Jídlo a vaření

09. prosince 2014 15:35
Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 05. listopadu 2018 14:00

MaeGandal jj bosch potvrzuji pro ty kdo chteji naopak uklizet-lehky, manipulovat lze jednou rukou. sklopim, jednou rukou otevru sufle, druhou chytnu, do suflete strcim, zavru. uklizeno:-)

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33819 příspěvků moje polička 05. listopadu 2018 14:33

viktorka_od splavu on ten bosh má myslim taky různý řady, umělohmotný levnější, i kovový dražší, myslim, že s nim člověk taky chybu neudělá.

Mně od toho kitchen aidu hodně odrazovala cena, jako krásnej je, ale ta cena pro mě by byla hroznej brutus

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33819 příspěvků moje polička 05. listopadu 2018 14:34

Vilemina ještě doporučuju se na ně dojet podívat, já na těch robotech byla v Alze v Horních Počernicích, maj tam toho víc než v Holešovicích.

Offline Vilemina
Avatar
2268 příspěvků moje polička 05. listopadu 2018 15:20

Potrefenáhusa jo, jo, lepší to vidět v reálu, dík.

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 05. listopadu 2018 15:27

Taky bych strašně chtěla robota, ale mám tak maličkou kuchyň, ze se mi tam vejde fakt jenom velmi těžko. Neznáte nějaký malý robot? Uklízet taky není kam. 

Offline Lamicka
Avatar
13376 příspěvků moje polička 05. listopadu 2018 15:36

Dadoo Potrebujes ho? Ja varim a pecu hodne a uplne si vystacim s multifunkcmimi metlami se sekackem od Braun, ktery se mi vejde do linky. Navic se mi strasne nelibi pristroje vystavene v kuchyni, at jsou sebehezci. Nejradsi bych schovala i gril a kavovar :) 

Offline dynda
Avatar
7280 příspěvků moje polička 05. listopadu 2018 15:47

Vilemina 

Já mám taky kmix a jsem hodně spokojená, využívám hák, šlehač, to K na tření, strouhám na tom i někdy melu maso, kdybych neměla extra strojek na těstoviny, tak už bych asi měla i nástavec na těstoviny, ten na to myslím taky pasuje. Jediný, co bych si vytkla, že mi někdy chybí ještě jedna mísa, což se ale dá dokoupit, jenže pak zas to někde skladovat... To už je ale můž problém, ne tý mašinky.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33819 příspěvků moje polička 05. listopadu 2018 15:52

dynda tu druhou mísu potvrzuju, ta by se hodila fakt dost

jinak k otázce potřeby - já bych ho, kdybych nepekla chleba, asi nepotřebovala, ale s tím chlebem už fakt nechci jinak, je to pohoda

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 05. listopadu 2018 16:13

Přesně, taky ho mám jen kvůli chlebu, ale i na jiný těsta je gut. A taky si přeju mít ještě jednu mísu..

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 05. listopadu 2018 16:19

Lamicka právě bych potřebovala na těsto.  Teď se mi nechce peci nic, co musím mordovat v míse vareckou.

Jaké metly myslíš?

Offline baltik
Avatar
4456 příspěvků moje polička 05. listopadu 2018 16:31

Druhou misu bych taky potrebovala, kdo to mam porad v prubehu umyvat, prave jsem vcera prisla na to, ze jak jsem predelali kuchyn, mam tam jeste nevyuzite prostory, takze si ji dopreju :)

Offline Lamicka
Avatar
13376 příspěvků moje polička 05. listopadu 2018 17:02

Dadoo Koukam, ze uz je neprodavaji :( Ja je mam asi ctyri roky. Na testo pouzivam ty hnetaci metly. A hlavne ma slehac 2 metly, ja uplne nesnasim takove ty slehace s jednou metlou. To mam na chalupe a vubec s tim neumim pracovat. 

Offline Sweet Potato
Avatar
34882 příspěvků moje polička 05. listopadu 2018 17:04

Lamicka Tenhle mám, je super. Jeho předchůdce mi vydržel víc jak 15 let.

Offline Lamicka
Avatar
13376 příspěvků moje polička 05. listopadu 2018 17:06

Sweet Potato doufam, ze tenhle taky vydrzi 15 let :)

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 05. listopadu 2018 17:33

Lamicka jo, o tom jsem uz přemýšlela. Asi to na něj padne. Akorát ze se musí pořád držet v ruce. Mně by se líbilo, aby to pracovalo úplně samo.  Ale všechno je to moc velké,takže jinou možnost asi mít nebudu.

Offline Karlicka
Avatar
186 příspěvků moje polička 05. listopadu 2018 17:51

Ja prosim tip na nerezovou panev. Mam samy panve s neprilnavym povrchem a Florentyna tvrdi, ze nerezovou je dobry mit. Kdyz na ne ted koukam, tak  se prodavaji i ocelove pánve, tu jsem nikdy v ruce nemela...Uzije se na obycejny vareni?

Offline andulka01
Avatar
10769 příspěvků moje polička 05. listopadu 2018 19:22

Karlicka A nebyla by lepší měděná s nerezovým vnitřkem? V podstatě, kromě litiny, už na ničem jiném nevařím. Ocelovou mám také, ale strašně kouří, rychle se rozpaluje, je taková málo uhlídatelná. Používám ji na venkovních grilech. S mědí jsem strašně spokojená - krásně vede teplo. Chce to jen trochu péče navíc (ne, neleštím :-), jen nesmí do myčky).

Offline Josefa
Avatar
příspěvků moje polička 05. listopadu 2018 20:49

Mate někdo prosím nápady na dietni (ve smyslu šetřící zaludek, ne hubnoucí) ale dobre jídlo? Vsechny vyvary a pecene masa uz jsme prostridali, a chut porad nemam skoro na nic. 

Offline dynda
Avatar
7280 příspěvků moje polička 05. listopadu 2018 22:39

Josefa 

Já dělám různé jíškové polévky, základ kořenová zelenina a brambory a k tomu třeba jestě jedna zelenina - květák, hrášek, brokolice... Manžel a syn milují husté polévky... Nebo třeba boršč pro změnu rozmixuju na krém ( bez masa, to pak vrátím). A pak dělám různé quiche, to se asi dá taky nakombinovat i celkem dietně, dělám i náplň z dýně třeba.

Offline 0zero7
Avatar
10798 příspěvků moje polička 05. listopadu 2018 22:47

Vcera jsem zkousela poprve veprovy carnitas a dobry to bylo