"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 13. ledna 2021 23:24

Zuzuli mě ty první boty v karanténě pravděpodobně čekají, i když dítě si dává na čas. U nás jedna obuv funguje víceméně venku:), objednáš dopředu, koupíš přes okýnko a hned vyzkoušíš a druhá přijede k tobě před dům. Ale i tak se toho děsím.

barbucha já to taky nechápu. V Lidlu je to vidět na těch akcích, můžeš si koupit peřinu nebo matraci, ale pyžamo už ne. Nebo ty dětské věci.

Offline baltik
Avatar
4427 příspěvků moje polička 14. ledna 2021 07:16

Garfie diky, to bohuzel nejsem ani jedno a tim, ze je koncert ted odsunuty na neurcito, tak ani s tim terminem, ze se mi nehodi nemuzu operovat. 

Ja mam strach, jednak ze jsem to koupila ve snaze usetrit na pochybnem portalu a nemam ani ty listky, nemam ted nic a druhak, ze tak velke koncerty se jen tak konat znovu nebudou, takze tyto firmy zkrachujou a nedostanu nikdy nic...

Offline Garfie
Avatar
23936 příspěvků moje polička 14. ledna 2021 07:22

baltik Blbý je, že je teď chrání zákon, jinak by se to pomocí toho chargeback dalo stáhnout :-/ S tím termínem ještě můžeš zkusit, že se stěhujete do zahraničí (náš případ), však oni o tobě nic neví, důkaz asi chtít nebudou....jinak mě už žádná možnost nenapadá :-/ 

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 14. ledna 2021 07:31

Kokoska Dekuji, teď už budu vědět, co je za den v tydnu

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 14. ledna 2021 11:46

Kokoska   Hm, tak na naší poště je zakázané prodavat kalendáře.Nakonec paní povolila a dala mi na výběr Katolický kalendář nebo Kalendář s Makovou panenkou

Offline moora
Avatar
7536 příspěvků moje polička 14. ledna 2021 11:56

Vyrobci kalendaru musej bejt happy... jako kytky se prodavat muzou a kalendare ne?

zrovna jsme v praci dostali takovy 3 bedny diaru, at to rozdame...

Offline Kokoska
Avatar
28296 příspěvků moje polička 14. ledna 2021 13:10

Mha jak jsem naposled cekala 20 minut na odeslani dvou dopisu, tak to tam nejaka pani kupovala a jeste ji davali vybirat asi z peti.

Poslat dopis je ted docela boj. Jak lidi nakupujiu pres internet, chodi tam zastupy s tim prednostnim kodem a ostatni cekaj jak magori. Nechapu, proc se nevycleni na ty obyc veci jedna prepazka, byli jsme tam jen asi 3 a predbehlo nas dobre 15 lidi.

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 14. ledna 2021 13:19

Kokoska Já myslím, že si každá pošta ten zákaz vykládá podle svého.

A problém predbihani, oprávněného nebo ne, bude v tomto roce velké tema

Offline continuity
Avatar
33673 příspěvků moje polička 14. ledna 2021 14:32

Kokoska u nás už to tak udelali, že je jedna přednostní přepážka. Dokonce ti nevezme nic jiného, předtím to dělali bezne. 

Offline Sweet Potato
Avatar
34825 příspěvků moje polička 14. ledna 2021 15:08

Kokoska Byly doby byly, dávno již tomu, kdy byly na poštách různé přepážky na různé úkony. Pak dostal někdo skvělý nápad, všechno všude. Včetně Czech Pointu. Takže člověk nikdy nevěděl, jestli nebude s jedním dopisem stát za někým, kdo si zřizuje účet nebo žádá o výpis z rejstříku trestů. Teď si sice vezmeš lísteček, ale čekáš o to déle. 

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 14. ledna 2021 15:13
Reakce na Kokoska:

Mha jak jsem naposled cekala 20 minut na odeslani dvou dopisu, tak to tam nejaka pani kupovala a jeste ji davali vybirat asi z peti.

Poslat dopis je ted docela boj. Jak lidi nakupujiu pres internet, chodi tam zastupy s tim prednostnim kodem a ostatni cekaj jak magori. Nechapu, proc se nevycleni na ty obyc veci jedna prepazka, byli jsme tam jen asi 3 a predbehlo nas dobre 15 lidi.

​Ja som pred Vianocami takto stála s dopisom asi 40 minút, než vybavili všetky prednostné z eshopov, u nás sú totiž všetky prepážky prednostné. Predbehlo ma plno ľudí. Pred Silvestrom som si to dala znovu. Pripadala som si ako zákazník 5 triedy.

Offline Tulipe
Avatar
2467 příspěvků moje polička 14. ledna 2021 15:16

Kokoska paktofonika já na poštu chodím jen výjimečně, tak vůbec netuším - co je to přednostní kód?  a jak poznáte, kdo ho má? 

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 14. ledna 2021 15:18

Tulipe to je keď si objednáš už eshopu do balíkovne, alebo balík na poštuna pod. No čert sa v tých ich produktoch vyzná. Kód ti príde cez sms.

Ja tam chodím iba keď nie je na výber, úradné zásielky ale bohužiaľ stále chodia poštou.

Offline Kokoska
Avatar
28296 příspěvků moje polička 14. ledna 2021 15:38

Tulipe jojo, jak psala paktofonika , když ti česká pošta ukládá balík na poště nebo si v eshopu dáš možnost Balíkovna, dostaneš SMS s kódem pro vyzvednutí. Kód pak zadáš do toho "stojánku" do položky pro zrychlený výdej a má to přednost před normálním odesláním nebo převzetím pošty, např. dopisů.

Offline Ounz
Avatar
19831 příspěvků moje polička 14. ledna 2021 16:42

Kokoska no u nás je pošta bez stojánku, s frontou až ven. Blbý je, že fronta je jedna, ale jen jedno okýnko umí ten czechpoint a jedno balíky, nicnéně balíkový okno není zvášť, chodí k němu i lidi s dopisy, takže když někdo přede mnou s dopisem obsadí balíkový, tak si prostě musím počkat o to dýl. Já bych ten stojánek i brala..

Offline Kokoska
Avatar
28296 příspěvků moje polička 14. ledna 2021 21:00

Ounz to je taky na houby. Ja bych brala, kdyby bezna posta plus Czech point mela treba 2 okynka a jednu ciselnou radu a to vyzvedavani baliku bylo zvlast. To jde rychle, moc by se necekalo. U nas je 6 prepazek, ale obsazenych vzdycky pulka, pry nejsou lidi.

Offline Ounz
Avatar
19831 příspěvků moje polička 14. ledna 2021 21:06

Kokoska no, to mixování je zlo. Kdysi to bylo rozdělený no. A toho personálu mají fakt málo, jsou i omezený otevírací jodiny..

Offline continuity
Avatar
33673 příspěvků moje polička 14. ledna 2021 21:14

Kokoska Czech point nemůže být v jedné řadě s dopisy. Kdyz se ti tam sejdou dva lidi s něčím složitějším, tak hodinu nepošleš ani pohled. Z času na čas potrebujem overit podpis do zahraničí, čo umí czechpoint na rozdíl od notářského koncipienta, takže chodím tam. a kolikrát tam trcim i půlhodiny - hodinu, i když je prede mnou jediný člověk.  

Offline Kokoska
Avatar
28296 příspěvků moje polička 14. ledna 2021 21:25

continuity u nas CP je sice na tlacitku zvlast, ale delaji to u dvou prepazkek, ktere berou i ty dopisy. Takze jo, s cislem CP se dostanes na radu vetsinou o neco rychleji, ale tem ostatnim to okynko fakt zablokujes. A z tech dvou prepazek je navic v provozu vzdycky jen jedna.Ty dalsi dve pak totalne nestihaji.

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 14. ledna 2021 21:42

Jak to funguje s tou novou dalnicni znamkou?Da se to koupit i na benzince?