Postřehy z Japonska

25. února 2021 21:15
Offline Len
Avatar
2207 příspěvků moje polička 18. srpna 2022 18:14
Reakce na Garfie:

Potkali jsme tu moc milou paní, která nám ukazovala fotku své 103 let staré maminky, jí bylo 80 a vypadala tak na 60! Prý je to proto, že denně pije vodu ze zdejšího pramene. Chtěla jsem si nabrat do velkých petek, ale muž to odmítl tahat...

​Třeba se bojí, že to spolu s onsen vejci přeženeš a budeš tu do 140

Offline Garfie
Avatar
23936 příspěvků moje polička 18. srpna 2022 23:37

Len No to si piš, přitom, co je mu do toho, že jo, on už tady dávno nebude....

Offline Garfie
Avatar
23936 příspěvků moje polička 19. srpna 2022 00:12

Něco málo jídla pro změnu, polévka vysoko v horách-nepodařilo se mi identifikovat ten zelený smotanec.

A pak jídlo, které mě hrozně rozesmálo, ale nedala jsem si!!! 

Offline Garfie
Avatar
23936 příspěvků moje polička 19. srpna 2022 00:32

Další den byl státní svátek-Den hor, tak jsme ho patřičně oslavili výstupem v japonských Alpách. Původně to nebylo úplně v plánu, chtěli jsme si objet jedno vysokohorské jezero, ale bohužel tam vůbec nepouští soukromé vozy. S tím se mimochodem pojí milá historka, tunel, který tam vede, je placený, takže jsme zaplatili, projeli, za tunelem odbočili k jezeru, kam nás nepustili, rychle jsme vymysleli jiný plán a vrátili se zpátky. Při průjezdu jsme měli zase zaplatit (platí se obousměrně), ale chlapík na bráně prý "vy už jste tu projížděli, ne?" tak jsme mu vysvětlili situaci a on nás nejenže nechal projet zdarma, ale ještě nám vrátil peníze za první průjezd! 

Hory byly krásné, po cestě byly "ledové kameny" ze kterých šel neuvěřitelně studený vzduch, takže se dalo v tom vedru i schladit. Jediné, co mě trochu znervózňovalo bylo varování před medvědy prakticky na každém rohu, je jich tam prý extrémní množství a zhruba každých 200 metrů byly plašičky. 

Plašičky na medvědy na každém rohu!

Offline Garfie
Avatar
23936 příspěvků moje polička 19. srpna 2022 00:34

A skvělé občerstvení na horské boudě

Ve všech hospodách, i v našem ubytování taky měli ještě tradiční konvice na čaj nad ohništěm, to bylo moc hezké. 

Offline Garfie
Avatar
23936 příspěvků moje polička 19. srpna 2022 01:22

Z hor jsme se stáhli do krásného městečka Takayama, už jsem tam kdysi dávno byla a chtěla jsem se tam podívat znovu, hlavně protože je tam skanzen a ty já miluju. :-) Ale i samotné město je hodně tradiční, spousta starých budov....(mmch, to je tam, kde jsme bydleli v té hrozné díře a čistili si zuby v kanceláři aka kuchyni )

Offline Garfie
Avatar
23936 příspěvků moje polička 19. srpna 2022 01:24

Offline Garfie
Avatar
23936 příspěvků moje polička 19. srpna 2022 01:27

Místní škola a zdejší kabuki divadlo (určitě uhádnete, co je co)

Offline Garfie
Avatar
23936 příspěvků moje polička 19. srpna 2022 01:31

A ještě něco málo z muzea-to tady je mimochodem úžasné, obrovské a zadarmo! Vyfotila jsem vám malou přenosnou svatyni (je to zmenšenina a popsaná, kde je co), už jsem jich viděla moc, dokonce jsem ji jednou na festivalu táhla v ulicích, ale nikdy jsem si ji nemohla takhle do detailu prohlédnout. A to druhé je dětská hračka, bubínek. :-)

Offline Kokoska
Avatar
28296 příspěvků moje polička 19. srpna 2022 06:33

Garfie zase krasne fotky a zazitky. Ta plovouci zelenina a ovoce funguje jako samoobsluha, vybers, zaplatis? Moc se mi libi ten zaves na konvici. Ovsem plasicka medvedu... cekala jsem nejakou sofistikovanou elektroniku, ktera rozpozna medveda na 100 metru, a ona plechovka s kvedlatkem A je vyzkousene, ze pred tim medved utece?

Offline Garfie
Avatar
23936 příspěvků moje polička 19. srpna 2022 06:52

Kokoska Vcelku asi jo, mladej bušil do každé druhé a žádného jsme nepotkali.  Oni tam teda píšou, že máme chodit po skupinách a dělat hluk, jako musím říct, že úplně klidná jsem nebyla...

Plovoucí zelenina funguje přesně jak říkáš, ještě tam byla verze na pivo a nealko. :-) 

Offline Mulen
Avatar
4244 příspěvků moje polička 19. srpna 2022 06:56

Garfie to je fakt nadhera, vsechno. V horach bych asi byla nalepena u tech chladicich sutru furt

Offline 711990
Avatar
17131 příspěvků moje polička 19. srpna 2022 07:01

Garfie plovouci zelenina! To je jak z Miyazakiho filmu, bozi

Offline Kokoska
Avatar
28296 příspěvků moje polička 19. srpna 2022 07:04

Garfie to se ti nedivim. Tatranskym udolim, kde avizovali mozny vyskyt medvedu, jsme kdysi prosli hodne rychle!

Offline continuity
Avatar
33673 příspěvků moje polička 19. srpna 2022 07:25

Garfie hory nádherné

Díky za fotky.

Offline Ginger
Avatar
1096 příspěvků moje polička 19. srpna 2022 07:34

Garfie krasne fotky a zazitky. 

Offline Garfie
Avatar
23936 příspěvků moje polička 19. srpna 2022 08:23

Mulen Ty jo, ty šutry byly ale neuvěřitelný, to byl snad desetistupňový rozdíl, jakobys otevřela ledničku! Vůbec netuším, odkud se to bralo, vždyť je konec léta! :-)

Kokoska V Japonsku je medvědů hodně, už se nám stalo, že kvůli nim uzavřeli nějaké turistické stezky, nebo že nás nepustili do přírodního onsenu, protože se tam koupou medvědi. Jednou nám říkal cyklista v kempu, že mu skočil do cesty přímo před kolo! Takže když tady psali "extrémní výskyt", brala jsem to vážně! :-)

Offline Kokoska
Avatar
28296 příspěvků moje polička 19. srpna 2022 08:57

Garfie   ... nás nepustili do přírodního onsenu, protože se tam koupou medvědi... 

No hezky

Offline moora
Avatar
7536 příspěvků moje polička 19. srpna 2022 08:57

Garfie :)

"Vážení návštěvníci, ve vlastním zájmu si uvědomte, že medvěd je nebezpečné zvíře, a vyhýbejte se proto styku s ním. Velmi důležité je medvěda (zejména pak medvědici s mláďaty) nepřekvapit, a proto doporučujeme na oděvu při vstupu do lesa nosit malé rolničky. Rovněž je známo, že medvědi nesnášejí pach pepře, je proto dobré u sebe pepřový sprej či několik sáčků pepře nosit, případně jím svůj oděv přímo posypat. Je velmi důležité rozlišovat mezi medvědem černým, který je relativně přátelský, a medvědem grizzlym, který je velmi nebezpečný. Blízkost medvěda nám pomůže odhalit i přítomnost jeho trusu: 

Trus medvěda černého je světlejší, řidší, je ho méně a nekdy páchne po pepři. 

Trus medvěda grizzly je tmavší, hustší, hojnější a bývají v něm malé rolničky..."

Offline Monulinecenka
Avatar
376 příspěvků moje polička 19. srpna 2022 09:05
Reakce na Garfie:

Něco málo jídla pro změnu, polévka vysoko v horách-nepodařilo se mi identifikovat ten zelený smotanec.

​Já si nemůžu pomoct, ale ten zelený smotanec vypadá jako nerozvinuté kapradí. Jak to prosím chutnalo? Jinak fotky a zážitký skvělé, opravdu Vás obdivuju, jak to celá rodina zvládáte.