"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Offline Potrefenáhusa
Avatar
33771 příspěvků moje polička 21. června 2020 21:48

Luna driv to neslo, musel se odstudovat celej prvak, získat určitej počet bodu a přerušit až pak (na UK), ale teď nevim. Ale ta dana škola to bude mít někde napsaný v podmínkách 

Offline Aranel
Avatar
4525 příspěvků moje polička 21. června 2020 23:34

Luna Hm, musíš si někde počíst nebo se někde poptat, protože podmínky pro prvák bývají jiné než pro další ročníky, jak zmiňuje Potrefenáhusa 

Sama jsem teď zvědavá.

Offline Hwi
Avatar
614 příspěvků moje polička 22. června 2020 06:18

OliveOyl Díky moc, ale nakonec jsem koupila toho Kosatíka, blízký zdroj mi prozradil, že ho má oslavenec rád a výjimečně je to něco, co nemá v knihovně.

Online baltik
Avatar
4441 příspěvků moje polička 22. června 2020 06:51

Luna nedavno to resili v nejmenovanem serialu a pry to u prvniho rocnikuk nejde 

Offline Garfie
Avatar
24002 příspěvků moje polička 22. června 2020 07:13

Luna Já přerušila po prváku, myslím, že hned po zapsání to nejde. Ale ono je to asi na rozhodnutí rektora, čistě teoreticky, kdybys napsala velmi osobní dopis s důvody....ale nespoléhala bych na to. 

Offline Luna
Avatar
10449 příspěvků moje polička 22. června 2020 07:15

711990 Potrefenáhusa Aranel Diky, no kdyz baltik pise, ze to nejde, tak ted doufam, ze me jeste letos nevezmou. Ja bych studovat sla, ale furt jeste sotva lezu a jakykoli stres me okamzite sejme. Ted jsem nastoupila do prace a po trech tydnech uz zas lezim doma s teplotama...Neco mi rika, ze na to fyzicky jeste fakt nemam.

Offline Garfie
Avatar
24002 příspěvků moje polička 22. června 2020 07:18

Luna Když tě vezmou, tak zkus tohle napsat jako důvod a požádat o přerušení, třeba po prvních třech měsících (jako ještě před zkouškovým ) jako že jsi přecenila síly....a vlastně ani nebudeš lhát. 

Jinak já bych studovala s radostí, normálně taky furt uvažuju, že bych si ještě nějakou školu dala, ale nechci chodit ke zkouškám!!!  Máš můj obdiv....

Offline Luna
Avatar
10449 příspěvků moje polička 22. června 2020 07:23

Garfie No, ja uz jsem tu stejnou skolu dalkove jednou zacala, mam hotove 3 semestry, v koutku duse se modlim, ze by mi neco mohli uznat...Ale je to uz 7 let zpatky. Silene me to bavilo, ale zamestnavatel me nechtel poustet, pak jsem uz zas byla tehotna... Proste delam jedne zasek za druhym. Ja uz jednu VS mam, ale je k nicemu, ja tuhle vylozene potrebuju na kvalifikaci. Takze soucasny zamestnavatel je naopak nadseny, ze bych do toho sla. 

Offline Victoria
Avatar
855 příspěvků moje polička 22. června 2020 07:24

barbucha Díky, asi to tak nakonec dopadne.

Offline Victoria
Avatar
855 příspěvků moje polička 22. června 2020 07:26

jerry Díky. No, to je přesně to, co jsem chtěla udělat, že to jako nošením zmizí, ale nedala jsem to, čla jsem se převlíknout:-) Zkusím to znovu, třeba se přes to tentokrát přenesu, je na ní teď ideální počasí.

Offline Garfie
Avatar
24002 příspěvků moje polička 22. června 2020 07:29

Luna Tak to máme stejně, mám vysokou, která je mi úplně k ničemu, pracuju v jiném oboru a už bych se k původnímu ani netroufla vrátit, je to jako bych nevystudovala! A teď mě láká zkusit něco úplně jiného, současná práce mě úplně přestává bavit a naplňovat, normálně cítím, že je čas na změnu...ale když se nemůžu vrátit k vystudovanému oboru a nechci pracovat v současném-tak jsem nula!!  

Podpora zaměstnavatele je super  ale s tím uznáním spíš nepočítej, obávám se. :-( Skoro teď vlastně nevím, jestli ti mám přát, ať tě vezmou :-) ale každopádně ti přeju, ať jsi za rok studentka!!! 

Offline Luna
Avatar
10449 příspěvků moje polička 22. června 2020 07:37

Garfie Diky...No ja s tim letos spis nepocitam, delala jsem TSP a ani se na to predem nepodivala, takzeeee... Mne uz se po pravde taky nechce kdovikde zacinat znovu, navic menit obor, nasla jsem fajn praci s normalnima lidma a ke stesti by mi to stacilo. No a pro radost vedle toho samozrejme kreslit komiksy.

Offline Pavlena
Avatar
6557 příspěvků moje polička 22. června 2020 07:39

Luna Drzim palce at te vezmou a at to nejak vymyslis. Myslim, ze pravdive zduvodneni by ve tve situaci mohlo pomoct. A preju at se brzy das dohromady...

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33771 příspěvků moje polička 22. června 2020 07:45

Luna Nevim, co je to za školu, jestli by to šlo a nechybělo by ti to, ale jak je dneska to vzdělání vicestupnovy a prostupny, tak když už jednu školu mas, můžeš se přihlásit rovnou až na to pokračující magisterský a přeskočit bakaláře, já to nevěděla - pokud člověk potřebuje zvýšit kvalifikaci, tak i když je zaměstnavatel nakloněn, je to strasnej zahul (a když není, tak uplnej masakr), tak je lepší mít před sebou těch let spis min

Offline Luna
Avatar
10449 příspěvků moje polička 22. června 2020 07:55

Potrefenáhusa Jo, to vim. Zahul to bude stejne, at budu studovat cokoli...Ale ja jsem proste takovej ten zivotni traged, vsechno delam co nejsloziteji, kdyz uz zacinam mit konecne neco jako pohodu, prijde nejaka katastrofa. Takze ted bych v te tradici nerada pokracovala.  

Offline Zina
Avatar
5857 příspěvků moje polička 22. června 2020 07:59

Potrefenáhusa U nás je to jak píšeš, je třeba mít splněný předepsaný studijní povinnosti na danej rok (dřív stačil semestr); výjimky jsou v případně vážných zdravotních důvodů a asi i těhotenství, to jsem ale nestudovala.

Offline Zina
Avatar
5857 příspěvků moje polička 22. června 2020 08:04

Luna Ještě to dočítám, ty zdravotní důvody by u vás určitě byly. A nevím, co je to za školu, ale na UK mi uznali předměty, který jsem měla za 1 nebo za 2 a který mezitím nezrušili. Těch teda pár bylo, ale i tak to pomohlo.

Offline Zina
Avatar
5857 příspěvků moje polička 22. června 2020 08:04

Luna Ještě to dočítám, ty zdravotní důvody by u vás určitě byly. A nevím, co je to za školu, ale na UK mi uznali předměty, který jsem měla za 1 nebo za 2 a který mezitím nezrušili. Těch teda pár bylo, ale i tak to pomohlo.

Offline Lamicka
Avatar
13362 příspěvků moje polička 22. června 2020 08:05

Luna nestacilo by ti ped.minimum? Kdyz uz jednu skolu mas. Nevim teda, jestli to chces kvuli uceni, to si jen domyslim a mozna spatne. 

Offline Luna
Avatar
10449 příspěvků moje polička 22. června 2020 08:12

Lamicka ped minimum je u me fakt na nic, kdyz mam Mgr. z ucitelstvi pro stredni skoly.  Ale nemuzu s tim na 1. stupen, ten se musi celej znova a neptej se proc, tak to proste je.