Jídlo a vaření

09. prosince 2014 15:35
Online Potrefenáhusa
Avatar
33644 příspěvků moje polička 21. června 2019 23:05

No některý lidi na to fakt nemaj elementární vlohy, my třeba měli skautskou vedoucí a její jidla se fakt nedaly s prominutím žrát....když pominu ty výpravový kotlikovy speciality typu kolinka s grankem, tak třeba úplně neukousnutelnej koláč (zbylo mi testo z ovocných knedlíků a bylo mi to lito vyhodit), spagety s kyselým zelím a nivou, vanocni cukroví jak slepovaný zubni pastou...má tři děti a vařila, ale kdykoliv jsem u nich jedla, bylo by mi bejvalo přišlo lepší, kdyby nevarila

Offline Karja
Avatar
35776 příspěvků moje polička 21. června 2019 23:08

Potrefenáhusa :-D:-DTy blaho, to bych nekdy chtela videt! Nevim teda, zda I chutnat;-)

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46024 příspěvků moje polička 21. června 2019 23:08

Karja já bych nakonec asi byla ráda, kdybych to takhle zvládla "uvařit":-) jenže bohužel mně se to fakt ekluje, je pár polotovarů který můžu, ale většinou mi to fakt nechutná.. jako nouzovka budiž, ale většinu času prostě chci jíst/chci abychom jedli něco lepšího.. prokletí mlsnýho jazyka (jo a myslím že jsem to psala ještě na MP, jak jsem se hrdě pustila do přípravy lasagní podle kreslenýho filmu o kocourovi Garfieldovi? nebetyčná lenost najít si opravdickej recept:-))

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46024 příspěvků moje polička 21. června 2019 23:10

Potrefenáhusa pro tyhle případy se u nás traduje vyjádření dítka "je to moc dobrý, ale už nemůžu"

Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 21. června 2019 23:18

Nemáte někdo vyzkoušený skvělý recept na džem bez pecek, takže vlastně želé z červeného rybízu? Dělala jsem ho asi před 3 lety, výborný to bylo, ale vůbec si nepamatuju jak, a už došel :-(

Offline continuity
Avatar
33535 příspěvků moje polička 22. června 2019 00:12

Musim se pochvalit. Udelala jsem 12 sklenicek tresnove marmelady s matou a hnedym cukrem a je hrozne dobra. 

Offline Gatita
Avatar
7124 příspěvků moje polička 22. června 2019 06:46

viktorka_od splavu andulka01

Na tom me nic zas az tak nesokuje, ja se mimo bazen taky dost bojim. Pritom plavat celkem umim, plavu rada a nejaky ten kilometr vydrzim. Rybnik si obcas preplavu, ale vzdycky mam trochu strach. A v mori jen po prsa

Mam to tak od doby, co jsem dostala brutalni krec do nohy, a mela jsem co delat.

Offline Gatita
Avatar
7124 příspěvků moje polička 22. června 2019 06:56

Karja ja varim nejak cim dal tim hur.

Jim rada a driv me vareni i bavilo, obcas jsem zkoukla nejaky food blog, prolistovala kucharku... casto jsem zkousela neco noveho. nebyla jsem lina dodrzovat urcite postupy a tak. Snad nikdy se mi nestalo, ze by vysledek takrka nebyl k jidlu.

Zato ted, kdyz je ze me ta matka od rodiny, a varim denne, tak bych ocekavala nejakej progres smerem k michelinsky hvezde, ale opak je pravdou.Jednak me to nejak prestalo bavit a druhak ted obcas pacham takovy faily, ktery se nedejou snad ani v chranenejch dilnach... 

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 22. června 2019 08:00

Gatita ono je urcite dobry mit k vode respekt, obvzlast z more tedy. 

Uz sem zazila par utopenych....a jeden skoro nechapal. Nijak extra velke vlnobiti....

Ja more miluju, strasne moc,ale na otevrenem mori kde siroko daleko nic neni tam bych  nevlezla ani nahodou.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46024 příspěvků moje polička 22. června 2019 08:13

Gatita haha michelinska hvezda... se bojim ze skoncim u tech kolinek s grankem, jak me to prudi

no ten strach je proste lepsi, ja ten pud sebezachovy mam nejaky oslabeny asi

Online Potrefenáhusa
Avatar
33644 příspěvků moje polička 22. června 2019 08:13

Zarinya mne se dela docela šoufl z hluboký vody, něco na způsob strachu z výšek, takže představa plavání na otevřeným moři fakt ne ne ne, jinak si myslím, ze plavu dobre a vody jako takový se nebojím. No a to unášení mořem je peknej hnus a fakt na záchvat paniky i kousek od břehu, když se člověk snazi a fakt to nejde

Offline andulka01
Avatar
10628 příspěvků moje polička 22. června 2019 09:05

viktorka_od splavu Gatita Respekt k vodě je v pořádku, teda nutnost. Já myslela lidi co opravdu neplavou, nenapadne je jít si přeplavat rybník, nebo mají paniku dát na dvě vteřiny hlavu pod vodu. A pozor, neodsuzuju je, taky mám své paniky. To jen že mě vlastně překvapilo jak jiné bubliny existují, právě i s tím vařením a nevařením.

Potrefenáhusa To s hloubkou má dost lidí i dobrých plavců. Já mám zase suchý vejšky hodně nerada.

Offline 999
Avatar
17539 příspěvků moje polička 22. června 2019 09:14

Já si šla v patnácti zaplavat na otevřené moře (jako že obepluju bójku), vzal mě proud a za hodinu mě zachránila loď a dovezla rodičům na břeh. To že to byla loď naturistů byl pro mého otce bonus. Nikdy v životě jsem nebyla blíž tomu, aby mě zmlátil :-).

Offline Karja
Avatar
35776 příspěvků moje polička 22. června 2019 09:59

999 To zni priserne!

Offline Lama_z_Lana
Avatar
6123 příspěvků moje polička 22. června 2019 10:23

Karja jo ta kucharka pro dceru je fajn, tam jsem konecne pochopila ty zaklady a uvarila pricetny jidlo.

Jako vona jedna vec je nevarit, ze nebavi a ja treba k tomu ani nemam moc kdy...nekolikrat tydne vyjdou z domu pred 8 do prace a vratim se az po 10 i dyl. To si uplne clovek moc nezavari, no

Offline 999
Avatar
17539 příspěvků moje polička 22. června 2019 10:26

Karja Pro rodiče ano, já byla úplně v pohodě, no blbá puberťačka. Plavu dobře, navíc na zádech dokážu odpočívat třeba hodinu. Ty naturisti mě z tý vody tahali skoro násilím :-).

Offline Karja
Avatar
35776 příspěvků moje polička 22. června 2019 11:09

999 Ja bych te asi zmydlila, jen lidi okolo by me odrazovali. Tatinek je kabrnak, ze se udrzel, ale opravdu, I zaprisahlej pacifista by musel mit co delat!

Offline Karja
Avatar
35776 příspěvků moje polička 22. června 2019 11:13

Gatita No, protoze uz varis v rychlosti a chces aby se kazdej a hlavne deti najedly, takze zadne velke experimebty a tak. Ja myslim, ze je to pochopitelny a sklouzne k tomu hodne lidi. Me treba trochu obtezuje varit veci co neznam, protoze me zdrzuje cist recept:-D:-D.

Offline Magráta
Avatar
7764 příspěvků moje polička 22. června 2019 12:44

Potrefenáhusa když jsme u té vody - z hloubky se mi dělá špatně taky, jako malá jsem se topila a dodnes jsem to nepřekonala, ačkoli jsem to řešila dokonce i s "duchovní" trenérkou... naučila mě plavat, ale jsem u břehu a bazén musí mít max 1,7 m .. a nejradši plavu pod vodou, to miluju

Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 22. června 2019 12:47

Magráta 

Moje maminka se kvůli topení nikdy nenaučila plavat, nepřekonala to. Jak se to přihodilo?