Jídlo a vaření

09. prosince 2014 15:35
Offline Aranel
Avatar
4530 příspěvků moje polička 14. dubna 2021 09:46

marieu medvědí česnek!

Vyzkoušela jsem oba kokosový recepty, co tu onehdy proběhly, řezy Rafaelo jsou spíš zákusek, ale nahradit půlku mouky v bábovce kokosem je moc dobrej tip! (Ten původní recept od Kluků v akci se dá použít, akorát já tu olejovou bábovku nemám úplně na špici.)

Offline marieu
Avatar
4491 příspěvků moje polička 14. dubna 2021 10:27

Aranel miluju taky. Půjdu ještě jednou, abych měla na pesto. Jeden rok jsem ho měla do kopce - zmrazila jsem ho v malinkých porcích a pak ho povolené dávala do talíře s hráškovým krémem a bylo to epesní. Jinak ho ale konzumuju za syrova, co žlučník snese.

Offline Karja
Avatar
35954 příspěvků moje polička 14. dubna 2021 20:16

Děláte někdo polévku z máslové dýně? Můžu postupovat stejně jako s Hokaido? Nejdřív ji peču a je jasné, že v tomto případě bez slupek;-). 

Offline Karja
Avatar
35954 příspěvků moje polička 14. dubna 2021 20:22

A dávám tipy na recepty. Tohle jsem dělala minulý týden. Smažená rýže s tofu. Vynikající, vynikající. Nejvíc tam dělají semínka. Tu smahenou rýží si dám do pravidelného repertoáru, ale budu to dělat klasický s vajíčky, na to tofu se sambo osklibal. https://www.inspiredkitchen.cz/smazena-ryze-s-tofu/

No a na zítra bude tohle. Jsem na to zvědavá. Už chybí jen ty lilky;-) Kuře s cizrnou a lilky.

Ten první recept z odkazu, ta treska se strouhanku bych taky chtěla vyzkoušet. Dívenky mi přestaly jíst lososa i filé, chce to nové úpravy asi 

Online coralline
Avatar
2158 příspěvků moje polička 14. dubna 2021 22:04

Karja Já jsem pekla se slupkou a oloupala až upečenou. Je to mnohem menší námaha Recept podle Florentýny, rozpis na dýni je dole.

Online viktorka_od splavu
Avatar
46112 příspěvků moje polička 14. dubna 2021 22:11

Karja aa vidíš na smaženou rýži jsem pozapomněla, mám ji moc ráda (s vajíčkem teda), ale hned úvod mě rozesmál prej jídlo hotové za 10 minut:P

ad ryby - muž teď v neděli dělal filety z candáta z rohlíku, kůži napříč nařezal, okořenil obalil v trošce mouky a opekl, dobrý moc

Offline andulka01
Avatar
10749 příspěvků moje polička 14. dubna 2021 22:13

Karja tvůj sambo se ošklíbá na tofu? Já měla dojem že u vás je tím hlavním vegetahounem?

Offline Karja
Avatar
35954 příspěvků moje polička 14. dubna 2021 22:19

andulka01 Prosím tě, on má takový zvláštní choutky/nechoutky, co nedávají vůbec smysl. To tofu měl právě za trest, protože řekl, že poslední dva dny mu nechutnalo. Tak dostal tofu bez varování:-D. Já tyhlety kydy na jídlo v současných podminkach nesnesu. S tím tofu jsem mu jednou i dávala číst článek, jak je prospěšné, on to má zařazeno v kolonce ,,náhražka -nezrat,, a nic s tím nejde. 

viktorka_od splavu Jo, s vajíčkem to udělám i kvůli dětem, to jim pojede víc. Víš co 10 minut, tak ona dělala jednu porci, tak to tak třeba počítáno na čistou práci i je;-). Jo to ony candáta by si asi daly, to je jasný, ony jedí hrozně rady j toho kapra, ale ty mořský ryby vůbec, že toho lososa teď už nechtějí, tomu nerozumím. 

coralline Díky, podle ní ráda vařím, ale s máslovou jsem nikdy nedělala. 

Online viktorka_od splavu
Avatar
46112 příspěvků moje polička 14. dubna 2021 22:21

Karja s tim lososem to je zajímavý, u nás ho nejí akorát to dítě, který jinak sežere naprosto vše a ještě to i pěkně pochválí a uklidí nádobí

Offline Karja
Avatar
35954 příspěvků moje polička 14. dubna 2021 22:22

viktorka_od splavu No hele, malamala taky ji téměř vše. A velkamala co se týče masa taky. Prý šla kvalita lososů dolů, asi to poznaly:-D

Offline andulka01
Avatar
10749 příspěvků moje polička 14. dubna 2021 22:26

Karja teda soukromě se mu nedivím, tofu je prostě divný, uzený tofu dvakrát divný. Ale za řeči typu "poslední dva dny mi nechutnalo" by u mě vyfasnul kuchyni s prázdnou lednici a poraď si, chlapče. 

Offline andulka01
Avatar
10749 příspěvků moje polička 14. dubna 2021 22:29

Karja jo kvalita farmovaného lososa šla dolů dost. Holt velká poptávka, malý nároky. Jsou strašně tuční, maso bez konzistence, to plavání proti proudu prostě nahradit nejde.

Offline Karja
Avatar
35954 příspěvků moje polička 14. dubna 2021 22:29

andulka01 Jo, tak on to zas nějak extra blbě nemyslel, ale to tofu dostal pro výstrahu, pro jistotu. No hele ono jde nějak koupit i čerstvě tofu a to asi trochu lepší bude, to ale ty možná znáš?:-D

Offline andulka01
Avatar
10749 příspěvků moje polička 14. dubna 2021 22:32

Karja moc neznám, nemám důvod vařit s tofu, jsem masožravec. Takže z náhodných setkání zatím nic moc, ale věřím, tě to lze připravit dobře, akorát se mi nepoštěstilo.

Online viktorka_od splavu
Avatar
46112 příspěvků moje polička 14. dubna 2021 22:34

Karja hlavně prosimtě proč, to tofu? to je špatná věc, to teda až ho budeš chtít vyprudit tak mu nedej nic:-)

Offline Karja
Avatar
35954 příspěvků moje polička 14. dubna 2021 22:41

viktorka_od splavu A to tofu je špatná věc? Já myslela, že je dobré! Že to není jen obyčejná náhražka masa, ale má to i přídanou hodnotu. Já ho mívám doma, to z DM s dlouhou trvanlivostí, že prostě když třeba nestihnu nakoupit, tak mi to pomůže něco vykouzlit:-D. 

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 14. dubna 2021 22:45

Karja to si piš, že tofu je dobré. Velmi zdravé. Dcery to jedí často, přírodní i uzené, s řasami, zeleninou apod. 

Neber to jako "nahrazku masa", ale jako alternativu.

Tyhle soudy od boku bez jakékoli znalosti

Offline Karja
Avatar
35954 příspěvků moje polička 14. dubna 2021 22:48

Dadoo No já si právě o tom jednou četla, ale nevím, nakolik relevantní to byl zdroj;-)

Offline andulka01
Avatar
10749 příspěvků moje polička 14. dubna 2021 22:56

Dadoo ale nikdo neříká že je probuh nezdravý nebo hnusný, jen že třeba já ho ještě nejedla připravený tak, aby mě oslovilo, ale šanci mu dám ráda

Online viktorka_od splavu
Avatar
46112 příspěvků moje polička 14. dubna 2021 22:58

Karja no, je to nezdravý. je to ze sóji. obsahuje přírodní estrogeny - holčičkám proč ne, chlapům nikoliv. sójové boby bývají plné plísní takže plísňové toxiny v tom - nezdravé pro obě/všechna pohlaví.