Jídlo a vaření

09. prosince 2014 15:35
Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 08. října 2018 13:02

Ounz vedle kupuje Lumeu, nech jí

Offline Janulik03
Avatar
16724 příspěvků moje polička 08. října 2018 13:07

Mutziputzi tak daj recenzie mám rozhadzovačnú dnes. 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 08. října 2018 13:07

Janulik03 pro mě zbytečnost, nejsem příliš srstnatá

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 08. října 2018 13:09

Mutziputzi pravda 

Offline Janulik03
Avatar
16724 příspěvků moje polička 08. října 2018 13:10

Mutziputzi no tak mna to láka už dávnejšie, uvidím........

Offline Janulik03
Avatar
16724 příspěvků moje polička 08. října 2018 13:15

Ounz aký litináč??? Mám si pod tým predstavit liatinocý hrniec? To mám doma, ale chlieb som v nom nerobila. Mne bohato stačil pokus v sklenenej mise, som myslela, že ju bachnem o zem, ako som ho odtial dolovala. Zlatá klasika. Som na stránke FB kváskovanie a tam teda niektoré fanatičky ma až desia. Našťastie už som to celkom vychytala, pokusy ma nebavia, rada robím osvedčené recepty a strkat do chleba napríklad namisto vody burčiak by ma nenapadlo. Nevravím o iných zhovadilostiach, čo tam niekedy čítam. Mňa  také to fanatické nasledovanie a propagovanie hocičoho spolahlivo odradí. 

Preboha! teraz to vyznelo, že ta považujem za fanatičku! V žiadnom prípade. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33797 příspěvků moje polička 08. října 2018 13:18

Janulik03 ne hrnec, takovou tu pánvičku! (Taky ještě nemám )

A třeba chleba zadělávanej syrovátkou je výbornej!

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46119 příspěvků moje polička 08. října 2018 13:19

Janulik03 a davalas testo do studene misy nebo rozehrate? mne se teda v te horke nic neprichytava 

Offline Janulik03
Avatar
16724 příspěvků moje polička 08. října 2018 13:24

viktorka_od splavu do horúcej a teda už to bolo pre mna vrchol akrobacie. Zostávam pri ošatke a nahriatom plechu. Proste tak ako moja babka piekla, len pec nemám. 

Potrefenáhusa no syrovátku možno, aj pivo asi, ale burčiak? A to nechcem si ani spomenút na iné prísady,......

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 08. října 2018 13:26

Janulik03 já fanatyčka ( ježíš já sem tak vtipná!) nejsem, teda doufam a fb naštěstí nemám. Taky pracuju víceméně podle receptů, sem si k tomu i nastudovala tu teorii, no a pak sem si vypěknila svůj recept, tak jak ten chleba nejvíc chutná mě, ale pohybuju se v rámci mouka voda sůl a kvas..ani ten s tou syrovátkou sem nezkusila, já ji většinou doma nemám..ale kdybych ještě někdy vyrobila labneh, tak ji tam asi chrstnu..burčak by mě asi nenapad. Ale někdo si dělá takový ty kvašený vody z různejch věcí do chleba, tuším, že minimálně jedna němka co jí sleduju na ig, asi je to tím ovoněný, což pro mě je třeba nepřijatelný..

jinak litináč je litinovej hrnec anebo pánev (sem chamtivá a mám oboje) a ta pánev je na pečení super, mám tu lodge a od tý doby co ji mám, sem ten kámen už nepoužila, dostane se to z ní hladce, není hluboká a dělá dobrou kůrku. Akorát je to very hot

Offline Janulik03
Avatar
16724 příspěvků moje polička 08. října 2018 13:43

Ounz ukáž mi tu panvicu, kurnik šopa. 

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 08. října 2018 13:49

Janulik03 

  

Já ji mám z amazon.de ale prodávaj ji i jiný eshopy. Ta druhá je pro představu o velikosti. Mám 30 cm, ale mají i menší

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33797 příspěvků moje polička 08. října 2018 13:51

Ounz já si asi tu pánev budu muset konečně pořídit, mně se teď muj starej kámen nevejde do trouby, je akosi mrňavá) a chleba mi docela praská zespoda, což by měl bejt nedostatečně horkej plech...vona teda celá ta trouba je nějak na houby, ale zase nevadí to macešský zacházení, kterýho se jí během pečení dostává

kvašený vody jakože se kvásek k něčemu přidá?

Offline Janulik03
Avatar
16724 příspěvků moje polička 08. října 2018 14:06

Ounz eeech tak sa kuknem na tu panvicu a beda ti, ak sa mi chlieb nepodarí.  rozpaluješ ju spolu s rurou a chlieb na nu preložíš? 

Kamen mám a už nepoužívam, dlho sa rozpaloval, čo ma nebavilo a ešte je ťažký , tak ho mám vonku a kladiem nan rozpálené veci z rury, ako plechy,.....

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 08. října 2018 14:15

Potrefenáhusa no, myslím že voda a do toho rozličná věc. (Brusinky, růže, borůvky, jabko....) a nechá se to v zavřený láhvi kvasit několik dní. Tohle je jen laický popis, já to do podrobna nestudovala, to voňavý mě moc nebere. Je to imagina von rosenberg, má hezký chleby a má blog

http://backundkochstube.blogspot.com

tam by to mělo být..

no ale myslím, že sem to kdysi četla v nějakým článku o zakládání kvásku, že se začíná tou vodou a jabkem..

Offline Janulik03
Avatar
16724 příspěvků moje polička 08. října 2018 14:18

Ounz ano toto fermentovanie tam tiež prevádzkuju niektoré, mne príde chlieb , že asi bude mat nejakú inú aromu a to u mna u chleba nie je žiadúce. 

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 08. října 2018 14:18

Janulik03 no, rozpaluju ji s troubou na max, a chvíli necham, ale nemusí se tak dlouho jako kámen. Do tý panve to většinou seusnu z tý lopatky co byla ke kameni (aspoň že na něco je dobrej) a vždycky před tím ji mírně pomoučím aby chleba dobře sklouzl a nikdy se mi nepřichytil. I sem ho tam vrhla rovnou, ale to je děsnej štres, když to člověk chce i nějak nařezat..kdyby se ti pánev nelíbila, pak Potrefenáhusa se ti jí ujme 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33797 příspěvků moje polička 08. října 2018 14:19

Janulik03 ale kup si kdyžtak tu trochu menší, mně by se asi ta 30 nevešla do trouby

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 08. října 2018 14:19

Janulik03 já to taky u svýho chleba nechci, ale na cizí se klidně kouknu  tahleta imagina je mi nějak sympatická, tak ji sleduju..ale zapálená je do toho fest, tojo..

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 08. října 2018 14:20

Potrefenáhusa ty máš ale zoufale malou troubu! Vyměnit!