"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Offline rasaNori
Avatar
7744 příspěvků moje polička 17. února 2022 10:23

Malenge v chate, maji to tam kamaradi, ale problem je ze neberou cizi. 

Offline Lamicka
Avatar
13380 příspěvků moje polička 17. února 2022 10:23

rasaNori v Livignu jsme byli jednou a rekla jsem, ze uz nikdy, cesta tam je nekonecna. S malymi detmi bych tam nejela vubec (a to jezdime neustale a i velke dalky). 

Offline rasaNori
Avatar
7744 příspěvků moje polička 17. února 2022 10:24

Lamicka fakt? My tam jezdime v zime co rok, a v lete na kola:D I s detma

Offline Malenge
Avatar
4284 příspěvků moje polička 17. února 2022 10:28

rasaNori jasně, i tak díky.

Offline rasaNori
Avatar
7744 příspěvků moje polička 17. února 2022 10:30

Lamicka ted koukam jeste ze mapy hlasi z Prahy 7:30, a z Ostravy 9:45 na cestu tam. Hele neber to jako rypani, chapu ze asi co se tyce cest autem daleko i s detma jsem asi jinde nez zdejsi kolorit vyjma jistych jedincu, ale kam teda lidi jezdite, aby vam to prislo dostatecne blizko? Rakousko? Protoze kazda cesta do Italskych alp je proste daleko.

Offline rasaNori
Avatar
7744 příspěvků moje polička 17. února 2022 10:31

Malenge jeste me napadlo bormio, a ty termalni lazne tam, na divoko v lese. Ale to bys musela bydlet na opacnem kopci nez je sjezdovka...

Offline Malenge
Avatar
4284 příspěvků moje polička 17. února 2022 10:34

rasaNori tyjo, termály na divoko, to se musím podívat. Itálii moc neznám, my jezdili léta lyžovat do Francie, ale to je prostě s dětma daleko, to až třeba časem.

Offline Mohučanka
Avatar
6415 příspěvků moje polička 17. února 2022 10:38

Malenge mně přišel s dítětem dobrej Schladming, ale o skříňkách na lanovce tedy nevím zhola nic. Jinak je to městečko, super bazén, super lyžování pro děti i dospělé. V Livignu jsem s dětmi nebyla, ale hodně kamarádů tam jezdí a chválí.

Offline continuity
Avatar
33843 příspěvků moje polička 17. února 2022 10:38

rasaNori no Livigno mi taky přijde brutálně daleko. Val Gardena je o hodinu blíž a dotaz zněl na Rakousko. Schladming je z Prahy pět. 

Hlavně, pokud to někdo potřebuje jet o víkendu a pres den ( protože v noci te kolikrát neubytuji), tak se to natáhne klidně o několik hodin. Jednou jsme v sobotu do Trenta jeli asi 9 hodin jízdy. Strašný to bylo. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 17. února 2022 10:44

Malenge do Francie jste jezdili autem? Mě to přišlo docela daleko. Pro nás bez dětí byla fajn ta Itálie, ale s malými dětmi jedině Rakousko. Jsem zvědavá, co ti kdo poradí, za rok za dva jako když najdu:)

Offline Mohučanka
Avatar
6415 příspěvků moje polička 17. února 2022 10:46

continuity ty sobotní cesty na hory jsou moje noční můra. Člověk jede ve štrúdlu už z Prahy, na všech slušných odpočívadlech po cestě je milion lidí. Letos jede manžel s dcerou sám, mají to pěkných 8 hodin čisté jízdy, už teď přemýšlím, co jim na cestu zabalím za zábavu a pochutiny, aby se dcera dokázala při jízdě obsloužit sama.

Offline Lamicka
Avatar
13380 příspěvků moje polička 17. února 2022 10:47

rasaNori jenze to je idealni cas, bez kolon, zastavek apod. Cestujeme hodne jak v CR, tak po Evrope. Jezdime s nimi od miminek, od 2 let na cestovatelske dovolene autem. Takze mam predstavu a mam srovnani. S detmi se nebojim jet daleko, ale cesta do Livigna byla pruda neskutecna, vcetne dlouhe cekacky na tunel. Za me stacilo. 

V zime jezdime s detmi v CR, vyhodnotili jsme, ze dokud nebudou poradne lyzovat, tak do zahranici nechceme. Chteli jsme letos, ale zustala nam covid rezervace z lonska.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 17. února 2022 10:50

Mohučanka ty jo, to jsem na dceru zvědavá. Manžel je teda odvážný!

Offline Mohučanka
Avatar
6415 příspěvků moje polička 17. února 2022 11:07

Evaeva

No, my jsme zvyklí, jezdíme několikrát ročně 13 hodin na jeden zátah, teda když covid nezavře hranice, a nemáme problém s tříhodinovou cestou na víkend. To jezdil manžel s dcerou i sám, když jsem otěhotněla a bylo mi blbě. Ale ty dlouhé trasy jsme jeli vždycky spolu, přičemž já obsluhovala zadní sedadlo. Velké plus je, že dcera se na ten týden na lyžích strašně těší a z těch jiných dlouhých cest je zvyklá, že než se dostaneme někam, kde je zábava, tak to nějakou dobu trva.

Offline Mohučanka
Avatar
6415 příspěvků moje polička 17. února 2022 11:10

Malenge ještě jsem si vzpomněla, že kamarádi s dětmi chválili Bad Gastein, ale tam jsem ty sjezdovky pro děti osobně neviděla, lyžovala jsem jen v části Sportgastein. Nicméně bazén je tam taky super, tam jsem byla.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 17. února 2022 11:15

Mohučanka to je super, že už je taková rozumná. 

Offline rasaNori
Avatar
7744 příspěvků moje polička 17. února 2022 11:21

continuity dotaz znel na rakousko, pripadne italii. Cist jeste umim.

Lamicka my jezdime na noc, jedine zastavky co mame je ze se menime za volantem, deti i pes spi, vetsinou stahneme cas v navigaci tak o hodinu, nekdy o hodinu a pul. A nepamatuju si ze bychom na tunel nekdy cekali. 

A priznam se, za za sebe radsi azuro v Italii, nez hnusne a snezeni v Rakousku. To je zase takova nase rodinna jistota. Vzdy na lyzovani v Rakousku bylo z tydne treba 2 dny slusne, jinak snezilo:D

Offline andulka01
Avatar
10777 příspěvků moje polička 17. února 2022 11:35

rasaNori Livigno

Offline Lamicka
Avatar
13380 příspěvků moje polička 17. února 2022 11:37

rasaNori My na noc jezdili, kdyz byli deti hodne male. Uz nam to nedela dobre.

Offline stes
Avatar
7393 příspěvků moje polička 17. února 2022 11:38

Mohučanka potvrzuji, je tam skvele lyzovani, ale nikde to nerikam, at tam neni plno... Sportgastein je lyzarsky i vizuelne raj na zemi a termaly v nekolika vesnickach třešní  na dortu.  Jezdime tam leta, střídavě s Italii. Pocasi..no jak kdy, letos 5 dni z 8 azuro.