Postřehy z Japonska

25. února 2021 21:15
Offline notna
Avatar
6565 příspěvků moje polička 17. května 2022 12:12
Reakce na Evaeva:

Garfie jsou šikovní! Já bych byla pořádně vyplesknutá. Jen tak dál.

​Přesně. Moc šikovné děti má Garfie 

Offline moora
Avatar
7571 příspěvků moje polička 17. května 2022 14:15

Garfie tak to je super, s tou skolou. A jsou moc sikovni, oba. At se jim tam libi!

Offline Kokoska
Avatar
28385 příspěvků moje polička 17. května 2022 14:49

Sweet Potato hm, a co třeba 45x65? tam těch puntíků v jednom uzlu je na dvouciferné číslo, co potom?

Offline Sweet Potato
Avatar
34871 příspěvků moje polička 17. května 2022 15:17

Kokoska Podle mne se prostě upuntíkuješ.

Offline Garfie
Avatar
24021 příspěvků moje polička 17. května 2022 15:25

Kokoska Je na to nějaký postup, myslím, že se to první číslo z výsledku převede vlevo, nebo tak nějak. :-)

Jinak děkuji všem, syn je ze školy úplně v extázi a zítra se tam hrozně těší. Přiložím vám ten jeho rozvrh, LA je knihovna! 

Offline Kokoska
Avatar
28385 příspěvků moje polička 17. května 2022 15:34

Garfie bože, já to čtu jak jsem zvyklá vodorovně a říkám si - bodejť by se mu tam nelíbilo, celý den v knihovně

Offline Garfie
Avatar
24021 příspěvků moje polička 17. května 2022 15:42

Kokoska No ale tak ona je to samá knihovna i svisle! Došlo ti to u Lunch timu, co?

Offline Sweet Potato
Avatar
34871 příspěvků moje polička 17. května 2022 15:49

Garfie Teda, to je rozvrh snů!

Online jerry
Avatar
9053 příspěvků moje polička 17. května 2022 15:56
Reakce na Garfie:

syn je ze školy úplně v extázi a zítra se tam hrozně těší. 

​Takovou větu čtu prvně v životě - a gratuluju ke skvělému výběru školy.

Offline rozarka
Avatar
3984 příspěvků moje polička 17. května 2022 16:24

Garfie vypada to, že jste vybrali školu na jedničku. Když se děti těší do školy, co víc si přát. Super

Teď ještě to bydlení, určitě budete mít šťastnou ruku.

Offline brrr
Avatar
10053 příspěvků moje polička 17. května 2022 16:56

Garfie To je fajn, že jsou děti nadšené. Moc jim držím v sžívání se se školou palce.

Online Kan
Avatar
7064 příspěvků moje polička 17. května 2022 17:11

Sweet Potato Není lepší kalkulačka?

Garfie Rozvrh je super a to mají jako lichý/sudý týden?

Offline Sweet Potato
Avatar
34871 příspěvků moje polička 17. května 2022 17:33

Kan

Mně ani klasické násobení pěkně v sloupečku nepřijde marné.
Na tohle asi musí být japonská pečlivost.

Online Kan
Avatar
7064 příspěvků moje polička 17. května 2022 17:55

Sweet Potato Já taky ráda pod sebe, ale musím mít na to čas a to se zákazníkem za pultem často nemám, protože mu na záda funí druhej. Teď s tou přísadou mrskám malou násobilku a paměť jak hrom, to je 10 salátů, 5 gigantů, 6 porků, 4 růžičkový kapusty, 15 aster,  12 cinií, každá sezenice stojí jinak. A nejlepší zákazník týdne byl pán, který mluvil lámavou češtinou (něměc jak poleno) před obchodem nabral do tašky přísadu, ještě jsem mu nosila sáčky ven a na chodníku mi říká, jestli mám v hlavě, tak jsem chvilku přemýšlela, jestli je to nějaká kontrola z živnosťáku, což jsem zamítla, ti nepracují o víkendu a on chudák myslel, jestli si to všechno pamatuju, jelikož to hned lifroval na kolo a k pultu přišel jenom zaplatit. Snad to všechno dovezl celé, já ty sazenice na kole nerada vidím.

Offline Ignis
Avatar
1332 příspěvků moje polička 17. května 2022 18:01

Garfie můžu se zeptat, co mají v tom religion? Nějaké konkrétní náboženství nebo každý svoje (a co pak dělají ateisté?)?

Offline Kokoska
Avatar
28385 příspěvků moje polička 17. května 2022 18:03

Ignis kdyz je to katolicka skola, asi predpokladaji, ze se zucastni vsichni?

Offline Sweet Potato
Avatar
34871 příspěvků moje polička 17. května 2022 18:20

Kan Tak v kšeftě neni čas na hrdinství, to je jasný.

Offline Garfie
Avatar
24021 příspěvků moje polička 18. května 2022 03:47

Kan Ano, mají sudý a lichý týden. 

Ignis Je to katolická škola, ale prezentuje se jako otevřená všem a nediskriminační. Religion studies jsou povinné, u syna (4.třída) jim prý učitel četl Letopisy Narnie  a u dcery (7.třída) prý  pracovali na nějakém projektu, takže byla ve třídě, ale neúčastnila se. Úplně prý nepochopila zadání, ale ta její kamarádka měla něco o ekologii a třídění odpadů. Přijde mi, že je to spíš něco jako u nás občanka, i když s křesťanským pozadím. Jako výchova k morálce, hodnotám a podobně. Zrovna teď jsem získala přístup do rodičovského portálu, tak koukám na program hodin, je tam třeba:

3-5 minut videoprezentace na téma-rozhovor s Ježíšem-Dostali jste příležitost vyzpovídat Ježíše a zeptat se ho na jeden příběh, který nás učí lidské důstojnosti. Váš rozhovor musí:

-vysvětlit a rozvinout ten příběh

-zjistit, co nás učí o lidské důstojnosti

-analyzovat souvislost příběhu s dneškem

Vůbec mi přijde, že se ta škola hodně zaměřuje na komunikaci a prezentování názorů + k tomu hodně na technologie (viz.ta videoprezentace), do školy musí nosit každý den počítač (dcera) i ve výtvarce prý dělali nějakou animaci. Ale taky říkala, že měla poprvé ve výtvarce pocit, že se jí něco opravdu podařilo! A že normálně během té práce ve výtvarce měli někteří otevřené počítače a třeba na něco koukali, nebo poslouchali muziku, jako na pohodu prostě....

Offline Garfie
Avatar
24021 příspěvků moje polička 18. května 2022 03:54

A úplná věc na okraj (já se omlouvám, že tak hrozně skáču, ale mozek mi hrozně šrotuje, je strašně moc věcí, co teď musí vstřebat ), jak jsme tu už párkrát probíraly zodpovědnost učitelů za žáky a podobně, syn jede v pátek se třídou na výlet a v rámci přihlášky jsem musela potvrdit, že jsem si vědoma, že navzdory veškeré snaze existuje určité bezpečností riziko a že zprošťuji učitele a průvodce "jakékoli další zodpovědnosti nad rámec té, která by se dala běžně očekávat". :-) Taková povedená formulace, dost se mi to líbilo.