"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Online Ounz
Avatar
19831 příspěvků moje polička 21. července 2019 14:55

Jiná Realita u nás teď slejvák jako blázen a to sem před chvílí chtěla psát, že nic dobrý, pohoda..

Offline Catherinne
Avatar
9833 příspěvků moje polička 21. července 2019 15:10

Praha bouřka a slejvák

Offline continuity
Avatar
33670 příspěvků moje polička 21. července 2019 15:15

Tak tady hezky zaprselo. Zadnej dezd nicitel, ale hezky husty, prijemny dezd.

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 21. července 2019 18:14

U nás v poledne vichr, bouřka, tropický liják, že nebylo vidět na 50 metrů a navrch kroupy.

Teď slunce, horko a nádherný vzduch.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 21. července 2019 20:33

přátelé, sice netuším, zda fakt pojedu, ale trochu plánovat již musím (záleží, jak dopadne tento týden otec na vyšetření a příští týden matka na kontrole :/ které se dost bojím).

má někdo zkušenost, zda má smysl, pokud plánuju cestu čr-německo-belgie-francie-německo-čr, třeba asistenční karta? krom běžného pojištění. 

taky jsem zkoumala dálniční známky, a teda do francie se netěším, zdá se mi to hrozně složitý  

Offline continuity
Avatar
33670 příspěvků moje polička 21. července 2019 20:54

Jiná Realita ve Francii se plati peage (myto) podle projetych km, ne? Slozite to neni, jenom docela drahe. Ale zas byvaly ty,dalnice doceka volne, co si pamatuji.

Hod si to do via michellin, to je nejlepsi route planner pro evropu. 

Asistencni kartu bych si urcite poridila. 

Online RoSa
Avatar
8212 příspěvků moje polička 21. července 2019 21:07

Jiná Realita

nějakou asistenci by to chtělo asi... abys nedopadla jak ta rodinka v Polsku!

Online Mrakoplas
Avatar
8806 příspěvků moje polička 21. července 2019 21:15

U nas cez den fajne prsalo. Inak na prichádzajúce dazde sa mi najlepsie sleduje radar http://www.shmu.sk/sk/?page=1&id=meteo_radar

Aladin burky nevie predvidat (si myslim).

Online Kokoska
Avatar
28296 příspěvků moje polička 21. července 2019 21:23

Jiná Realita ve Francii bych jela po vedlejších, z dálnic není nic vidět a francouzský venkov je krásný. Záleží teda jak bude čas. 

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 21. července 2019 21:33

Kokoska budu muset po dálnicích aspoň kus. někde od belgie, potom třeba sjet, do normandie dojet po vedlejších, pak zase na dálnici, přisunout se k remeši, tam případně se poohlédnout, a pak sbohem do němec :) už to začínám vidět tak, že budu na cestě tak měsíc a utratím tolik, jako bych letěla na mars

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 21. července 2019 21:35

continuity jo, prý si vyzvedneš někde lístek a až sjedeš, tak zaplatíš. RoSa no už se vidím, jak se najdu třeba v madridu, omylem možná se o mně dočtete.

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 21. července 2019 21:45

Jiná Realita technicky je dálnice ve Francii v pohodě, při nájezdu projedeš bránou, vezmeš si "ticket" a když sjedeš, tak zaplatíš. Počet těch bran se liší podle toho, kde sjíždíš (velké město x díra v Normandii ) a mají celkem jasně naznačeno cedulí nad každou bránou, kde můžeš platit kartou, kde penězi, kde obojím a která je průjezdná pro lidi, co to mají nějak předplacené (asi, po tom jsme nikdy nepátrali). 

Asistenci na auto bych si vyjednala určitě, čert nikdy nespí a jednat s Francouzi o opravě auta by se mi určitě nechtělo...

Online Karja
Avatar
35834 příspěvků moje polička 21. července 2019 21:50

Jiná Realita Noo hlavne si dej pozor, at neuviznes na tri dny nekde v Nemecku na dalnici!

Offline andulka01
Avatar
10694 příspěvků moje polička 21. července 2019 21:50

Jiná Realita Neblbni a nepanikař, fakt to není složitý. Pořiď si dobré pojištění, mapy na telefon a budeš v pohodě. Drahý to bude jen relativně - pokud máš omezenej čas a chceš vidět Normandii, tak jednoznačně dálnice, ono to zas tak zlý není. Systém "peage" je jednoduchej, všechno to dáš platební kartou, teď už :-) A je fakt, že kromě Paříže jsem tam zasekanou dálnici nepotkala. 

Akorát si zjisti jak Frantíkům začínaj prázdniny, maj to jinak než my a když to vypukne, je to peklo.

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 21. července 2019 22:16

 jde mrak, jde jde, tesne u nas se rozdeli na dva, udela takovou skviru a uplne tesne nas lizne- kilometr na vsechny strany lije:-O vubec nechapu jak je to mozny. 

To je přesný. Dneska dokonce několikrát. V pátek taky. Jeli jsme z chalupy a celou cestu lilo, že nebylo vidět a několikrát jsme museli i zastavit. Telefonovala jsem s kamarádkou už kousek od Brna a ona hlásila, že v Brně dobrý. Na radaru potom ještě bylo, že bude pršet tak za hodinu a zase nás to obešlo. 

Online Kokoska
Avatar
28296 příspěvků moje polička 22. července 2019 00:07

andulka01 zazila jsem velice zasekanou dálnici kolem Dionu smerem na Lyon, stat se to muze kdekoli. V Nemecku to bylo vzdycky v pohode, krome jedne cesty z Hamburgu, kde neco kopali. Proste nejde rict, ze se to nestane, ale dobra navigace s aktualizovaniu mapou muze hodne pomoct.

Offline Samantha
Avatar
1753 příspěvků moje polička 22. července 2019 09:24

Jiná Realita  

Teda nevím, zda to dobře sleduju, ale ty se míníš vydat na cestu po Evropě autem v době prázdnin?

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 22. července 2019 09:30

Jiná Realita nemáš lepší si poskládat nějakou multicity letenku a obskákat to letecky? nebo improvizovat na letišti a vyrazit vždycky tam, kde to bude výhodný/zajímavý? z cesty autem sama budeš úplně hotová, únavou i psychicky IMO, přijde mi to až mučednický měsíc žádit po rozhicovanejch dálnicich, to neni dovolená, spíš bootcamp

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 22. července 2019 09:31

Kokoska no Němci furt něco na dálnicích kopou

Samantha tak když nepojede v sobotu a vyhne se Paříži, tak to jde...Nebo teda my to děláme běžně a problém nemáme. Zácpy kolem Paříže nebo Mnichova prostě jsou, ale jinak to jede..(Snad jsem to pro letošek nezakřikla.)

Offline Samantha
Avatar
1753 příspěvků moje polička 22. července 2019 09:37

Mohučanka Řekla bych, že když to dělá někdo běžně s účelem někam dojet, tak je to jiné, než když si to vyhlídne jako  dovolenkovou road movie. Ale prosím, jak je libo, já nikomu jeho hobby neberu. Jen bych prostě volila jinou dobu než zrovna letní.