Postřehy z Japonska

25. února 2021 21:15
Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 18. května 2022 08:21

Garfie ta výuka vypadá moc zajímavě

Offline continuity
Avatar
33613 příspěvků moje polička 18. května 2022 08:38

Garfie skola vypadá super, i když nevím, jak bych se s tím Jezisovskym úkolem poprala já.

Offline Garfie
Avatar
23900 příspěvků moje polička 18. května 2022 10:35

Evaeva Je to super! continuity No já vůbec!  Právě mi přijde, že je hodně vedou k tomu vyjadřování a různým analýzám, takovým přirozeným způsobem. I syn v té čtvrté třídě má takové úkoly, že má něco přečíst a napsat, jaké měl při čtení pocity, co ho zaujalo, nebo co se dozvěděl nového. 

Offline Garfie
Avatar
23900 příspěvků moje polička 18. května 2022 10:39

A abych přihodila zase nějakou fotku (když teď jen běhám okolo školy a uniforem), mám tady Tokyo v kostce. :-)

Offline Magráta
Avatar
7768 příspěvků moje polička 18. května 2022 11:20

Garfie to je pěkný:-)

Offline rasaNori
Avatar
7709 příspěvků moje polička 18. května 2022 13:14

Garfie 1trochu se obavam až se děti vrátí zpět do ČR, že jim naše školství bude připadat poněkud nedomrle...

Offline Garfie
Avatar
23900 příspěvků moje polička 18. května 2022 13:37

rasaNori No tak tím jsem si úplně jistá! 

Online Kokoska
Avatar
28256 příspěvků moje polička 18. května 2022 14:20

Garfie dobra fotka, tam je vsechno!

Offline moora
Avatar
7522 příspěvků moje polička 18. května 2022 20:18

Garfie skola vypada moc zajimave a fotka vtipna :))

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 18. května 2022 20:32

Garfie

Ta formulace s odpovědností, to zkusím zabudovat do nějakého pracovního dokumentu.

Offline Garfie
Avatar
23900 příspěvků moje polička 19. května 2022 00:14

Kokoska  Přesně!

Jinak se teda musím přiznat, že na mě dopadla trochu krize, jsem totálně vyšťavená, všeho kolem školy je hrozně moc, všechno úplně jiné než u nás, summer camp, uniformy, školní účty, školní charita, rodičovská skupina, obědy, sype se to na mě, všechno v angličtině, ve které rozhodně nijak neexceluju, do toho se učím s dětmi do české školy...vstáváme v půl šesté, doma jsme v pět, já je zatím vozím a vyzvedávám, hodina cesty tam, hodina zpátky, no docela mazec. Dneska jsem je poslala samotné, piju kafe, hledím do prázdna a nutím se, abych začala pracovat!!!

A objevili jsme včera krásný dům, takový typicky japonský, spousta dřeva a velkých oken, ale uvnitř zrekonstruovaný, fakt hezký za super peníze. Tak jsem si ho našla na googlu a on stojí v takové malé uličce, od ostatních domů tak 10 centimetrů a vchod je přímo z ulice, široké tak, že tam sotva projede auto. Je to tady opravdu radost. 

Online Kokoska
Avatar
28256 příspěvků moje polička 19. května 2022 00:54

Garfie to teda musí být mazec, projednávat spoustu nových věcí v úplně cizím prostředí nejen místem, ale i mentalitou a zvyklostmi, v cizím jazyce! Jsi dobrá!

Jestli děti budou za čas moct chodit do školy samy, bude to úleva. A až se usadíte a zabydlíte, ubyde další starost. Jen je blbý, že je to teď všechno najednou. Co manžel, jak je na tom on?

Offline Garfie
Avatar
23900 příspěvků moje polička 19. května 2022 01:23

Kokoska Dneska jsem jim slíbila, že je ještě vyzvednu. Nevím proč, ale cesta tam je snažší než zpátky, i mně se to zdá, tam držíme směr a zpátky se vždycky nějak zamotáme. :-) Ale doufám, že zítra nebo nejpozději od příštího týdne by to mohly dát celé samy, to by byla velká úleva. I když včera jsme ve vlaku vytáhli českou školu a taky to vlastně dost ušetřilo čas, dcera to zvládá sama (aspoň doufám, nijak to nekontroluju), ale s mladším se musím učit. 

No a manžel? Ten se vznáší na obláčku úspěchu a obdivu!  Hrozně se mu daří, práci má za rohem, domů chodí mezi pátou a šestou, jednou nebo dvakrát týdně má večeři, no dovedeš si to jistě představit! Ale abych mu nekřivdila, dost se snaží, i v komunikaci se školou, dneska dětem dokonce uvařil oběd s sebou. :-)

Offline continuity
Avatar
33613 příspěvků moje polička 19. května 2022 07:18

Garfie jseš dobrá. Ono se to bude už jen zlepšovat, hlavně pokud se přestěhuje někde blíž ke škole, tak i dětem ubyde toho cestování. 

Manžel je dobrej. Tak hlavně, že se mu daří, kvůli tomu jste tam vlastně původně jeli.

Offline Garfie
Avatar
23900 příspěvků moje polička 19. května 2022 07:33

continuity Chceš říct, že to nebylo jen kvůli tomuhle sebestřednému denikovému vláknu?

Offline moora
Avatar
7522 příspěvků moje polička 19. května 2022 07:44

Garfie musi to bejt desnej mazec, jses skvela! Ono se to usadi a zabeha, jen prezit ten hektickej zacatek

Offline continuity
Avatar
33613 příspěvků moje polička 19. května 2022 07:46

Garfie mě tohle vlákno baví hrozně, ale pro vás mi to přijde jako docela malý benefit.

Online Kokoska
Avatar
28256 příspěvků moje polička 19. května 2022 08:02

Garfie jo jeste obedy s sebou? To si tam nejak muzou ohrat? Mozna uz jsi to psala, ja jsem hlava derava.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 19. května 2022 09:24
Reakce na Garfie:

continuity Chceš říct, že to nebylo jen kvůli tomuhle sebestřednému denikovému vláknu?

ty ses proste uzasna!

Offline Garfie
Avatar
23900 příspěvků moje polička 19. května 2022 10:14

Kokoska Už taky nevím, jestli jsem psala o obědech. Obědy jsou ve škole a jsou skvělé, fakt jim je závidím. Vaří je přímo na místě a můžou si dát menu,  parádní, side dish se skládá třeba z pěti věcí, vypadá to nádherně a prý je to i strašně dobré. Plus jsou tam ke koupi různé menší věci, sendviče, muffiny a tak, všechno vaří a pečou přímo na místě, opravdu skvělé. Jen to menu stojí na naše asi 140 korun, prostě jak normálně v restauraci, nejsou na to žádné dotace. Při dvou dětech už se to docela prodraží. V jídelně jsou ale mikrovlnky, kde si děti můžou ohřát vlastní jídlo. Takže většina to tak nějak střídá, my to budeme dělat taky tak (i s ohledem na jídelníček). Navíc teda pořád se ještě nějak nepodařilo vyřešit jejich jídelní kartu (mají kartu s kreditem, ze které platí oběd), takže jednou už jedly na dluh a dnes jsme to raději zase pořešili vlastním jídlem. :-) 

viktorka_od splavu