"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Offline andulka01
Avatar
10773 příspěvků moje polička 22. července 2019 09:39

Mutziputzi No zrovna tenhle kraj a místa která chce Jiná Realita vidět, se jen letecky obhospodařit nedá, leda že by si pronajala soukromé dvoumístné co přistane na každým poli :-) Tuším, že chce mít s sebou své zázemí. A dá se to zvládnout úplně v pohodě, s přespáním někde na pomezí Německa a Francie. Cestou je dost zajímavých míst na odpočinek a rozptýlení, nebála bych se toho.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 22. července 2019 09:42

andulka01 Ale jo, ale chce to silnou náturu a odhodlání, asi bych to taky teda nechala na září/říjen nebo na jaro. Já osobně bych teda neekologicky volila sérii letů a půjčení auta, já se zabalim do cabin kufru na 14 dní, myslim, že každej.

Offline andulka01
Avatar
10773 příspěvků moje polička 22. července 2019 09:59

Mutziputzi No ale Jiná Realita je silná a odhodlaná nátura A s ohledem na její zdravotní omezení to právě na ten cabin na 14 dní nevidím. Jako srpen není ideál, to je fakt, ale zas bych nepanikařila.

Jiná Realita Hele a nechceš si tu Normandii naplánovat na červen, kdy tam jsou D-Day slavnosti? Fakt je to dost autentický, jeepy, tanky, letecké show. A teď si dát na zkoušku nějaký menší road trip? 

Offline Kokoska
Avatar
28414 příspěvků moje polička 22. července 2019 10:15
Reakce na Mutziputzi:

já se zabalim do cabin kufru na 14 dní, myslim, že každej.

​Já ne :D

Offline Sweet Potato
Avatar
34886 příspěvků moje polička 22. července 2019 10:19

Kokoska Já asi jo, když bych musela, ale proč bych to dělala?

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 22. července 2019 10:21

Kokoska kamaradku takhle donutil manzel, ze “spodnich” casti odevu mela jen rifle a pak nocni kosili. pocasi bylo znacne promenlive a nekolikrat jsme promokli na kost. tak v tech kalhotach byla celou dobu, dokud na ni neuschly...

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 22. července 2019 10:23

Sweet Potato Aby ses nemusela tahat s loďákem, odbavovat ho a pak na něj čekat a vůbec, člověk se naučí plánovat a netahá pí*oviny co pak stejně ani nevytáhne...ale jsem soudná, pamatuju si debatu ohledně výbavy turisty na prohlídku města a respektuju jakýkoli extravagance

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 22. července 2019 10:53

Mutziputzi hele, já pokud pojedu, tak bych se ráda stavila do hürtgenwaldu, což je kousek od belgie, do normandie, a možná do heideheimu. zhlédni to na mapě a uvidíš, že to na letadlo není. samozřejmě by bylo lepší jet jen do jedné z těch destinací, jenže když už teda vyrazím...tedy POKUD, tak mám nějak pocit, že když už, tak už. kdoví, co bude za půl roku, za rok, třeba už budu mít znova šanci kdoví kdy kdoví jestli.

nemám šajn, jak mi to půjde, třeba se za prahou obrátím ale tak - nic a nikdo mě nežene. mám obavu jen z toho, že se tam někde vybourám.

navíc nejsem z prahy - jen cesta na jakékoli letiště s odbavením je tak desetina cesty už. a musela bych se nějak dostat na to letiště, v mém případě to znamená stejně jet min. 2 hodiny autem (brno), nebo někoho požádat, aby mě hodil hodinu na vlak a pak vlakem a busem...a prostě mi přijde, že za tu dobu už budu mít kus road movie za sebou.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 22. července 2019 10:54

andulka01 můj plán je ďábelský - příští rok to zopakuju v tom červnu a třeba se tam potkáme :)

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 22. července 2019 10:56

a plán je jet ve všední dny, vyrazila bych asi v pondělí. bude záležet, jaké budou hlásit počasí.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 22. července 2019 10:59

Jiná Realita Ale jo, já ti fandim, umim si představit, že dojem z toho bude nezapomenutelnej, plánuješ to velký, teď jenom aby ten zážitek byl maximálně pozitivní a ne ve stylu co tě nezabije,to tě posílí

A pak já teda umim bejt sama, umim vyrazit do světa sama, ale tohle bych sama nedala, padala bych na hubu z toho řízení a z tý izolace v autě.

Offline andulka01
Avatar
10773 příspěvků moje polička 22. července 2019 11:01

Jiná Realita Tak to pak jo Já teda tam už nepojedu, jako stojí za to to vidět, ale jednou stačilo a mám další destinace v plánu.

Offline continuity
Avatar
33835 příspěvků moje polička 22. července 2019 11:02

Jiná Realita hele zkus to. Vsude jinde v Evrope kudy pojedes se jezdi slusneji nez v CR. Uz to cloveka vycerpava podstatne mene. Navic si zvykla ridit. 

Letame s pujcenim auta bezne, ale taky to neni uplne zadarmo ( nemyslim ted financne) a lecos se muze pokazit. Ja mam toto v planu s bydlikem az budu moct vypadnout na mesic. Co bych mozna zkusila vymyslet, jestli by neslo dat do auta kus polystyrenu a spacak, at se v nem muzes vyspat, kdyby nebylo zbyti. Minimalne to pomuze psychicky, i kdyz to nevyuzijes. 

Offline Kokoska
Avatar
28414 příspěvků moje polička 22. července 2019 11:15

Mutziputzi kdybych jela do hotelu, kde mi dají první poslední a ještě mi tam v případě potřeby vyčistí šaty, tak to není problém. Jenže na obvyklé dovolené spíme v malých penzionech B&B, každou noc jinde, ani všude nebývá mýdlo nebo sprcháč. Chodíme přírodou za každého počasí, takže beru náhradní trekové boty, i když ne zrovna pohorky, a oblečení, abych nedopadla jako ta kamarádka od Viktorky. Jo, je to opruz čekat na kufr, ale pro mě je větší chodit 3 dny v jednom propoceném triku a bát se, jestli mi přes noc uschnou boty. 

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 22. července 2019 11:16
Reakce na Mutziputzi:

Sweet Potato Aby ses nemusela tahat s loďákem, odbavovat ho a pak na něj čekat a vůbec, člověk se naučí plánovat a netahá pí*oviny co pak stejně ani nevytáhne...ale jsem soudná, pamatuju si debatu ohledně výbavy turisty na prohlídku města a respektuju jakýkoli extravagance

​u me zalezi, kam jedu, jsem schopna jet dost nalehko i presne naopak, ale o odbaveni lodaku se muze postarat letiste a ty muzes byt v salonku:-) 

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 22. července 2019 11:18

Polystyren? JR zmenila behem tech dvou stran plany a misto do Fr jede na tri mesice trip tundrou? :D 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 22. července 2019 11:20

jinx ale jo, dá se samozřejmě, ale už hodně let jsem zvyklá lítat nalehko a letiště šup tam, šup ven...je to teda i tim, že já vyhledávám zásadně dovolenou ve městech, případně někde poblíž města s mezinárodnim letištěm, nějaký tůry a podobně já neprovozuju..věřím, že mi to i přes nedávný exces na Vltavě vydrží!

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 22. července 2019 11:21

Mutziputzi vsak to ja taky:-)) 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 22. července 2019 11:22

jinx Taky jsem si popřemejšlela, zda polystyren instalujeme na střechu, abychom zabránili útoku zvěře nebo kam:D

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 22. července 2019 11:25

Mutziputzi pry na ulehnuti