Jídlo a vaření

09. prosince 2014 15:35
Offline marieu
Avatar
4498 příspěvků moje polička 28. února 2020 12:52

Ounz Kimchi vypadá parádně, asi mám o stejný zdroj receptu, ale dotaz- zůstalo vám/ti (pořád nevím, štábní kultura zdejší diskuze povoluje tykání i na první kontakt??) dobře křupavé i po 14ti dnech uskladnění? Nakládala jsem 2x, fermentace bez obtíží, chuťově konvenuje, ale ta křupavost se na můj vkus rychle vytratila...

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 28. února 2020 13:09

marieu klidně ti :) tyjo, křupavost nevim, úplně jako friš zelí ne, ono to trochu změkne (i jako klasický kysaný), ale dobrý, nic rozblemcanýho. Přišlo mi to podobný tomu, co sem ochutnala v korejským bistru. Ale já to mám celou dobu v lednici, teda, takže to fermentuje pomalu

Online Zina
Avatar
5863 příspěvků moje polička 28. února 2020 13:13

Karja Já si ho dávám do kafe a taky ty 4 dny mi přijdou max, pak už to má trochu jinou konzistenci a v kafi se to sráží. Do mrazáku jsem to dávat nezkoušela, já tak nějak celkově moc nemrazím, imo to tomu ale neprospěje.
Jestli to nemusí být alpro, tak DM má taky tyhle rostlinný mlíka a ty jsou o dost levnější. I to složení mi přijde lepší, já si tam kupuji rýžový a to stojí kolem cca 40 korun - složení je voda, rýže, sůl, olej. Mandlový ani kokosový ale v týhle řadě nemají.

Offline Garfie
Avatar
24031 příspěvků moje polička 28. února 2020 13:22

marieu No ale originál korejský vlastně vůbec není křupavý? Když jsem ho poprvé ochutnala tady, právě mě spíš překvapilo, že působí hodně čerstvě. 

Offline 711990
Avatar
17183 příspěvků moje polička 28. února 2020 13:47

Zina v DM znacce mi nejvic chutna ovesny. To bych byla schopna pit i samotny a vydrzelo hrozne dlouho chutny. Karja a skvely bylo do peceni. Ale ty vlastne nemas DM blizko, vid

Offline Fakirka
Avatar
2114 příspěvků moje polička 28. února 2020 14:03

marieu já mám svoje první kimchi už dva dny v ledničce. Taky jsem to dělala podle té Korejky. Manžel trochu remcá, že to v ledničce divné smrdí, ale snad mi to nevyhodí.

Offline marieu
Avatar
4498 příspěvků moje polička 28. února 2020 17:32

Fakirka fermentovala jsem na chodbě v cca 15-16 stupních, hotové bylo za 4 dny. Teď mám jednu zasutou sklenici v lednici druhý měsíc a cítit není. Až mě to překvapilo vzhledem k tomu, že jsem četla o spešl kimchi lednicích, co Korejci mají kvůli tomu aroma. 
Garfie no úplně jako fresh ne, ale to, co jsem kupovala na trhu u Korejek (jazyk zabíhal do krku) bylo přece jen pevnější, než co mám po pár týdnech v lednici...

Offline marieu
Avatar
4498 příspěvků moje polička 28. února 2020 17:34

Ounz K ledničkovýmu kvašení jsem se nějak neodhodlala, asi taky kvůli nedostatku prostoru věčně. Blahé paměti jsem v lednici kynula jen chleba... jak dlouhou jsi měla fermentaci a při kolika st??

Offline tina
Avatar
5881 příspěvků moje polička 28. února 2020 17:40

Karja ty alpra mlíka se cca za ten týden fakt začnou srážet, z DMka je dobrý nějaký s označením barista a taky je levnější

a si tu ke kafi dávám zrovínka alpro dezert, dneska karamelovej, ale nej nej nej je z hořký čokolády

Offline Fakirka
Avatar
2114 příspěvků moje polička 28. února 2020 18:09

marieu píšou minimálně měsíc, mám to v té nejteplejší části, kde normálně mívám plato vajec

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 28. února 2020 18:40

marieu no v lednici min 6 tejdnu myslim (já vytěsnila, kdy sem ho tam šoupla) mam jen krabici, je utěsněná a i tak to zpočatku cejtit je. Oni na to maj takový ty nádoby s volným víkem a nakladaj toho hodně, to se těm spešl lednicím nedivim. Prapůvodně to kysalo zakopaný v chladný zemi, tak tu lednici vidim jako optimální. Ale mně teda ta měkkost nevadí, fakt mi to chutná.

Offline 999
Avatar
17617 příspěvků moje polička 28. února 2020 18:59

Hlavně ať už jde ten virus někam, protože mě dát do karantény, tak chcípnu hlady...

Offline marieu
Avatar
4498 příspěvků moje polička 28. února 2020 19:01

Ounz mě by to autentický six feet under přes zimu zajímalo- chuťově, strukturou... jako blemcavý nemám, chutnalo i podarovaným, jen jsem chtěla posdílet tipy- pročež děkuju!

Offline marieu
Avatar
4498 příspěvků moje polička 28. února 2020 19:04

Fakirka Já si na něj koupila fermentační láhev od kilner a ta je vysoká, takže to je bez šance. Ale myslím, že bych teď naložila poslední, už mám spíš chuť na čerstvou jarní zeleninu...

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 28. února 2020 19:11

marieu taky ráda sdílim tipy :)

Offline andulka01
Avatar
10769 příspěvků moje polička 28. února 2020 19:41

999 No ale teda mňam! Jsi mi připomněla, že mám strašnou chuť na rybu, zítra ulovim aspoň živýho pstruha (na Náplavce). Kapustičky jsem teď dělala dohromady s kadeřávkem a moc dobrý to bylo.

Offline 999
Avatar
17617 příspěvků moje polička 28. února 2020 19:48

andulka01 Já to dneska ulovila všechno v Lidlu :-). Projízděla jsem Chodovem, tam cedule o nově otevřeném Lidlu, tak jsem tam vlezla :-).

Kadeřável mám moc ráda. A dneska jsem na kapustičky po úpravě na zádíčka dala balsamico a med a bylo to super.

Offline andulka01
Avatar
10769 příspěvků moje polička 28. února 2020 19:53

999 Kapustičky jsou boží snad se vším, já dělala na výpeku z krůtího masa a másle, nechala jsem je teda fest dozlatova. Moc ráda je i čistím a připravuju, nějak mě uspokojuje jak sloupnu pár lístků a z hnusně zelený podivnosti je světlezelená miniatura. 
Zítra budu mít první řezaný tulipány ze Stehelčevsi! Těšim se jak malá.

Online Karja
Avatar
36016 příspěvků moje polička 28. února 2020 20:04

711990 Nemam a ted se tam vubec nemuzu dostat, protoze v nejblizsim meste, kde je DM a kam jezdim obcas neco vyridit jsou obchody hrozne rozhazeny, takze nejvic top materskej shopping - skladba DM, Lidl, Pepco, je co obchod na jedny strane mesta, sectu-li jeste hustej provoz, bohuzel musim zvolit vzdy jeden obchod co navstivim:-// bo nestiham!!! A zrovna vcera jsem tam vyslala samba a vyslechla jsem si, jak ho DM stresuje, ze to asi neda...

Offline 999
Avatar
17617 příspěvků moje polička 28. února 2020 20:05

andulka01 To je hezký :-). Já se asi zítra dojdu podívat do Empírového skleníku na Hrad. Rubens a kytky, to zní dobře :-).

#https://www.hrad.cz/cs/kultura-na-hrade/program/predjari-v-kralovske-zahrade-viii-11980