"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Offline continuity
Avatar
33839 příspěvků moje polička 22. července 2019 11:27

Mutziputzi ne polystyren sa instaluje na dno kufru, abychom se zbavili toho schodu, ktery tam ve vetsine aut po slozeni sedacek vznika.

Nevim kolik roatripu autem na blind mate za sebou, ale uz jsem taky dve hodiny bloudila malym mesteckem ve Slovinsku a hledala v 10 vecer misto k prespani. Vsude bud plno nebo recepce zavrena. Nemit tehdy v aute deti, vykaslu se na to mnohem driv. Zrovna ve Francii jsou ty rest placy pro karavany dost rozsirene. 

To se ti v Barcelone, kam si doletela a mas hotel pres booking samozrejme nestame, takze nemusis brat v potaz. 

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 22. července 2019 11:31

continuity já jsem jednou spala opřená o volant v tom minizálivku pro jedno auto na slovenské dálnici, kolem jezdila auta 130 myslím, že se klidně vyspím i v kufru se sklopenýma sedačkama. bylo by to nepochybně komfortnější. na dálnici jsem se bála vystoupit a sedačkama šachovat. tehdy na mě přišla fakt brutální únava, nedala bych to ještě někam sjíždět.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 22. července 2019 11:33

continuity to je mi líto čim se harcujete a chápu že mě neznalost neomlouvá

Offline continuity
Avatar
33839 příspěvků moje polička 22. července 2019 11:38

Mutziputzi my jsme si to vybrali dobrovolne, protoze nas tento styl cestovani bavi, mne zas hrozne stve potrebovat predem rezervace a mit rozplanovany ten vylet na dny. Litovat nas opravdu neni potreba. 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 22. července 2019 11:41

continuity no tak to zas nebudeme brát tak vážně ne, mě obecně podobný "lifehacky" rozesmívaj, co nadělam

Offline andulka01
Avatar
10773 příspěvků moje polička 22. července 2019 11:41

Mutziputzi To není harcování, jen jinej styl, volnější, byť pro někoho méně pohodlný. Spaní v autě je úplně v pohodě, teda záleží na modelu :-) ve svým nemám šanci :-)

Offline MP Meri
Avatar
5413 příspěvků moje polička 22. července 2019 11:49

continuity asi myslí spíš molitan? Nebo nafukovací karimatku, nebo něco, já bych to Jiná Realita vzala, na roadtrip je to fakt dobrá věc. Jasně, v pčípadě hrozby mikrospánku stačí i opřít čelo o volant, ale tohle je nesrovnatelně pohodlnější, místa to zabere minimum a auto to fakt uveze. 

Offline MP Meri
Avatar
5413 příspěvků moje polička 22. července 2019 11:49

continuity asi myslí spíš molitan? Nebo nafukovací karimatku, nebo něco, já bych to Jiná Realita vzala, na roadtrip je to fakt dobrá věc. Jasně, v pčípadě hrozby mikrospánku stačí i opřít čelo o volant, ale tohle je nesrovnatelně pohodlnější, místa to zabere minimum a auto to fakt uveze. 

Offline continuity
Avatar
33839 příspěvků moje polička 22. července 2019 11:54

MP Meri ten polystyren fakt na dorovnani toho schodu v kufru, ale v nekterych autech uz je to vyresene a zadnej schudek tam neni nebo treba jenom malinkaty. na to karimatku nebo deku, pokud to ma byt nouzovka i nic ( asi bych kvuli tomu karimatku nekupovala.)

Offline ice
Avatar
1918 příspěvků moje polička 22. července 2019 12:37
Reakce na Samantha:

Jiná Realita  

Teda nevím, zda to dobře sleduju, ale ty se míníš vydat na cestu po Evropě autem v době prázdnin?

​nedramatizovala bych to. Jezdim pravidelne kazde prazdniny na roadtrip evropou a nikdy zavazny problem nebyl. Vzdy jsme stihli co bylo v planu.

Jiná Realita na cestu se urcite vydej. Tenhle zpusob cestovani ma hodne do sebe. Musis nam to pak zdokumentovat do cestovatelskyho vlakna! My posledni 2 roky musime brat i problematickyho Josefa a se slzou v oku vzpominam jaka to vlastne byla na cestach bez nej pohoda

Offline Samantha
Avatar
1816 příspěvků moje polička 22. července 2019 12:49
Reakce na ice:

​nedramatizovala bych to....

​No jo, dle tvého nicku ti je všude ok. Ale já při představě vedra v autě (vlastně vedra kdekoliv) nemám dobré pocity.

A kdybych dramatizovala, dám toto :

Ne toto:

Offline ice
Avatar
1918 příspěvků moje polička 22. července 2019 12:51

Samantha mam klimu. Predpokladam ze realita taky.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33833 příspěvků moje polička 22. července 2019 12:52

ice nehezky mluvíš o Josífkovi!!!

Offline Samantha
Avatar
1816 příspěvků moje polička 22. července 2019 12:53

ice Klima na měsíc cestování v  autě? Tak teď už

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33833 příspěvků moje polička 22. července 2019 12:57

Samantha coze?

Offline ice
Avatar
1918 příspěvků moje polička 22. července 2019 12:59

Potrefenáhusanoooo jako kdyz se po mailu zeptam jestli v ubytovani vadi pes, renkou ze ne a pak nas s nim po 6 hodinach cesty poslou pryc ptz si mysleli ze mam civavu a misto toho prijedu s vlkem...nebo kdyz jeden jde pro zmrzlinu a josifek celou dobu janci ze se mu ztratil panicek a dela bordel az mi lidi chodi nadavat (asi, nerozumela jsem) to uz je trosilinku neprijemny no ale miluju ho

Offline ice
Avatar
1918 příspěvků moje polička 22. července 2019 13:00

Samantha nechapu? Jako ze ti vadi klima? No tak ja sedim v klime cely rok v praci, tak jsem asi zvykla a za problem to nepovazuju.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33833 příspěvků moje polička 22. července 2019 13:03

ice Jozifek

se dvěma je to cestování už taky trochu potíž

Offline Mohučanka
Avatar
6409 příspěvků moje polička 22. července 2019 13:10

ice Jiná Realita by mohla naložit Pupka a cestování by hned mělo další rozměr!

Offline Gatita
Avatar
7175 příspěvků moje polička 22. července 2019 13:10

Nevim,kam s tim - nemate prosim nekdo zkusenost s nakupem koberce pres CarpetVista? 

Mam tam jeden vyhlednuty, ale prece jen kupovat koberec pres eshop se trochu bojim. Showroomu maji dost,ale vsechny ve Svedsku...