"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Offline continuity
Avatar
33626 příspěvků moje polička 14. dubna 2024 21:48

tv

Četla jsem ten recept v kuchařce a rozhodně nevyhazuj šlachy. Pokud vám to v hotovém jídle vadí, ořízni je tak, aby zůstaly v celku a pak nech vydusit a až pak vyhoď. Bez nich ten guláš nebude mít správnou konzistenci. 

Offline Zuzuli
Avatar
2148 příspěvků moje polička 14. dubna 2024 21:49

žluťásek dekuju

Offline tv
Avatar
3537 příspěvků moje polička 15. dubna 2024 07:04

continuity nene, šlachy neorezavam, ale díky.

Offline Fakirka
Avatar
2107 příspěvků moje polička 15. dubna 2024 09:22
Reakce na tv:

Když vaříte guláš, rozvaří se vám úplně cibule? V tom mém se cibule úplně nerozvari, většina členů domácnosti je s tím pohodě. Mladší syn kousky cibule nesnáší. Teď jsem se dostala k domácímu hovězímu, je v plánu guláš a bylo by mi líto, aby to kvůli cibuli syn nejedl. Jak delavate guláš vy? Vytáhnete maso a tu "omáčku" rozmixujeme? Nebo nějaký jiný fígl? Díky!

​Vytáhnu a mixuju.. 

Offline Isca
Avatar
4455 příspěvků moje polička 15. dubna 2024 10:22

Máte někdo prosím zkušenosti  s výživou staršího pacienta, který nemá střeva úplně v pořádku, a trpí na zácpy (různě posešívaný a vytahaný střeva, možná nějaký srůsty v přišní dutině, málo pohybu, takže tu a tam se něco ve střevech zasekne), záněty střev (divertikulitida), a z toho průjmy, jak nastavit jídelníček, aby stolice byla tak akorát? Jediný, co mě napadá, jsou polévky ze strouhané mebo mixované jemnější zeleniny, a případně ovocný kompoty. Ze zdravotnictví moc informací nevytluču, a články na internetu se zaměřují vždycky buď na průjem, nebo zácpu - a to evidentně u jinak zdravých lidí. Omlouvám se za téma, ale holt se kolem toho teď točí rodinnej život.

Offline ziginka
Avatar
676 příspěvků moje polička 15. dubna 2024 10:31

Isca Nemam s timto zkusenost, ale pri problemech s hemoroidy, kdy je take zadouci "tak akorat" stolice, mi bylo doporuceno Psylium. Ale urcite doporucuju zkonzultovat s lekarem, zda je to v teto situaci vhodne.

Online baltik
Avatar
4426 příspěvků moje polička 15. dubna 2024 10:33

Iscazkus si najit dietu po zanetu strev, jendou jsem to mela a dali mi pak k tomu letacek v nemocnici, nesmi se ani moc vlakniny, ani moc tuku, typicke idealni jidlo bylo kure s ryzi s jablecnym kompotem, minimum stavy

Offline dupali
Avatar
372 příspěvků moje polička 15. dubna 2024 10:37

Isca mě teda ještě napadla ovesná kaše, ta mi dělala velmi dobře při zánětu žaludku. Otázka je zda nevadí ty slupky? Také vývar je všelék.

Offline Friga
Avatar
1566 příspěvků moje polička 15. dubna 2024 10:46

Daji se nejak opravit bezdratova sluchatka, co se prestala nabijet? Zkousela jsem ruzne kabely i jsem koukala, jestli v konektoru neni spina, mackala jsem ruzne kombinace cudliku, jestli se nejak neresetuji, ale nic nepomaha. Uz delsi dobu uspesne nabijeni vyzadovalo napolohovani, aby se to chytlo, ale ted se nenabiji vubec. Je jeste neco k vyzkouseni nebo si mam koupit nova? Mam je uz roky, v zaruce davno nejsou. 

Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 15. dubna 2024 11:22

Isca 

Myslím, že hledáš bezezbytkovou dietu / stravu - možná ti tenhle pojem pomůže při hledání informací. 

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 15. dubna 2024 11:53

Evaeva anoano, dcera má Frii o Norway. Stojí sám, je-li naplněn, a u lavic mají háčky. Ve škole nemají žádné povinné desky, v batohu je větší kapsa na učebnice, menší na sešity a vnitřní prostor na bordel, dávám tam krabičku na jídlo, tělocvik, tašku na keramiku... plus kapsa na penál. Zvenku kapsa na zip s karabinou. Dcera je spokojená. 

Offline Černá kočka
Avatar
1318 příspěvků moje polička 15. dubna 2024 12:05

Isca Pokud jde o kompot tak pozor na to z jakeho ovoce, nemelo by to obsahovat zadne zrnicka, takze ne treba zavarene jahody, boruvky. Idealne treba jablecny nebo hruskovy kompot, pripadne presnidavka. 

Ryze s trochou vyvaru a dusene nebo varene kureci prso, trocha mrkve z toho vyvaru.

Pudink bud klasicky nebo ten z lekarny oznaceny jako specialni vyziva, pokud by hrozila nejaka podvyziva, je to dost drahe, v urcitych pripadech to muze predepsat i lekar.

Dusena cuketa jako priloha misto ryze.

Trochu obyc testovin, k tomu trochu vyvaru a pokrajene kureci prso.V krajnim pripade se to da rozmixovat.

S ovesnyma vlockama spis opatrne.

Offline Mrakoplas
Avatar
8794 příspěvků moje polička 15. dubna 2024 13:01

Isca nejakeho nutricneho terapeuta/vyzivara (alebo ako sa presne ta profesia vola) v okoli? Alebo aj na ig je ich docela dost, co ponukaju aj online konzultacie/jedalnicky s ohladom na zdravotny stav. Nemyslim teda tych samozvanych odbornikov s kurzom. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 15. dubna 2024 16:31

Mohučanka díky za recenzi. A máte tu "retro" s přezkami nebo tu druhou ? Mně se líbí, ale nikde jsem jí nenašla k vyzkoušení. A penál má prázdný Nejvíc typů mají asi v Dráčkovi na Palmovce, tak zajedeme tam, ať vidím, co se synovi dobře ovládá a nosí.

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 15. dubna 2024 16:43

Evaeva

Batoh

Pod těmi přezkami je ... takový to na magnet drží to dobře, otevírá se to taky dobře. Penál nebyl součástí, ale přikoupila jsem v tom samém designu. Prázdný, seznam věcí do penálu jsme dostali až 1. září

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 15. dubna 2024 17:22

Mohučanka jo, vím, že je to na magnet, ale víc se mi líbí tento typ. Každopádně díky.

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 15. dubna 2024 17:36

Evaeva tak ten loni asi ještě nebyl. Vypadá dobře! 

Offline ambre
Avatar
3 příspěvků moje polička 15. dubna 2024 20:07

Dobrý den, prosím vás nemáte náhodou někdo tip na ajurvédskou terapeutku/lékařku v Praze? Recenzí v téhle oblasti jsem zrovna moc nenašla, tak mě napadlo zkusit to tady, tady se leccos ví :) Západní medicína mi evidentně nepomůže, tak zkouším i jiné cesty.. Případně klidně i do SZ, moc děkuji

Offline letfenixa
Avatar
7956 příspěvků moje polička 16. dubna 2024 10:13

Isca obilné kaše od Nominal? 

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 16. dubna 2024 22:44

Mám blbý (praktický) dotaz. Jakého máte dodavatele elektřiny a případně, jak dlouhou fixaci? Děkuju.