Postřehy z Japonska

25. února 2021 21:15
Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 19. srpna 2022 09:11

Monulinecenka Garfie

Taky mě napadlo kapradí a soba,  musím znovu prolistovat Usagiho

Offline rozarka
Avatar
3979 příspěvků moje polička 19. srpna 2022 09:12

moora rolničky , to je jak, když sežral kašpárka!

Garfie díky za každou z těch fotek, ta plovoucí zelenina mě taky zaujala.  A to povídání o Japonsku je pro mě skvělé prázdninově čtení. Každý den se u kávy těším na pokračování 

Offline Mulen
Avatar
4244 příspěvků moje polička 19. srpna 2022 09:25

Garfie to je fakt hrozně zajímavé s těma šutrama. A z medvědů já mám strach, tak nevím, jestli bych si takový výlet vlastně užila

Offline jerry
Avatar
9020 příspěvků moje polička 19. srpna 2022 10:10

Garfie 

Díky za ranní poučné čtení a oku lahodící fotky.

Ovšem já bych dál než za plašičku medvědů nešla, po některých typech kontaktů netoužím (= jsem příliš velký srab).

Offline Garfie
Avatar
23937 příspěvků moje polička 19. srpna 2022 10:58

Monulinecenka Já jsem pak našla ve skanzenu rostlinu, která to docela připomínala, ale omylem jsem si smazala fotku. :-( (byly tam různé regionální zdroje potravin). Ale fakt je, že to byl horský kraj, nevylučuju nic, ani kapradí.  Nakonec obalovaný lopuch už jsem tu taky jedla. 

moora

Kokoska Abych vlastně byla úplně přesná, tak nás tam pustili, ale o kus níž a hlídali tam tři strážci národního parku s puškama... Kamarádka se na mě dodnes zlobí, že jsem jí, uvelebené v horké vodě, připomněla, že nad náma právě do té samé vody čurají medvědi.

jerry Ono první varování bylo už před horou v místní vesničce, tak by ses usadila do nejbližší hospody, dala si medvědí steaky s pivem a počkala. :-)

Offline Garfie
Avatar
23937 příspěvků moje polička 19. srpna 2022 11:26
Offline Ginger
Avatar
1096 příspěvků moje polička 19. srpna 2022 11:57

Garfie a ted abys konktrolovala, ze bez dovoleni nepouzili tvoje skvele fotky z wasabi farmy.

S medvedy mam zkusenost z Kanady, kde nas nepustili na horsky trail kvuli losici s mlsdetem, ale poslali nas na trail, kde byl viden v predchozim dni medved. Meli jsme delat hluk pred zatackami a vic si povidat. My jsme malomluvni, takze to byla vyzva. Dalsi medvedy, co jsem potkala se o cloveka vubec nezajimali. Asi jsem mela stesti.

Offline Garfie
Avatar
23937 příspěvků moje polička 19. srpna 2022 12:13

Ginger Tady fakt všichni chodí s rolničkama, je to jak alpská louka plná krav...:-) Kdysi v hospodě nám radili zpívat, ale prý to musí byt japonské lidovky, jinak to na medvědy neplatí.  

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 19. srpna 2022 12:20

Garfie Jezis ty medvedi. Ja byla v Rusku porad haha, nez jsme temer doslova vrazili do medvedice s medvidetem, utekli na naklonenou brizu a on tam pod nami chvili sedela. Pak jsme uz randá delali porad, ale ty obri hromadky po nich ruzne po cestach mi dobre nedelaly

Offline Garfie
Avatar
23937 příspěvků moje polička 19. srpna 2022 12:29

Jos nech si ty historky, zase se budu bát jít na túru! Jednou jsem spala v kempu, takovém hodně přírodním, na Hokkaidu, varovali nás, že všechno jídlo a podobně musí do lesa na strom....no a v noci se mi "něco" otíralo o stan!! Doufám, že to byla liška, ale teda jistá si vůbec nejsem. 

Offline continuity
Avatar
33684 příspěvků moje polička 19. srpna 2022 12:48

Garfie vždyt se nic nestalo.

Já nevím, co mají v Japonsku za medvědy, ale i na Slovensku, kde se to hodně řeší, je pořád nebezpečnější jet někam autem nebo se koupat než na maliny. 

Ono je to takové, že se to hodně řeší, ale ty dopravni nehody s vážnými nebo smrtelnými následky prakticky denně nejsou tak zajímavé. Ročně se v CR utopí 200 lidi a bazén je na každé druhé zahradě. Tolik životu nemají na svědomí medvědí za sto let. 

Offline Garfie
Avatar
23937 příspěvků moje polička 19. srpna 2022 13:02

continuity Hele, já mám medvědy ráda, už odmalička. A vím, že je to plaché zvíře, ale že by se mi musel otírat o stan zrovna když se mi chce v noci na záchod, tak to teda ne!

Offline continuity
Avatar
33684 příspěvků moje polička 19. srpna 2022 13:26

Garfie nejhorší je, že človek netuší, čo mu za tou látkou funí. My jednou byly kempu s ježečky a to jejich dejchání bylo strašný. Nebo jelen v říji, to je taky parádní zvuk. 

Offline Garfie
Avatar
23937 příspěvků moje polička 19. srpna 2022 13:30

continuity No ježek teda vydává nečekaně děsivý zvuky, to je fakt!

Offline Sweet Potato
Avatar
34829 příspěvků moje polička 19. srpna 2022 13:32

Garfie S námi jednou bydleli sysle!

Prokousali nám díru do podlážky, ale jinak byli milí.

Offline continuity
Avatar
33684 příspěvků moje polička 19. srpna 2022 13:34

Garfie kdybych najisto nevěděla, že jsou to ježci, tak mám nervy v kýblu. A to je sousedi v krabicích nosili na opačnou stranu kempu. 

Offline Ginger
Avatar
1096 příspěvků moje polička 19. srpna 2022 15:31

continuity jezek vydava desive zvuky, to muzu potvrdit. Funel nam u terasy a poslala jsem muze, at nas hrdinsky zachrani. Jeleni troubeni je krasny, zazili jsme v Beskydech, podmraceny mlhavy den, skvela atmosfera. Ja se nejvic bojim divokych prasat. 

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 20. srpna 2022 09:28

Krásný! 
To chlazení vodou (nealka teda, ne zeleniny) jsem viděla letos ze maj někde v českých horách taky, ale už si za boha nevzpomenu kde. Doufám, ze s energetickou krizi budou tyhle "vychytávky" čím dal častější, je to skvělý. 

Offline brrr
Avatar
10015 příspěvků moje polička 20. srpna 2022 09:36

MP Meri Myslím, že i v Jeseníkách je takový samoobslužný bar.