"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Offline barbucha blogger
Avatar
30584 příspěvků moje polička 18. dubna 2024 20:49
Reakce na whiskas:

viktorka_od splavu Jsou to v podstatě dvě domácnosti, ale ikdyž jsem tady bývala minimálně, bylo spotřeba v této rovině. Nejsem schopna rozklíčovat, z čeho to může být.

​Řekla bych že ti to dělá ten průtokáč, dyk to musí žrát jak vzteklý. Plus máš možná starší i jiný spotřebiče, čím starší tím to taky víc žere (obecně).

Offline Zuzuli
Avatar
2151 příspěvků moje polička 18. dubna 2024 21:47

Mohučanka ja to ctu az ted, kdy uz vis

Ale nutit vas k tomu nemuzou, pokud by na tom trvali, melo by to byt na jejich naklady. Obecne je ale doporucovano mit pripojku na hranici pozemku. Pokud vedou kabely k pripojce pres vas pozemek, jsou i tak v jejich sprave a mate tak na pozemku vecne bremeno. Musite jim v pripade potreby umoznit pristup na pozemek. Pokud budou potrebovat kabely vymenit, musi to byt s vasim souhlasem, ale je to i naopak. Pokud mate nad vedenim zpevnenou plochu, treba dlazbu, tak pokud ji budete chtit nejak predelat, musite to s nimi probrat. 

Offline Karja
Avatar
35827 příspěvků moje polička 18. dubna 2024 21:53

whiskas Já nečtu pořádně, ale u rodičů se objevila nenadála spotřeba hrozně vysoká. Tak si děda pujčil nějaký měřák, nasadil na spotřebiče co měl vytipované a měl rozbity kotel na ohřev vody. 

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 18. dubna 2024 22:29

Zuzuli diiiky moc za doplňující informace! Je to na jejich náklady, teda minimálně základní varianta (zděná kaplička). 

Já tyhle věci strašně nerada řeším, ale čas od času na to dojde, když má člověk barák.

Offline sagiti
Avatar
34 příspěvků moje polička 19. dubna 2024 01:08

Isca Na úpravu střevního prostředí se mi osvědčily fermentované ovesné vločky. V různých receptech doporučují fermentaci třeba v kefíru ale fermentovala jsem jen ve vodě. Dá se říct,že skoro až zázračné výsledky. https://www.sufan.cz/recept/fermentovane-vlocky/18

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 19. dubna 2024 08:26

Samantha Máme klasickou 3 měsíční výpovědní lhůtu (protože máme tarif nefix bez závazku - chtěla jsem se rozhodnout, kam dál a za kolik). 

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 19. dubna 2024 08:28

continuity Jenže to není tisícovka ... pročítala jsem nabídky a nejlepší, tedy cenově, jsou takové ty měsíční tarify. Jenže o to se musíš starat, sledovat, měnit, obnovovat a na to asi nemám kapacitu. 

Offline RoSa
Avatar
8212 příspěvků moje polička 19. dubna 2024 08:31

whiskas tak problém asi nebude v tarifu, ale v tý nehorázný spotřebě - to bych řešila spíš...

Offline continuity
Avatar
33666 příspěvků moje polička 19. dubna 2024 08:32

whiskas jako myslíš ty co nakupují přebytky na burze nebo jaký měsíční tarif?

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 19. dubna 2024 08:32

barbucha Pravdu máš, průtokáč je neskutečný žrout (navíc máme tři fáze a za to se taky samozřejmě platí). Nevím, proč to táta kdysi takto vymyslel. Napadlo mě, vyměnit průtokáč za bojler, ale to nebude hned. U mámy jsou spotřebiče starší. Ale už jsme zrušily mega mrazák a dalšá "záložní" lednici. Takže zůstává jedna lednice, TV, PC, pidi průtokáč pod dřezem (ano, další) a myčka. Tam, kde jsem teď já jsou spotřebiče relativně nové, ale zase ten průtokáč, který je tedy v koupelně, takže sprchování atd. No, bude to ještě veselé ...

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 19. dubna 2024 08:35

continuityNěco, jako má třeba Tedom atp. zde.

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 19. dubna 2024 08:38

RoSa To určitě, ale fakt je, že zrovna PRE je fakt docela drahé, když jsem to tak pročítala (a z vláště ta forma nefix). Projíždím ještě E.ON, Innogy. Plyn máme u Pražské plynárenské.

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 19. dubna 2024 08:39

Karja Asi se to už rozklíčovalo - špatné/nevhodné/nenasytné spotřebiče.

Offline Karja
Avatar
35827 příspěvků moje polička 19. dubna 2024 08:46

whiskas No jsou to starosti, at ti to jde;-)

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 19. dubna 2024 08:50

Karja Díky. To jsou právě ty záležitosti, které jsem nikdy neřešila (taková mužská parketa ). Tak trénuju.

Offline barbucha blogger
Avatar
30584 příspěvků moje polička 19. dubna 2024 09:02

whiskas 

Jestli máš plyn, tak by byl lepší ten bojler nebo karma nebo co na to funguje - taky se v tom nevyznám a navíc mám teplou vodu tu dálkovou. Ale zrušit (vyměnit) ty největší žrouty je dobrá cesta, přičemž televize a PC jsou asi zanedbatelný... jinak to PRE neni tak hrozný, peru velmi často, i suším, myčka jede každej den, sporák taky na elektriku, vlastně všechno - plyn vůbec nemáme... a stejně mi vždycky vracej resp. neplatím pokaždý minimálně tři měsíce zkraje roku, aby se to vyrovnalo.

Offline Samantha
Avatar
1752 příspěvků moje polička 19. dubna 2024 09:04

whiskas Hele, Tedom je dobrej. Je to menší firma, není na trhu dlouho. Snaží se vybudovat zákaznickou základnu a docela jim to roste. Ale prosím tě, nerada bych ti potom doplácela na energii, až začnou zdražovat. To o tom fixu jsem psala proto, že nevíš, jestli energie půjdou dolů nebo nahoru... 

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 19. dubna 2024 09:06

barbucha Zapomněla jsem samozřejmě na další spotřebiče: u mámy i u mě ještě el.sporák a trouba, varná konev, mikrovlnka, pračka, myčka (ta jede hlavně u mámy). Peru teď i mámě, takže pračka jeden kus.

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 19. dubna 2024 09:09

Samantha U Tedomu je dobré, že je to vždy jen na měsíc. Jenže to chce ty ceny sledovat a rozumět tomu. Já mám nejraději "primitivní" postup - zvolím a platím zálohy a neřeším .

Offline barbucha blogger
Avatar
30584 příspěvků moje polička 19. dubna 2024 09:16
Reakce na whiskas:

barbucha Zapomněla jsem samozřejmě na další spotřebiče: u mámy i u mě ještě el.sporák a trouba, varná konev, mikrovlnka, pračka, myčka (ta jede hlavně u mámy). Peru teď i mámě, takže pračka jeden kus.

​No jo, normální vybavení. Tam pak fakt záleží na stáří těch krámů, dřív se na jejjich spotřebu tak nehledělo... ale na druhou stranu je zas kapku problém ve výdrži: ty starý makaj furt, a novej vydrží většinou přesně den po záruční době, jak víme Takže nula vod nuly pojde anžto prachy vysolíš tak jako tak a lepší už to nebude