"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Offline Gatita
Avatar
7179 příspěvků moje polička 13. dubna 2024 09:14

Karja me ty tasky prudily, protoze syn mel fajn ergonomicky batuzek na vylety od Osprey, ktery mel snad ani ne 700g a stal vyrazne pod litr.  Skolni aktovky vazily a staly dvakrat vic a jeste byly skarede. Nakonec jsem vybrala nejakou pod kilo, je fakt, ze prvnak potrebuje zpevnenou rasku, co sama stoji, a dobre se v ni hleda. Na to jsou prave dobre ty krabicovite tvary. Taska je dost mala (i on byl hrozne maly) a premyslim, jestli mu to treti tridy nekoupit vetsi, jenze on je porad hrozne drobounky...Libi se mi batohy Boll Mate pro 1.-3.tridu, maji bederni pasek.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 13. dubna 2024 09:30

Karja včera jsem se do toho ponořila a lehčí jsou Topgal a Beckmann. Topgal mají kluci batůžky, ségra měla školní tašku a vydržela pěkná celých pět let. Akorát nemají až tak propracovaná ty záda.

A prosím vás, to jsou všechny penály naplněné (a to ještě blbě - dvanáct pastelek a jedna tužka)?

Offline Pinot Noir
Avatar
24614 příspěvků moje polička 13. dubna 2024 10:10

Evaeva když jsem to zkoumala loni, byla Topgal jedna z nejlehčích. Navíc Minecraft, že jo, takže volba jasná. Jsme s ní spokojení. Ale penál jsem už na Vánoce kupovala třípatrový, chce tam mít i celou sadu fixů, plus samozřejmě pastelky. I bez fixů byl v tom zakladním problém s místem, tužky mu dávám pro jistotu čtyři, mají mít dvě fixy na bílé tabule, protože píšou občas na takové mazací tabulky, pastelek chce taky co nejvíc...

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 13. dubna 2024 10:29

Pinot Noir to u nás asi nebude problém, synovi stačí tak 4 barvy Já právě váhám, jestli neocení bederní pás a taky možnost uchycení toho pytlíkového batůžku.

Jakou přesně máte? Mají mraky typů. A stojí sama? Ríša toho vlastně moc nenosí, že? To na klasické škole asi nebude. 

Online brrr
Avatar
10060 příspěvků moje polička 13. dubna 2024 10:54

Evaeva Kluci měli taky Topgal, taky ten Minecraft, co Ríša. Vydržely, myslím, do třetí třídy.

Offline žluťásek
Avatar
7655 příspěvků moje polička 13. dubna 2024 11:09

Evaeva nám se nejvíc osvědčil penál typu krabice otevírací shora, kde je jen jedna klopa s poutky a zbytek sesypaný. Pero, tužky a zmizík má v těch poutkách, pastelky volně a nemusí je pořád uklízet. Ještě je tam ve víku kapsa na zip, kde nosí nůžky a dávám mu tam třeba peníze na divadlo, kartu do školního automatu apod. Ještě musí mít lepidlo a ořezávátko s nádobkou, to se tam všechno pohodlně vejde.

Tenhle typ

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 13. dubna 2024 11:12

žluťásek ty jo, to mi do první třídy přijde nepřehledné. No ještě uvidím. Původně jsem myslela, že to koupím i s taškou, ale zase plný penál s věcmi, které nepoužije, se mi moc kupovat nechce.

Offline žluťásek
Avatar
7655 příspěvků moje polička 13. dubna 2024 11:13

Evaeva ty vybavené bych nekupovala, často jsou tam nějaký nekvalitní pastelky nebo něco dostanete ve škole nebo bude mít vaše paní učitelka požadavky na pastelky za půl milionu jak u nás

Ale já jsem teda ráda, že jsme je objevili, kreslí fakt výborně a i přes tu hroznou cenu je kupuju pořád dál. Už máme několikátou sadu, resp je dokupuju po jedné podle chybějících barev 

Offline žluťásek
Avatar
7655 příspěvků moje polička 13. dubna 2024 11:16

Evaeva já jsem ten penál kupovala už do školky, že nezabere půl stolu, na předškoláky měli mít svou výbavu. A syn už jiný pak nechtěl, že se mu to líbí takhle a nemusí to pořád uklízet. Vozí ho i na dovolené nebo třeba k doktorce na dlouhé čekání, nezabere moc místa v batohu a má tam všechno co potřebuje na neustálé své vyrábění a kreslení.

Offline continuity
Avatar
33843 příspěvků moje polička 13. dubna 2024 11:18

Evaeva ty lepší tašky mají fakt kvalitní pastelky. A ty využije určitě. 

Takže se podívej, co tam je. Zas je hezký, když mají ty prsatá vše v jednom vzoru, líp se hledá majitel. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 13. dubna 2024 11:49

continuity jenže syn bude potřebovat tak šest barev, nevím jaké tloušťky a tam je jich asi 12 v různých tloušťkách a jen jedna tužka. Navíc tu už mám jedny trojhranné Koh-i-noor po ségře, úplně nové. Oni to nevykreslí ani doma. Ale právě mi přijde fajn ten stejný design.

žluťásek oni mají svoji výbavu ve školce od nejmenších dětí, ale zůstává tam, každý má svůj košíček. Na dovolenou vozíme obyčejné pouzdro, ale oni to většinou ani nevybalí

Offline žluťásek
Avatar
7655 příspěvků moje polička 13. dubna 2024 11:57

Evaeva tak to jo, u nás pastelky a fixy jen hořej, kupuju pořád nové

Offline Tak Betty
Avatar
5015 příspěvků moje polička 13. dubna 2024 12:02

Sourozenci se na dovolené stačí vyblbnout mezi sebou, na tvůrčí činnost nezbývá čas. Viděla jsem u nás. 

Offline 999
Avatar
17617 příspěvků moje polička 13. dubna 2024 12:35

Nemůžete mi prosím dát někdo kód na beloved. shop v rámci Marianne? Díky

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 13. dubna 2024 12:42

Tak Betty hlavně moji kluci na to tolik nejsou, to tak patlat tempery, ale kreslit nebo vybarvovat, to neMy vozíme lego. Ale máš pravdu, že nejlíp se vyblnou spolu a venku.

Offline 711990
Avatar
17186 příspěvků moje polička 13. dubna 2024 12:49

999 beloved20 , s mastercard beloved23

Offline Tabea
Avatar
4733 příspěvků moje polička 13. dubna 2024 13:09

žluťásek který jsou ty milionový pastelky? Že bych nám je prikoupila do repertoáru, jestli je ještě nemáme.

Offline Tabea
Avatar
4733 příspěvků moje polička 13. dubna 2024 13:12
Reakce na Evaeva:

continuity jenže syn bude potřebovat tak šest barev, nevím jaké tloušťky a tam je jich asi 12 v různých tloušťkách a jen jedna tužka. 

​u nás třeba mají ve škole úkoly na porozumění čtení, kde potrebujou těch barev fakt hodně. Třeba vybarvi šaška. Má růžový triko s fialovými puntíky a světlezelený kalhoty s modrými proužky.  

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 13. dubna 2024 13:32

Tabea jasně, tak to uvidíme, ale radši bych to kupovala podle potřeby/seznamu od učitelky než kupovat plný penál.

Offline 999
Avatar
17617 příspěvků moje polička 13. dubna 2024 13:47

711990 Díky :-)