"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Offline Catherinne
Avatar
9840 příspěvků moje polička 30. března 2020 10:18

Tak jsem zkusila zakroutit, jako ve smyslu protáhnout si svaly na krku ( což třeba po proběhnutí běžně dělám) a při záklonu to je teda jízda...

Očividně potřebuju starý režim a chodit do práce.

Offline Catherinne
Avatar
9840 příspěvků moje polička 30. března 2020 10:21

A taky si říkám, že i s tou rouškou možná chodím  nepřirozeně. 

Offline Catherinne
Avatar
9840 příspěvků moje polička 30. března 2020 10:22

Aranel vyšlu muže do lékárny, děkuju 

Offline Jennyfor
Avatar
2000 příspěvků moje polička 30. března 2020 10:22

To je tedy asi nějaká epidemie, nebo co. Mám to taky, asi týden, když jsem se tím poprvé vzbudila ráno, myslela jsem, že mám snad mrtvici. Byl to takový fičák, jak na centrifůze. Ale docela rychle se to zastaví, i když pak zbytek dne žaludek jak na vodě a při dalších prudkých pohybech se to opakovalo. V noci se nesmím přetočit na levý bok, hned rotace.

Tak jsem hledala a napadá mne, že je to tohle:

https://www.fyzioklinika.cz/clanky-o-zdravi/benigni-paroxysmalni-polohove-vertigo-bppv

Prý nejčastější příčina závratí v ordinacích neurologa.

Dobrá zpráva - dá se to léčit na fyzioterapii. Blbá zpráva - nemají teď moc otevříno.

Tady ještě paní popisuje svůj příběh - to mě uklidnilo:

https://koprivova.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=679869

Offline Magráta
Avatar
7771 příspěvků moje polička 30. března 2020 10:23

Catherinne bohužel to souvisí všechno se vším... Mně právě ani nedoporučovali příliš protahovat... loni sem chodila na rehabilitace a to mi pomohlo hodně (spíš se mnou cvičil cviky na posílení skrytých menších svalů, než takový to klasický protahování)

Offline Magráta
Avatar
7771 příspěvků moje polička 30. března 2020 10:25

Aranel přesně tak (ke všemu já jako hypochondr už přemýšlím dál, nádor na mozku, mrtvice apod )

Offline 711990
Avatar
17138 příspěvků moje polička 30. března 2020 10:26

Catherinne posledni dobou mivam zavrate jako predzvest migreny

Offline Aranel
Avatar
4511 příspěvků moje polička 30. března 2020 10:33

Magráta Já o rakovině žaludku, jak je mi furt od něj špatně a přitom jsme nic špatnýho nejedla fuj, ani pomyslet.

Offline Magráta
Avatar
7771 příspěvků moje polička 30. března 2020 10:34

Aranel no, o tom ani nemluvím (bohužel rodinná anamnéza :-(

Offline Kokoska
Avatar
28318 příspěvků moje polička 30. března 2020 10:36

Taky to občas mívám, naštěstí jen mírně a krátce. U mě je to z toho sezení u PC, všelijak se kroutím a hroutím na židli. Pomáhá mi protažení - rozkročit se, zvednout ruce mírně rozpažené a co nejvíc se vytáhnout z pasu i z ramen. Pak naklonit trup cca o 45° a držet, pak se uvolnit, předklonit a zaklesnout dlaně v zátylku, jakoby viset vlastní vahou rukama za ten zátylek. Pak ruce pustit a pomaličku se zvedat obratel po obratli.

Offline Catherinne
Avatar
9840 příspěvků moje polička 30. března 2020 10:55

Jennyfor tak zrovna fyzioklinika mi ukázala, že mají otevřeno, tak bývám v době závodů často, ale v současné situaci jsou cenově nedostupní. Ale doporučit je určitě můžu.

A asi je fakt, že celá akce roušky má svůj podíl, protože nejen šití, ale i stříhání látek, zažehlování, furt je to ta blbá pozice hlavy. Klidně 12 hodin denně.

Ono v kombinaci s mou panickou hrůzou že zvracení je to děs. Už jsem si lupla ty prášky na žaludek.  

Dneska jsem měla strach jít běhat a to bylo domluveno, že mě muž vysadí někde daleko a já si dám třeba  dvacitku v lese. Achjo

Já všem moc děkuju.

Offline Mulen
Avatar
4245 příspěvků moje polička 30. března 2020 11:09

Catherinne mě se tohle stalo po pár dnech spaní na hodně měkké matraci. Bylo to fakt hrozné, po každém pohybu následoval šílený kolotoč před očima. Doma mě to pak přešlo. Takže u mě to asi taky souviselo s krcni páteří.

Offline Mulen
Avatar
4245 příspěvků moje polička 30. března 2020 11:11

Catherinne a držím palce ať to přejde!

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 30. března 2020 13:18
Reakce na Catherinne:

Mám dotaz, snad cml bude vědět. Proč se člověku točí hlava? Například při otočení se z boku na bok se rozjede úplný kolotoč, nebo leh ze sedu, případně opačně. Je to strašně nepříjemné. 

​Můžeš mít zánět v oblasti rovnovážného ústrojí (je to ve středním uchu)..... Mamka takhle měla probléma si ěmsíc a pak to povolilo......

Offline Anaj
Avatar
127 příspěvků moje polička 30. března 2020 13:56

Catherinne

Z osobní zkušenosti - na neurologii podobné stavy taky uzavřeli jako BPPV, doktor mě naučil jednoduché cviky, které se cvičily do odeznění (cca2-3 dny). Ale předtím, než jsem se propracovala přes objednání na tu neurologii, to poprvé i podruhé odeznělo samo. Navíc bylo potřeba vyšetření v době akutních obtíží, byla jsem pak domluvena, že jakmile to začne, dorazím  bez objednání. VYšetření bylo velmi rychlé, přímo v ordinaci.  Možná bych zvážila  telefonicky se na neurologii domluvit na podobném postupu v případě, že by to buĎ neodeznělo  nebo  se objevilo někdy po odeznění znova. A rozhodně se nezaklánět...pomáhala mi tehdy taková ta "stabilizovaná poloha" ze školení první pomoci.  Držím palce!

https://www.neurologiepropraxi.cz/pdfs/neu/2007/06/05.pdf <https://www.neurologiepropraxi.cz/pdfs/neu/2007/06/05.pdf>

Offline Tak Betty
Avatar
4981 příspěvků moje polička 30. března 2020 14:05

Prosím, mám dotaz jméno pan Popper, jak ho mám oslovit. Myslím jak zní ten pátý pád.

Offline Catherinne
Avatar
9840 příspěvků moje polička 30. března 2020 14:14

A666 Anaj děkuju, zkusím se pozeptat.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 30. března 2020 14:15

Tak Betty pane Poppere

Offline Tak Betty
Avatar
4981 příspěvků moje polička 30. března 2020 14:19

viktorka_od splavu díky, ještě ke všemu jsem napsala blbě ten pád. Oslovujeme pátým. No jsem nějak mimo

Offline Zina
Avatar
5848 příspěvků moje polička 30. března 2020 14:20

Tak Betty Šla bych do pane Poppere, více tady.