Jídlo a vaření

09. prosince 2014 15:35
Offline Bowle
Avatar
568 příspěvků moje polička 21. června 2019 13:22

a co se týče florentýny, všimla jsem si, že v předmluvě ty recepty hrozně vychvaluje, ale výsledek je jalový.. neurazí, nenadchne.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33663 příspěvků moje polička 21. června 2019 13:24

Karja zas aby to nebylo tak, že nad tim člověk stráví odpoledne, vrazí do toho další tři stovky a nakonec to stejně nechá doma 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33663 příspěvků moje polička 21. června 2019 13:26

Bowle já miluju kuchařku pro dceru, fakt tam jsou ty recepty takový solidní, dobře popsaný, jako nic extra, z čeho by si člověk vyloženě sednul na zadek, žádný extra finesy, ale taková ta solidní jistota. Nahradila jsem tim dokonce naše některý rodinný recepty, třeba na bramborovej salát, ten má prostě lepší 

Offline Janulik03
Avatar
16654 příspěvků moje polička 21. června 2019 13:32

Karja vyzera to dobre, hrdo to nes  a vyhlas ze je to presne tak akomalo byt

Offline Janulik03
Avatar
16654 příspěvků moje polička 21. června 2019 13:34

Jo a vecer muz nasiel zvysok upeceneho karfiolu , zjedol a spytal sa preco take nerobievam. Idem kupit vecer karfiol. 

Offline Bowle
Avatar
568 příspěvků moje polička 21. června 2019 13:38

Potrefenáhusa já mám kromě hovorů s řezníkem všechny její kuchařky, a tu pro dceru bych hodnotila jako nejlepší. ale přiznávám se, že třeba podle cuketky se mi vaří líp

Offline Janulik03
Avatar
16654 příspěvků moje polička 21. června 2019 13:48

Neznasam recepty s pribehom. Chcem recept a nie kecy ako preco zaco s kym. Normalne ma to odradi a radsej hladam inde. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33663 příspěvků moje polička 21. června 2019 13:51

Janulik03 dneska jídlo bez příběhu neprodáš :-)

Offline Janulik03
Avatar
16654 příspěvků moje polička 21. června 2019 13:55

Potrefenáhusa nie? Hmmm som mastodont doby teda, mne s pribehom nepreda

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 21. června 2019 15:08

prosím vás, a pre mňa ako totálneho zabednenca, čo sa týka varenia, ako robíte ten pečený karfiol? Znie to dobre, to by som si dala.

Ale ja väčšinou potrebujem na varenie presný postup, najlepšie aj s obrázkami jednotlivých fázií

Obdivujem Karja , tak by som chcela vedieť variť

Offline Lamicka
Avatar
13336 příspěvků moje polička 21. června 2019 15:14

Janulik03 to mam uplne stejne a vubec nemuzu varit podle Dity P.. To je reci kolem. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46038 příspěvků moje polička 21. června 2019 15:31

Lamicka horsi nez recept s pribehem uz je jenom videorecept kdyz vidim jak holou rukou vytahuji pekac z trouby atp

Offline Janulik03
Avatar
16654 příspěvků moje polička 21. června 2019 16:02

Lamicka ditu p ked zacinala som pozerala a ona vlastne okopirovala styl nigely lawson. Nigela ma teda bavila a bavi doteraz. 

Offline Garfie
Avatar
23887 příspěvků moje polička 21. června 2019 16:15

Lamicka Ditu P. jsem měla ráda, dokud psala, zvlášť když dělala Apetit. Ovšem jakmile jsem ji poprvé slyšela promluvit, všechno kouzlo bylo pryč

Offline Černá kočka
Avatar
1315 příspěvků moje polička 21. června 2019 16:22

Karja Pročítám to asi dost nepozorně, protože jsem si říkala, že ta Karja má ten quiche takový krásný.

Já bych na to možná dala jenom ušlehanou šlehačku a rozhodně bych se nevzdávala naděje, že chuťově to může být skvělé. 

Offline andulka01
Avatar
10646 příspěvků moje polička 21. června 2019 16:42

Garfie Recepty s příběhem mi nevadí, ale já si je čtu jen tak před spaním, nevařím podle nich. První Ditina kuchařka je jedna z prvních pěkných českých kuchařek, proto byla tak zajímavá. Pak už ji setřely další osobnosti.
Hrozně ráda čtu (a sleduji) britské šéfkuchaře. Nigel Slater je píše o zahradě, sezóně. A má skvělý jednoduchý recepty a taky je krásnej s krásným hlasem. 
Ale jak říkám, když už potřebuji recept, hledám na apetitonline.

Offline 999
Avatar
17542 příspěvků moje polička 21. června 2019 17:07

betsey Já ho rozeberu na malé ruzicky, osolim, posypu oblíbeným kořením ( v mém případě thajské kari), poleju olejem, promíchám a dam péct do trouby na pekáč vyložený pecicim papírem a upeču. Mám ráda, když je pečený trochu do hněda, ale není to nutné. Průběžně to ochutnávej. Je to v podstatě polotovar, dá se to jíst samotné, přidat do salátu a tortil, nebo z toho udělat polévku z pečeného květáku.

Offline MaeGandal
Avatar
1602 příspěvků moje polička 21. června 2019 19:23

Karja já jak jsem to odeslala, tak jsem si říkala, že to budou asi recepty od oka. Ale tak byla šance, že to byl nějaký mnou přehlédnutý recept od Ottolenghiho.

a k těm kamarádům, co se budou olizovat ad 999 tak musím říct, že takovou zkušenost nemám. spolužáci a spoluhráči mých dětí tedy vyžadují velmi jednoduchou stravu, pokud možno bez zeleniny, nejí nic, co z domova neznají od pohledu. Jeden odmítal pizzu, pokud pod šunkou bude červená omáčka. čokoládovou buchtu na plech posypanou kokosem - prstem dolů ten kokos. Takže moje vyvařování a pečení má za následek jen to, že manžel "odmítá" se mnou chodit do restaurací, protože doma mu to chutná víc než v normálních restauracích kolem

Offline MaeGandal
Avatar
1602 příspěvků moje polička 21. června 2019 19:24

999 betsey já v průběhu otvírám troubu, aby se dostala ven pára, protože jinak je na můj vkus moc vařený v páře, než pečený, ale to může být mou troubou

Offline MaeGandal
Avatar
1602 příspěvků moje polička 21. června 2019 19:25

v kuchařkách mám ráda příběhy, čtu si je místo časopisů, na netu okamžitě skroluju na recept