Jídlo a vaření

09. prosince 2014 15:35
Offline 999
Avatar
17532 příspěvků moje polička 21. června 2019 19:25

MaeGandal To je asi troubou, nikdy jsem tam páru neměla.

Offline 999
Avatar
17532 příspěvků moje polička 21. června 2019 19:30

MaeGandal Vidíš a k nám se stahují pořád, některý už dvacet let. A teď už i s dětma :-). 

Offline Gatita
Avatar
7120 příspěvků moje polička 21. června 2019 19:30

Karja ty jsi ale produktivni! Kolac bude verim dobry, jen asi nebude mit ten wow efekt, ve ktery jsi tajne doufala. Ja myslim nevarim uplne spatne (i kdyz posledni dobou to moje vareni jde zu grund), ale mam osypky, kdyz mam nekde neco prezentovat a jako se vytahnout.

Naposledy to byl takovej trapas, ze priste radsi koupim krabici vyrobnich chlebicku

Offline MaeGandal
Avatar
1600 příspěvků moje polička 21. června 2019 19:41

999 ještě by to mohlo být mým vařením a pečením no, ale když jsou tu i rodiče, tak ti to chválí a žádají si o recept, totéž kolegové, takže to bude kamarádama mých dětí, asi si mají vybírat lépe

Offline 999
Avatar
17532 příspěvků moje polička 21. června 2019 19:44

MaeGandal A nebo se v rodinách kamarádů dcery vaří obzvlášť blbě :-). Naposledy mi jedna mladá žena vypracovala, jak její matka uvařila vnoučatům “chuďasovy kroupy” :-).

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45990 příspěvků moje polička 21. června 2019 21:19

999 no nezapomenu jak mi líčila kdysi potenciální švagrová, že strašně milovala školní jídelnu, protože jediný co její matka vařila byly párky ve vodě. já si to do té doby vůbec neuměla představit, že něčí matka neumí vařit. a vono je to celkem běžný

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 21. června 2019 22:16

viktorka_od splavu presne.mne to tedy sokuje jeste ted,ze se nekde doma nevari.

Jedna znama ohrivala parky v tom pruhlednym obalu...

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45990 příspěvků moje polička 21. června 2019 22:22

Zarinya mě teda vaření fakt hodně nebaví, ale beru to prostě jako nutnost, tak nemůže člověk dělat jen to co by chtěl, žejo. 

Offline andulka01
Avatar
10607 příspěvků moje polička 21. června 2019 22:27

viktorka_od splavu No mě to taky šokovalo teď, lidi si neuměj/nechtěj/soulíný uvařit!!! V práci frčej na krabičkovejch dietách a večer si daj mekáče nebo vietnamce. Nekecám, na to zírám v nový práci jako puk!

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45990 příspěvků moje polička 21. června 2019 22:33

andulka01 mně to nechutná/je mi z toho blbě po pár dnech, nevadilo by mi teda jíst pečivo s něčím a zeleninu ale i to si člověk musí nějak připravit, nakonec i jen pro sebe bych si občas do hrnce/na pánev něco hodila. ale z takových těch prefabrikovaných/hospodských jídel je mi fakt blbě po čase (nemám citlivý žaludek a jednorázově sežeru kdeco, ale jíst to dlouhodobě mi strašně vadí), ale hlavně - mít rodinu a děti pro mě znamená prostě nějakou zodpovědnost i za to, že budou dobře jíst. si prostě plním své povinnosti, jako prudí mě být na určitý čas v zaměstnání nebo jiné podobné věci, ale prostě nějaká pravidla by člověk ctít měl

Offline andulka01
Avatar
10607 příspěvků moje polička 21. června 2019 22:37

viktorka_od splavu Tak úplně takhle přesně to mám. Když s někým žiju, chci aby dobře jedl, přebírám tu zodpovědnost, je to pro mě důležité. Já teda vařim fakt ráda, pro lidi, pro sebe. Tím víc mě šokuje, že to prý není až tak normální.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45990 příspěvků moje polička 21. června 2019 22:43

andulka01 jako u dnešních mladých/single apod mě to teda nijak nepřekvapuje, akorát si furt říkám že až budou mít ty děti tak stejně nějak začnou. i v rodině se mi to tak nějak postupně potvrzuje.. ale u paní věku mé matky to bylo nezvyklý hodně, nevídáno neslýcháno:-)

a to že když už někdo vaří tak to neumí/nedělá pořádně/nepozná že to je hnusný tak to mě nepřestává překvapovat pořád. páč tím že mě to nebaví tak o to víc dbám aby to vůbec za to stálo. piplat se s něčím co pak bude hnusný? vrchol!

Offline Karja
Avatar
35730 příspěvků moje polička 21. června 2019 22:47

Bowle Potrefenáhusa Mne u Kucharky pro dceru se libi, ze ty recepty se vetsinou vyvedou. I ten kolac byl nakonec hrozne dobry, tak ja nemam formu na kolace, plus jsem neskladala moc peclive ta jablka, tak to je tim. Ale chutnalo mi to, bylo to takove sladkokysele a svezi. Ty kecy okolo si teda.nectu, jdu hned na recept a I ten je na me nekdy hrozne dlouhej;-)

Offline andulka01
Avatar
10607 příspěvků moje polička 21. června 2019 22:48

viktorka_od splavu Jo, taky znám dost lidí, kteří se naučili jakžtakž vařit kvůli dětem. Pro mě je to prostě neznámé území, jako jak nevařit, jak neplánovat nákupy a krásné jídlo, jak jako netěšit se na přípravu párty? Ale tak mě teď třeba překvapilo, jak velká spousta lidí se bojí vody, prostě žiju v jiným světě - kde se miluje jídlo a voda  

Offline Karja
Avatar
35730 příspěvků moje polička 21. června 2019 22:49

Garfie Ditu P. znam jen kdyz psala pro Albert magazin. A to byla takova prca ty jeji hlody. V zivote me nenapadlo, ze muze nekdo takhle vylizane psat a jeste o jidle:-D. Jak skladala ty vety, tecky za jednim slovem a tak. Fakt me mrzelo, kdyz s tim sekla;-)

Offline Karja
Avatar
35730 příspěvků moje polička 21. června 2019 22:53

viktorka_od splavu Tak nevim, jestli jsem to psala tady. Ale tuhle jsem byla u kamaradky a ona mi rika nejak, ty jo, ja musim varit dneska a nebude ti to vadit, a ja nakoupila tohle a tohle a furt o tom po chvilkach mluvila a ze se ji nechce, ale ze musi zacit. No hodina pripravnych reci, ja z toho usoudila, ze budou delat bolonsky spagety, uplne jsem videla jak kraji tu zeleninu, pozvolna to vari a strasne zavidela! No hele hodila na panev nejakou pokrajenou debrecinku, zalila kupovanou omackou a pak zamichala se spagetama. Vareni cisteho casu tak 12 minut, cerstvych surovin 0, ja z toho byla uplne hotova, v tom kontextu jak o tom mluvila a jak se deti tesily, me to strasne pobavilo:-D.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45990 příspěvků moje polička 21. června 2019 22:55

andulka01 aha tak vody se já nebojím ale znám snad nadpoloviční většinu lidí co neplavou od břehu /kupodivu víc chlapi/ a teda musím přiznat že jsem předloni prvně v životě zažila opravdický moře (jako proud a vlny co se nedaly přeplavat snadno) a tak strašně mě to vyděsilo že jsem začla mít respekt...

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45990 příspěvků moje polička 21. června 2019 22:57

Karja blek

Offline Karja
Avatar
35730 příspěvků moje polička 21. června 2019 22:59

Černá kočka Kdyz zminujes mrkvovy kolac, tak ja chtela male.udelat nejaky jeji narozeninovy dort, na nejakym maminka webu jsem nasla mrkvovy dortik pro male deti, upekla, navrstvila do pater, promazala jogurtem. Dcera se tim tak cpala, to jsem snad jeste nevidela, vsichni se smali, rikali jsme si jak je to asi dobry. No tak jsme to ochutnali, boze, dlouho jsem nemela v puse vetsi humus, uplne me to nakoplo na zvraceni. Hnus hnus, jak to nebylo sladke ani slane a rozmacene tim jogurtem, eeee.

Offline Karja
Avatar
35730 příspěvků moje polička 21. června 2019 23:03

viktorka_od splavu A jeste mam jinou historku zas s jinou kamaradkou, co ma rada lasgne, jsem ji jednou vypravela, jak jsem to delala, ty dve omacky a tak. A ona mi pak za mesic hrde oznamuje, ze se do toho.taky pustili doma a ze je to ale uplne v pohode, ze s besamelem se nemichali, to neni potreba, prolozili to jen syrem a omacku dali bolonskou ze sklenicky:-D. Takze z jidla, ktere je vlastne o dvou omackach, neudelali ani jednu:-D.Takhle se na to musi;-)