"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Offline Pinot Noir
Avatar
24439 příspěvků moje polička 17. dubna 2024 16:14

viktorka_od splavu jj, to je pravda. A vůbec nešetříme. A ještě si část vyrobíme.

Offline Janulik03
Avatar
16676 příspěvků moje polička 17. dubna 2024 17:03

Tak ste ma namotali a pozerala som spotrebu. Mame 4600 kWh a je v tom ohrev vody. Kurenie je plynové, kombinujeme to drevenym kotlom. Stary dvojposchodovy dom. Byvamectu stabilne traja dospelí. Asi 4 pocitace, 3d tlačiareň a co ja viem čo ešte. Tak som tu už chcela zaviest šetrenie, ale v podstate je to asi tak normál. 

whiskas to tie staršie domy . A urcite ohrev vody vie vziať veľa spotreby. Je možnosť si dať zmerať kde sa minie najviac energie. 

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 17. dubna 2024 17:14

Janulik03 Díky, ale asi to fakt chyba nebude. Můj prvotní dotaz byl, jestli by nebylo lepší změnit dodavatele :-).

Offline Janulik03
Avatar
16676 příspěvků moje polička 17. dubna 2024 17:16

whiskas možno si urobiť prieskum, vlastne, už si začala  

Tak už len aby sa ti podarilo dobre vybrať 

Offline Samantha
Avatar
1747 příspěvků moje polička 17. dubna 2024 17:22

whiskas Nedoporučuji ČEZ. Je dost drahý. PRE mi přijde lepší. 

Další společnosti (MND, EPET, aj.) mohou udělat rozumnou cenu, ale chce to se pídit. Centropolu se teď daří, třeba budou zlevňovat.

Poptat, kouknout na jejich stránky...

Při změně dodavatele také záleží na tom, jakou máš "výpovědní lhůtu". U většiny bylo, že musíš platit za to, že odcházíš dřív, nevím, jak teď, už v tom nedělám. Poplatek třeba i 2000 Kč. 

Online continuity
Avatar
33638 příspěvků moje polička 17. dubna 2024 17:25

whiskasjá bych po těch covidich a válečným zkušenostech dnes úplně nehonila to nejlevnější. Ono se to možná pročistilo, ale než ušetřit tisícovku ročně, je za mě lepší vědět, že to bude bez problému. 

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 17. dubna 2024 18:18

Pinot Noir Mame 12 a topime hlavne kamny. Fotovoltaiku mame az ted od pondeli, jsem zvedava, kolik "vyrobime". A snazime se setrit, podlahovku poustime jen nekdy, radiatory temer vubec a vytapime jen cast domu. Mame zatepletou fasadu, novou strechu i okna. Akprat spptrebice nijak neomezujeme. Ale proste jen sin s kuchyni ma asi 70m2 a na dvere ze sine do chodby vekame uz rok....Muzu se zeptat, jak s tou spotrebou zahybou solary? 

Offline Myrtila
Avatar
2968 příspěvků moje polička 17. dubna 2024 18:50

My jsme letos topili plynem o něco méně, jednak byla teplá zima, jednak jsme byli se synem pořád nemocní a leželi v obýváku, tak jsme si tam topili krbem, a "díky" tomu nám něco vrací, ale zároveň spadneme do míň výhodného tarifu. Příští rok očekáváme, že budeme topit zase víc, takže co jsme teď ušetřili, propálíme v tom horším tarifu. Nejde o miliony, ale i tak mě štve, jak je to demotivační. 

Offline Pinot Noir
Avatar
24439 příspěvků moje polička 17. dubna 2024 19:40

Jos polovinu spotřeby jsme pokryli ze solárů (ale neměli jsme je od začátku roku, takže letos by to mohlo být ještě lepší) a od června jsme uzavřeli smlouvu o prodeji přebytků, takže do září, kdy bylo vyúčtování, jsme ještě 1 MWh prodali. 

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 17. dubna 2024 19:53

Pinot Noir Dik. To zni vazne dobre. Mame solary ted nove, takze zatim nemam moc predstavu. My nemame vubec plyn (neni tu ani moznost pripojeni), takze bud kotel/krb nebo topeni elektrinou. Doma u nasich jsou solary uz asi tricet let, ale ty puvodni jen ohrivaly vodu, to moc vyhodne nebylo, ale ted tim tata i vytapi/chladi klimatizaci atd. Ale prehled o tom, na kolik pak je dum sobestacny, nemam. 

Offline Pinot Noir
Avatar
24439 příspěvků moje polička 17. dubna 2024 20:05

Jos náš soběstačný je, dokud svítí slunce.

Máme na elektřinu všechno, topení, ohřev vody, klimatizace tu jede v létě nonstop, od května do října vířivka, vinotéka žere hodně, pračka, sušička denně. Zatím rozhodnutí nelitujeme.

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 17. dubna 2024 20:13

Pinot Noir . Super. My tu mame urcite min slunecnych dni, zaroven treba v lete nepotrebujeme chlazeni (klimu ani nemame), ten dum ma v podstate krome horniho patra porad prijemnou teplotu. Sauna i sud jsou na drevo (z vlastniho lesa). Takze se taky malicko blizime urcite sobestacnosti. Jeste solary na sklenik, rozmnozit kraliky a poridit slepice .

Offline 711990
Avatar
17124 příspěvků moje polička 17. dubna 2024 21:51

Tak jsem se koukala na nasi spotrebu (byt, 3 lidi, 3 roky HO a materska a posledni 2 roky vicemene HO) a nejvic jsme meli po narozeni mimina 3.5Mwh a od ty doby to klesa na lonskych 2.7. Nejmin jsme meli pred ditetem, to bylo do 2Mwh rocne. 

Online Zuzuli
Avatar
2148 příspěvků moje polička 18. dubna 2024 09:24

Mate nekdo parni mop? Je to k necemu? Na rychly uklid dlazby a laminatove plovoucky

Offline Samantha
Avatar
1747 příspěvků moje polička 18. dubna 2024 09:24

Prosím vás, nebyla tady nějaká uživatelka, co seděla na plavečáku v Podolí (Praha)? 


Nebo nevíte někdo jiný, zda je tam v provozu Studio Markýz - manikúra, pedikúra ? 

Neberou telefon, neodpovídají na e-mail... Možná už jsou mimo provoz?

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 18. dubna 2024 09:54

Prosím asi Evaeva nebo Zuzuli - je povinné přemístit přípojkovou skříň z fasády do oplocení? Stane se něco, když odmítneme?

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 18. dubna 2024 09:55

Mohučanka to bohužel nevím 

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 18. dubna 2024 10:00

Evaeva stejně díky za odpověď.

(Nechce se nám kopat a bourat.)

Offline Vari
Avatar
1624 příspěvků moje polička 18. dubna 2024 14:30

Mohučanka Jestli chces, tak mi napis do SZ vic informaci a zejtra ti to v praci zjistim.

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 18. dubna 2024 14:58

Vari jsi moc hodná, děkuju! Já jsem to nakonec přehodila na manžela, který to vytelefonoval.

(Přemístit to není povinné, ale v tom případě by energetika chtěla vyměnit na našem pozemku své kabely, což by znamenalo nesrovnatelně víc kopání a bourání. Legrační bylo, že manžel se dovolal odpovědnému projektantovi, který mu řekl, že si to byl obhlížet a u našeho domu má poznámku, že to bude složité...)