"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Offline Sweet Potato
Avatar
34813 příspěvků moje polička 07. února 2018 09:47

mysmat 

Aktuálně myčku vybírám, dají se už pořídit i takové, kde je spodní koš na jakémsi vysouvacím zvedacím mechanismu, aby se člověk nemusel ohýbat. Usoudili jsem, že až do nějaké příští. Myčák taky pamatuju, tenkrát mne strašně bavil.

mysmat
Avatar
07. února 2018 10:25

Sweet Potato 

já si myčku zase pořídím, až vymyslejí takovou, která to nádobí rovnou uklidí

zatím jsem hlavní myčka já

Offline Sweet Potato
Avatar
34813 příspěvků moje polička 07. února 2018 10:37

mysmat Ještě je varianta “nádobí uklizené v myčce” - čili dvě myčky v jedné kuchyni.

Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 07. února 2018 10:42
Reakce na mysmat:

Garfie 

právě, že to tak beru = ale raduju se z toho

resp. jsem nadšená, že jsem zažila všechno tohle , můj život vůbec nebyl nudnej

​Jo! Nejlepší jsou vzpomínky na trabanty, protektory, lyže s řemínkama, vanilkovou pochoutku a spol. Ale kdo by to dneska chtěl zpátky? Za nejlepší kup loňského roku stále považuju roombu.

Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 07. února 2018 10:44
Reakce na Sweet Potato:

mysmat Ještě je varianta “nádobí uklizené v myčce” - čili dvě myčky v jedné kuchyni.

​To jsem zrovna chtěla napsat  K tomu to určitě spěje.

mysmat
Avatar
07. února 2018 11:33
Reakce na Sweet Potato:

mysmat Ještě je varianta “nádobí uklizené v myčce” - čili dvě myčky v jedné kuchyni.

​tak na to pozor... následují další možnosti : dvě kuchyně v jednom bytě/domě... dva domy v jednom místě...

chvilku to nehlídáš a najednou jsi konzumní kapitalista

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 07. února 2018 11:44

mysmat Jsem si říkala něco podobného. . Lidi už se dnes vůbec nehýbou a ještě je problém se ohnout několikrát za týden k troubě nebo myčce. Já teda ani nemůžu mít v kuchyni spotřebiče ve výšce, ale vůbec mi to nechybí, i když věřím, že je to pohodlnější. Peču něco v troubě 2x-3x za týden, i když vařím 2 jídla denně. 

dost_bot Jinak kdybych asi měla možnost a dělala novou , tak si troubu  taky dám nahoru. Pokud by to nebylo na úkor pracovní plochy. Tu potřebuju víc. 

Offline Sweet Potato
Avatar
34813 příspěvků moje polička 07. února 2018 14:25

mysmat Co dva! Ideál je model “svačina u zajíce březňáka” (L.Carroll) - zaprasím, vybydlím, posunu se o dům dál.

Offline Catherinne
Avatar
9829 příspěvků moje polička 07. února 2018 14:47
Reakce na Jiná Realita:

Victoria nahřívač nadobí 

​dočítám, ale tohle bych ocenila denně. Teplé jídlo dávám zásadně na nahřáté talíře.  Z mikrovlnky. 

Když mi v restauraci přinesou jídlo na studeném talíři, myslím si něco nehezkého...vždyť je to v půlce jezení už studené.

mysmat
Avatar
07. února 2018 14:53

Catherinne 

nesmíš se v tom tak šťourat

Offline Catherinne
Avatar
9829 příspěvků moje polička 07. února 2018 16:03

mysmat já? Tsss, v hospodách maj zimu a pak jim to chladne už cestou z kuchyně. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 07. února 2018 16:51
mysmat
Avatar
08. února 2018 13:24

Volám CML ! Halo, slyšíte mě, CML ?

Máte někdo tip, jak zbavit deky statické elektřiny? (ne aviváž, prosím, to nepoužívám)

Sedím zabalená v dece a vždycky, když vstanu a na něco sáhnu, dostanu takovou pecku  jauvajs

Máknu na notebook, teď naposledy na konvici....a už mě to nebaví   Možná bude taky problém, že mám na nohou kožešinové pantofle (přírodní). Ale nejvíc asi jiskří ta deka.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 08. února 2018 14:38

mysmat zvlhcovat vzduch

Offline tzaziki
Avatar
1122 příspěvků moje polička 08. února 2018 17:38

mysmat Existuje antistaticky sprej. Pouzivam ho na svetry a puncochace,kdyz mi lepi sukne.

Offline Hwi
Avatar
611 příspěvků moje polička 08. února 2018 17:46

Jak se zbavit lesklého místa po žehlení? Na internetu radili potřít octem a přežehlit přes vlhký hadřík, tak jsem to udělala, ale nepomohlo to. :(

Offline Kokoska
Avatar
28254 příspěvků moje polička 08. února 2018 18:26

Jak tu čtu o těch troubách bez ohýbání - nevadí vám otevřená dvířka ve výši pasu? No asi nevadí, když si to tak libujete, ale nějak si neumím představit se přes ně sápat pro plech do trouby. Nebo u toho stojíte z boku?

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 08. února 2018 18:44

Kokoska no jednak mám pojezdy takže se nikam "nesápu" ale i kdyby ano tak ruce mám dlouhý dost, toho půl metru nebo ani to ne fakt dosáhnu bez jakékoliv námahy.. to spíš do té na zemi by se mi těžko dosahovalo někam dozadu, ne? i když už ji nemám strašných let tak si to moc nepamatuju..

edit: když se nad tím zamyslím, tak při umývání trouby dosáhnu normálně uplně všude až dozadu.. přes dvířka, ne zboku,protože naproti mám dřez takže tak je to nejpohodlnější.. a když jsem čistila tu dole tak jsem určitě musela na kolena

Offline baltik
Avatar
4426 příspěvků moje polička 08. února 2018 18:48

tzaziki a kde ho kupujete?

Offline baltik
Avatar
4426 příspěvků moje polička 08. února 2018 18:50

Kokoska ja mam troubu v takove vysce, ze otevrena dvirka mam v tak  pulce stehen a ohybani pro plech je uplne pohodlne :)