Jídlo a vaření

09. prosince 2014 15:35
Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 17. prosince 2017 19:40

Už jsem to dvakrát zmenšovala, ve skutečnosti cukroví není tak obří .

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 17. prosince 2017 19:40

cinkja Ty poslední kuličky jsou super! 

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 17. prosince 2017 19:42

Dadoo 

Recept na medovníkové kuličky jsem v loňském roce našla tady a staly se hitem naší rodiny .

Offline Renusatko
Avatar
11584 příspěvků moje polička 17. prosince 2017 19:54

cinkja krása.  Medovníkové kuličky? A recept by byl...letos už teda nic dělat nebudu, ale medovník u nás jede, tak by to určitě uvítali. Já jsem jediná, kdo ho nemá rád 

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 17. prosince 2017 20:08

Renusatko 

Těsto:

500g hladké mouky

2 vejce

2 čajové lžičky jedlé sody

60g rozpuštěného másla

4 polévkové lžíce medu

200g moučkového cukru

Krém:

1 karamelové Salko
1 máslo

POSTUP PŘÍPRAVY:

Z těsta udělat placky a upéct na 180 stupňů asi 10 minut a nechat zchladnout. Mezitím si udělat krém z 1 másla (trochu změklého) a 1 karamelového kondenzovaného mléka.

Zchladlé placky nalámat a rozmixovat v mixéru. Trochu drobečků odložit stranou na obalení kuliček.

V míse smíchat krém a a drobky z placek a vypracovat z nich hmotu, kterou dáme na 2 hodiny odpočinout do lednice.

Po dvou hodinách vyndáme těsto z lednice a už jen vytvarujeme kuličky, které obalujeme v drobečcích.

Offline Renusatko
Avatar
11584 příspěvků moje polička 17. prosince 2017 20:24

cinkja Děkuji, uložím a pokud budu mít náladu, tak jim to ještě udělám, ale spíš to letos už nevidím. Už jsem pečení ukončila. 

Ještě se chci zeptat, protože tady se vše ví. Máte někdo nápad na teplý nápoj z bílého vína? Můj taťka nám ke každé příležitosti dává bílé víno. My jsme s manželem téměř abstinenti a tak tady mám asi 6 lahví. Na Štědrý den se po večeři scházíme venku na hřišti (asi 40 lidí) a při té příležitosti vyrobíme nějaké teplé alko a nealko nápoje. Tak jsem si říkala, že bych se "zbavila" našeho vína, protože to nebude nic extra kvalitního. S něčím svařené by to mohlo být lepší. 

Offline Karja
Avatar
36017 příspěvků moje polička 17. prosince 2017 20:44

Renusatko Já jsem jeden čas pila i svařák z bílého vína, ale v kavárně, ne doma:-/. Chutnalo mi to.

Offline rozarka
Avatar
3984 příspěvků moje polička 17. prosince 2017 20:49

cinkja Výstavní! To linecké se na mě úplně směje Líbí se mi střídmost ve tvarech,každý druh má svůj.

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 17. prosince 2017 20:51

cinkja A nedávala jsem ten recept sem já?? 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 17. prosince 2017 20:56

Renusatko zas na druhou stranu, víš jak je to demotivující, když se muži v kuchyni daří na co sáhne, vánočky kynou, cukroví je jedno jako druhý, dorta radost pohledět.. já vařím 25 let. vařím zpaměti, vždycky je co k obědu nebo večeři, neudělám nic špatnýho. ale - muž sice jídlo který vařil včera už nezopakuje, když vypadne internet, ovšem kdykoliv si zamane a najde si recept - hravě mě strčí do kapsy! já když se podívám na kvasnice, zdechnou.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 17. prosince 2017 20:56

Renusatko obyčejnej svařák, stejně jako z červenýho, je dobrej stejně:-)

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 17. prosince 2017 20:58

Dadoo 

Tak to netuším, ale pokud ano, tak ještě jednou díky .

Offline crazydaisy
Avatar
2667 příspěvků moje polička 17. prosince 2017 21:00

Renusatko Kamarádka dělá svařák. Koření jako do červenýho vína a přidává tam nakrájený pomeranč a citron. Je to moc dobrý.

Offline Renusatko
Avatar
11584 příspěvků moje polička 17. prosince 2017 21:00

Karja viktorka_od splavu , tak vyzkouším asi svařák. Já nedělám ani červený, ale předpokládám, že to zvládnu. 

Zas si představ situaci, kdy já jdu celý týden do práce, chlap už má dovolenou a nechce jít nikde na oběd. Tak počká na syna, až dojde ze školy a něco si spolu uvaří. V praxi to znamená ...syn něco uvaří. 

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 17. prosince 2017 21:00

cinkja Já už nevím. Vím ale, že jsem je dělala a nadchly mě a pak jsem recept dávala všude.

Je to ale fuk, hlavní je, že recept je a že chutnají 

Offline Renusatko
Avatar
11584 příspěvků moje polička 17. prosince 2017 21:02

crazydaisy Díky, to bude zajímavé vylepšení. 

Offline Karja
Avatar
36017 příspěvků moje polička 17. prosince 2017 21:02

viktorka_od splavu Jako cukroví je na chlapa už velká prověrka, jako když nepočítám promazávání. To už je skoro hříčka přírody:-D. Já jsem teď dostala co proto, když jsem se zatvářila, že si zítra nevezmu oběd s sebou a půjdu se s někým najíst... No co myslíš, už si jdu krabičku balit, aby byl klid:-D.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 17. prosince 2017 21:03

Renusatko haha tak to je uplně v pohodě. horší bylo - nechce jít nikde na oběd tak mi volá do práce, kde jsem a že má hlad! no už je bývalej, pochopitelně

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 17. prosince 2017 21:06

Karja teprve včera se mi přiznal, resp. podivoval se jestli jsem jako dítě/adolescent s maminkou nepekla - já na to, že jo, jako školkový dítě jsem samozřejmě chtěla se vším "pomáhat", takže jsem patlala a zavazela a mám na to hezký vzpomínky, ale jak už šlo do tuhýho a hrozila v kuchyni opravdická práce, tak jsem se od toho držela dál (uklízela jsem a dělala spíš takový ty chlapský práce, na to jsem dobrá, aj s míchačkou umim:-) no a on prý pekl rád. a tchyně je taková poloprofesionální cukrářka. takže tím se to vše vysvětluje:P

Offline Karja
Avatar
36017 příspěvků moje polička 17. prosince 2017 21:06

Renusatko Jo, mně ten bílej svařák chutnal i víc než z červeného.

No u té starší generace je to časté, můj táta taky nic moc neumí, až když fakt musel, tak se něco málo naučil. Tchán tak ten čaj. Ale mladý už vařit uměj, já bych chlapa, co si nic neuvaří, nechtěla ani za mák. Ale tím nemyslím tvého muže, ten je prostě generačně omluven;-).