Postřehy z Japonska

25. února 2021 21:15
Offline continuity
Avatar
33829 příspěvků moje polička 22. srpna 2022 09:20

Kokoska

No právě, u nás se vytapela jedna uzavrena místnost, kde byla trochu přijatelná teplota a když bylo potřeba, rozvádělo se teplo nějakými pruchuchy do jiných místností. 

Tady otevřené ohniště vytapelo celý dům (já dostávám psotník už jen z té dřevěné podlahy kolem), vcelku rozumim tím obávám z požáru. Nevím z jakého je to období, ale používání komínů, krbů, kachlových kamen značně zvýšilo komfort i bezpečnost. Prostě mě to zarazilo, toto je kulturně naprosto odlišné, obzvláště, když mluvíme o místě, kde býva tuhá zima. 

Offline bram
Avatar
4072 příspěvků moje polička 22. srpna 2022 09:22

Garfie skanzen je krásnej a ty interiéry vypadají tak moderně a současně, to je moc zajímavé. A zamysli se nad tím, jestli nechceš publikovat vaše zážitky na IG nebo jiných sockách, myslím, že by sis rychle našla hodně sledujících. Máš dar popsat věci poutavě a zajímavě, i když se třeba jedná o drobnosti z běžného života. A až to budeš chtít vydat knižně, tak tady zas rozjedeme nějakou kampaň, to byla zábava :)

Offline jerry
Avatar
9066 příspěvků moje polička 22. srpna 2022 09:40
Reakce na bram:

 Máš dar popsat věci poutavě a zajímavě, i když se třeba jedná o drobnosti z běžného života. 

​A ještě bych doplnila, že umíš dobře fotit - a opravdu to není jen kvalitní foťákem (v dnes už skoro každém) v mobilu.

Díky za ranní fotografickou a poučnou exkurzi.

Offline Garfie
Avatar
24031 příspěvků moje polička 22. srpna 2022 10:28

continuity Ano, patra sloužila třeba na sušení věcí, bylinek, hub a podobně. Schodiště je tam klasické dřevěné, takové to zařezané do dvou trámů, podobné, jako se stavělo třeba u nás ve starých chalupách na půdu. Nevím, proč vlastně netopili jiným způsobem, udrželo se to tak relativně donedávna, dokonce jsem viděla i moderní dům (v takovém retro stylu), kde to měli. Ale asi už s nějakým odtahem. Třeba kamna, krby a podobně, to sem prakticky vůbec nedorazilo, viděla jsem tady zatím jediný krb a ten byl fejkový! 

viktorka_od splavu Jo, bylo to peklo, jako bys bydlela v udírně! :-)

Kokoska Jo, na fotkách jsou většinou bohaté domy a usedlosti, ono v těch chudších není moc co fotit, prostě hliněná podlaha, pár stěn....

Sweet Potato Podle mě je to i tím (ten moderní dojem), o čem jsme se tady nedávno bavily s Kokoska, že jsou dost konzistentní ve stylu....ale máš pravdu, že do většiny by se dalo z fleku nastěhovat, stačila by lehká modernizace. 

Ty brány jsou zajímavé, jsem ráda, že se na to ptáš! Většinou stojí u vstupu do svatyně (ale není to úplně pravidlo) a označují vlastně začátek posvátné půdy. Jejich kandži říkají, že slouží jako bidýlko pro ptáky, které šintoismus považuje za posly bohů. Dnes je nechávají u svatyň postavit jednotlivci i celé firmy, aby si zaručili božskou přízeň. 

Offline Garfie
Avatar
24031 příspěvků moje polička 22. srpna 2022 10:32

bram jerry Děkuju, jste na mě moc hodné! :-) Já dávám příspěvky na FB, ale jen pro okruh přátel. Na instagram jen výjimečně, trochu jsem uvažovala o nějakém blogu, kdysi pradávno jsem ho v Japonsku psala, ale přijde mi, že už jich je hrozně moc a já nic nového nepřinesu. 

jerry A s focením jsi mě potěšila moc, fotím jen mobilem, ale trochu laškuju s koupí zrcadlovky, kdysi jsem ji tady používala a bylo to fajn. Jsem totální fotoneznalec, ale možná bych se do toho mohla trochu ponořit!  

Offline Sweet Potato
Avatar
34882 příspěvků moje polička 22. srpna 2022 10:50

Garfie Děkuju za vysvětlení. A prochází jimi někdo? Smí se to? Nebo naopak je to žádoucí?

Offline continuity
Avatar
33829 příspěvků moje polička 22. srpna 2022 10:57

Garfie focení je hodně o oku a to ty máš. Technika je až druhořadá.

Jinak zrcadlovku si rozmysli, Sony a i Nikon s nima budou končit. Asi bych dnes, když už, uvažovala o bezzrcadlovce s vyměnitelnými objektivy. ale moc jsem to pravda nezkoumala. 

Offline continuity
Avatar
33829 příspěvků moje polička 22. srpna 2022 10:58

Garfie a díky za informace k tomu topení!

Offline lemon29
Avatar
177 příspěvků moje polička 22. srpna 2022 11:37

Garfie mohlo by byt fajn nieco ako ig ucet travelistan.sk, vacsinou stories, foto + kratky text, ak je viac zaujimavych info, tak preklik na blog. Urcite je s tym ale dost prace.

Ja dakujem aj za tuto formu, aktualne je to moja najoblubenejsia tema na parfumanii

Offline Garfie
Avatar
24031 příspěvků moje polička 22. srpna 2022 12:15

lemon29  děkuju!

Sweet Potato Jasně že jo! Ony jsou kolikrát i opravdu obrovské, třeba přes silnici. Nebo v Kyotu je šintoistická svatyně Fushimi Inari, která je vyhlášená tím, že sem všechny japonské firmy staví bránu, už je jich tolik, že vytvořily kilometry dlouhé tunely! 

Tunely ve Fushimi Inari v Kyotu

A takhle to tam vypadá na Nový rok, když všichni Japonci chodí do chrámu.

Offline Sweet Potato
Avatar
34882 příspěvků moje polička 22. srpna 2022 12:18

Garfie Wow! Dík za osvětu.

Offline continuity
Avatar
33829 příspěvků moje polička 22. srpna 2022 12:21

Garfie ty brány jsou super. 

Offline mitford sister
Avatar
1407 příspěvků moje polička 22. srpna 2022 12:24

Garfie využij toho, že jsi v jap a kup Fuji:) x-e4 s výměnným objektivem nebo prémiový kompakt x100

To jsou samozřejmě bezzrcadlovky

Offline Kokoska
Avatar
28410 příspěvků moje polička 22. srpna 2022 12:36

Garfie vcera davali v TV film Gejša, zrovna tim tunelem tam mala Cijo bezela. 

Offline Kokoska
Avatar
28410 příspěvků moje polička 22. srpna 2022 12:41

continuity zrcadlovky myslim prestava delat i Canon. Ono se obecne prechazi na ty bezzrcadlovky, krome ruznych technickych vyhod je to snad i lehci na noseni, coz je sympaticke.

Offline Garfie
Avatar
24031 příspěvků moje polička 22. srpna 2022 13:03

mitford sister Já bych to přehodila na muže, od měl kdysi focení jako velký koníček, dodnes má doma velkou sbírku foťáků i objektivů. Trochu ho to právě pustilo, když jsem měla kolikrát lepší fotky než on.  Ale orientuje se pořád. 

continuity Že jo, hrozně fotogenický! 

Kokoska Ty jo, teď přemýšlím, jestli jsem to vůbec viděla....možná kdysi pradávno, pamatuju si jen knížku. Ještě jsem zapomněla na ty tyče na střeše, myslím, že to mělo něco společného se sněhem, aby se líp rozložil na střechu. Tady jsou toho sněhu opravdu metry. 

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 22. srpna 2022 13:08
Offline Garfie
Avatar
24031 příspěvků moje polička 22. srpna 2022 13:12

Dadoo

O tom teda vím úplné h...o.

Offline jerry
Avatar
9066 příspěvků moje polička 22. srpna 2022 14:43
Reakce na Dadoo:

A A co nám můžeš říct k tomuto?

​Čekala jsem, kdo to sem dá

Garfie 

Tak to buď ráda

Offline Garfie
Avatar
24031 příspěvků moje polička 23. srpna 2022 01:54

Dadoo jerry Už se to probírá v československé skupině, nikdo to prý ale nezažil.