Postřehy z Japonska

25. února 2021 21:15
Offline Garfie
Avatar
23623 příspěvků moje polička 21. května 2022 09:33

Kokoska Určitě je mu dobře.  My se teď spíš modlíme, aby nám ho nesložili v privizorním ubytování. Měl by ale už být někde poblíž. Ony dokonce ještě nedorazily ani věci, co s náma letěly jako zásilka letadlem, někde pořád čekají na proclení.  Pořád točím dokola tři košile a dvě trička, děti už mají naštěstí uniformy! 

Offline 711990
Avatar
17036 příspěvků moje polička 21. května 2022 10:29

Garfie jeee bozi!!!

Offline Garfie
Avatar
23623 příspěvků moje polička 22. května 2022 04:55

Dneska velká radost! V našem obchůdku byl dnes výprodej vín! Místo obvyklých dvou tisíc jenů a více stálo víno pouhou pětistovku. Obchod byl v obležení a jsem šťastná, že se nám vůbec podařilo urvat našich dvacet lahví!  Na to konto vtipná historka, muž zoufale studuje zadní etiketu v kandži "to by mě zajímalo, odkud to víno je...." načež já "že by z Chile?" Přední etiketa byla pochopitelně původní, v latince, i s odrůdou a původem!    

A ještě jedna vtipná věc, nikdy mi nedošlo, že pro Japonce je Divoký západ vlastně Divoký východ! 

Online Kan
Avatar
6766 příspěvků moje polička 22. května 2022 07:47

Garfie Nakoupené víno super. A když je zadní etiketa, je i přední? A co to přesně znamená?

Offline Garfie
Avatar
23623 příspěvků moje polička 22. května 2022 07:52

Kan No normálně máš na lahvi etiketu, jako u nás, na té "hlavní" je odrůda, název a z druhé strany lahve je další etiketa, kde jsou podrobnosti o původu, vyrobeno a podobně. 

Online Kan
Avatar
6766 příspěvků moje polička 22. května 2022 07:53

Garfie Já su vůl! Dyť jo, díky!

Offline Kokoska
Avatar
28004 příspěvků moje polička 22. května 2022 08:34

Garfie u nas ma "Divoky vychod" taky svuj vyznam. Dokonce jsou tam i "rudi"

Offline Garfie
Avatar
23623 příspěvků moje polička 22. května 2022 08:59

Kokoska  Tak to je možná pro Japonce Divoký západ! 

Což mi připomíná, že jsme včera zažili první debatu na téma Putin, Rusko a válka na Ukrajině. Přišla nás naprosto nečekaně navšívit manželka syna zakladatele firmy, bydlí prý tady za rohem. Stará paní, tak 80 určitě. Přinesla luxusní bonbonieru, vypila si u nás kávu a fundovaně pohovořila o světové politice a businessu! Dost jsem hleděla. Milá, sympatická, že jí to tady všechno patří jsem si uvědomila, až když se zeptala, jak se nám u nich líbí. A pozvala nás na večeři. :-)

Offline Maureen
Avatar
příspěvků moje polička 22. května 2022 09:16

Garfie ty máš opravdu neobyčejné zážitky..jsi úžasná,a samozrejme i cela tvoje rodina,jak to vsechno zvladate)..jak jsi psala,co to je ve špičce cestovat..tyjo...brečela bych už doma,ze to musím absolvovat..

Moc ráda tě čtu,piš piš,prosím

Offline Garfie
Avatar
23623 příspěvků moje polička 22. května 2022 09:27

Maureen Děkuju! No mě ta cesta jen utvrdila, že to bylo dobré rozhodnutí, přestěhovat se ke škole. Chvilku jsem byla nalomená, že bychom šli aspoň na půl cesty, ale bylo by to peklo i tak. Muž to holt bude muset nějak zvládnout, nebo koupí motorku. :-)

Offline Maureen
Avatar
příspěvků moje polička 22. května 2022 09:29

Garfie tak to určite bylo dobré rozhodnutí...moc se mi líbí,jak funguje ten stravovací systém ve škole..

Offline moora
Avatar
7472 příspěvků moje polička 22. května 2022 11:17

Garfie muz to zvladne, uz je velkej :) potrebujes, aby byly deti samostatny, zvladly cestu samy a taky aby netravily vsechen volnej cas v doprave

Offline Garfie
Avatar
23623 příspěvků moje polička 22. května 2022 11:23

moora No však jasně. :-) Jako ale je to fakt strašný, prostě nejnacpanější jak si dovedeš představit a na každé další zastávce jednou tolik lidí!

Offline mitford sister
Avatar
1373 příspěvků moje polička 22. května 2022 12:59

dovolim si sem dat odkaz, co jsem ted objevila - slavnou esej o japonske estetice jako video na youtube. Ja to kdysi cetla a rada jsem si to takhle pripomnela

Offline Garfie
Avatar
23623 příspěvků moje polička 22. května 2022 13:51

mitford sister Díky moc, už to mám rozkoukané. 

Offline Kokoska
Avatar
28004 příspěvků moje polička 22. května 2022 20:46

Garfie a jsou v metru nacpavaci?

Offline Garfie
Avatar
23623 příspěvků moje polička 23. května 2022 00:10

Kokoska Zrovna jsme si s mužem říkali, že úplně zmizeli, ale už jsem je viděla. Sice netlačili, ale popoháněli a očividně byli připraveni na všechno! :-) (paradoxně to nebylo v té páteční tlačenici, kterou jsem zažila).

Offline Garfie
Avatar
23623 příspěvků moje polička 23. května 2022 08:34

Dostala jsem v sushi baru dárek od majitele, moc povedenou brožurku o výrobě, historii a kultuře sushi, vzadu je prý moc užitečný amglicko-japonský slovníček, tak jsem vám ho ofotila, kdybyste si chtěly objednat v japonštině!

Offline Sweet Potato
Avatar
34713 příspěvků moje polička 23. května 2022 08:37

Garfie To je super.

Představování rybiček se budu dětinsky smát tak půl dne.

Offline continuity
Avatar
33124 příspěvků moje polička 23. května 2022 08:40

Garfie

To mi připomíná, jak občas někomu ukazuji Google translator, protože to slovo neumím správně ani zopakovat.