Jídlo a vaření

09. prosince 2014 15:35
Offline Garfie
Avatar
23941 příspěvků moje polička 15. dubna 2021 10:49
Offline Zina
Avatar
5848 příspěvků moje polička 15. dubna 2021 11:40

Garfie Děkuju. A toho máku tam na dvě šlehačky a půlku salka přišlo cca kolik? Já jsem výrobou zmrzliny úplně nepolíbená, ale tu makovou bych chtěla zkusit. Měli jsem ji kdysi z Amata a byla super. 

Offline Garfie
Avatar
23941 příspěvků moje polička 15. dubna 2021 11:53

Zina Dala jsem celé balení, teda cca 200g? Ale normálně můžeš průběžně ochutnávat, ono je to totiž dobré i nezmrzlé.  Zkus ho ale teda před tím namočit do části té šlehačky, on se tak mák má připravovat běžně myslím? Já to neudělala a ta zrníčka jsou dost výrazná, prostě zrnka, myslím, že když nabobtná, líp se to propojí a bude ta konzistence lepší. Mluvím o mletém máku pochopitelně. Pak se poděl o zkušenost! 

Offline Mrakoplas
Avatar
8813 příspěvků moje polička 15. dubna 2021 12:33

Ja som niekde (bohužiaľ zdroj si už nepamätám) čítala, že to s tofu a hormónmi sa začína vyvracať a nie je to až tak pravda. A naopak oproti tomu, čo tu zaznelo, že sója by sa mala jesť skôr nespracovana a tofu Max raz za mesiac. Tak si vyber .  Ja ho teda robím cca dva krát, jeden recept na rýchle špagety a dávam ju aj deťom (ale sú to mikroskopické množstva, tak snáď..) 

Offline coralline
Avatar
2157 příspěvků moje polička 15. dubna 2021 12:52

Karja Panýr mívají v Albertu, nevím jestli pořád, nesleduju to. Ale jednou jsem ho tam kupovala, taky do něčeho indickýho.

A tofu mi přijde jak hmota z polystyrenu, bez chuti (měla jsem jídlo z asijský restaurace, takže to nebylo tim, že bych je já neuměla ochutit).

Offline Karja
Avatar
35871 příspěvků moje polička 15. dubna 2021 13:09

coralline Děkuji za tip, albert mám všude daleko a stejně do něj nechodim, ale tak kdyby náhodou!. Ale víš co, některé indické restaurace nebo vegerestaurace mají jídlo docela hnusny. Já párkrát vyrazila s kolegyněmi do dvou a bylo to fakt hnusný, hnusný:-D. Uplně bez chuti, prostě nedáš si to. 

Offline Kokoska
Avatar
28322 příspěvků moje polička 15. dubna 2021 13:21

Garfie mak do buchet se nejak svařoval? Nikdy jsem nic s makem nepekla.

Offline Tulipe
Avatar
2467 příspěvků moje polička 15. dubna 2021 13:24

Tofu pro zpestření jídelníčku není vůbec špatná věc, jak tady na začátku zaznělo. To se stejnou logikou i o mase dá říct, že je špatné, protože může způsobit nádor tlustého střeva.

coralline V tofu je strašný rozdíl, já ho moc často nejím, ale třeba v Gao Den ho dělají výborné, nebo v banh-mi bagetách,  polystyren bez chuti ani náhodou. A v Asii čerstvé bylo fantastické, záleží moc na dochucení, bylinkách.

Karja paneer se dá doma vyrobit úplně jednoduše, zkus to :) miluju ho ve špenátu!

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 15. dubna 2021 13:25

Garfie je klidne mozne ze japonci jsou geneticky uzpusobeni to tofu proste zpracovavat denne, ja bych to neriskovala. jinak japonska se to asi tykat nebude, ale ty toxiny ze spatneho skladovani pry zpusobuji rakovinu jater u cinanu, coz se zdalo divne protoze u nas je pry pricinou nejcasteji alkohol.. ktery v cine moc nefrci. tak se zkoumalo jakto, a prisli na sojove boby v plesnivych skladistich...

Offline Garfie
Avatar
23941 příspěvků moje polička 15. dubna 2021 13:26

Kokoska No většinou se předem namáčí, nasákne to tekutinu a je to pak takové vláčnější. 

Já tam myslím napřed napsala před vařením, ale hned jsem to opravila, prostě před přípravou. Ale já to třeba nedělám. :-)

Offline Garfie
Avatar
23941 příspěvků moje polička 15. dubna 2021 13:30

viktorka_od splavu Jo, to je možný, ony různé rasy zpracovávají potraviny různým způsobem.

coralline Pro mě je to taky jen taková hmota a to utrpení, když jsem se v Japonsku pokoušela první dva měsíce koupit jogurt a pokaždé domů přitáhla nějaký druh tofu.

A jinak já dnes k obědu esenci dětství a prázdnin-knedlík s vajíčkem a salát ze zahrádky s octovou zálivkou!

Offline andulka01
Avatar
10705 příspěvků moje polička 15. dubna 2021 14:14

Kokoska My ho svařujeme s mlékem, oříškem másla, rumem a mletým hřebíčkem.

edit: teda mák do buchet. Snad se nevyjadřuju k nějakému tofu :-), to by asi neprošlo

Offline Garfie
Avatar
23941 příspěvků moje polička 15. dubna 2021 14:33

andulka01 No počkej, ale tenhle způsob by tu zmrzlinu mohl hodně vylepšit!!!  (řeč je o makové zmrzlině, neboj)

Offline coralline
Avatar
2157 příspěvků moje polička 15. dubna 2021 14:40

Tulipe Tak já mu možná dám ještě šanci. A Karja abych se zastala tý restaurace, tak ostatní jídlo mi tam chutnalo, ani to s tofu nebylo hnusný, jenom to prostě byly nudle se zeleninou a "hmotou". Maso je jistota

Garfie (Promiň, taky bych byla nešťastná.)

Offline andulka01
Avatar
10705 příspěvků moje polička 15. dubna 2021 14:54

Garfie Tak rum dokáže hodně vylepšit spoustu věcí

Offline DruI
Avatar
3252 příspěvků moje polička 15. dubna 2021 15:03

Kokoska My mák do buchet nesvařujeme, ale mícháme ho s trochou silné kávy a se šťávou (nebo rozředěnou marmeládou). A kapka rumu taky může být :o)

Offline Kokoska
Avatar
28322 příspěvků moje polička 15. dubna 2021 15:35

andulka01 ja se prave pamatuju, ze teta ten mak varila. Ale ja jsem nikdy nemela mlynek na mak a mlety se tenkrat nedostal. Ted bych to vlastne zkusit mohla, ale asi pockam, az budou svestky, ta kombinace mi chutna nejvic.

DruI taky zajimava moznost!

Offline andulka01
Avatar
10705 příspěvků moje polička 15. dubna 2021 15:39

Kokoska Ajo, máš pravdu, máma do máku dává lžíci povidel!

Offline mitford sister
Avatar
1390 příspěvků moje polička 15. dubna 2021 15:48

k té soje - já jsem si nedávno dělala komplexní průzkum, jak to s ní vůbec je - šla jsem až na úroveň nějakých novějších metastudií a prý cajk. dokonce snad i lehce prospěšná obecně - i pro hormonální bilanci (nutričně je to velmi dobrá potravina), pro ženy určitého věku velmi, a u endokrinně kompromitovaných v rozumné míře prý také neškodí, když mají dostatek jodu. kvůli tomu, že ji jí zhusta velká část světa a soja má hormonální účinek, je velmi široce prostudovaná. jak je to s těmi toxiny v čínských skladech, to nevím :) ale kupuju kanadskou.

tofu mi nechutná, ale chystám se mu dát poslední šanci v tomto receptu. občas si udělám nějaký salát z bobů, ale vyloženě mi chutnají pražené boby s kořením jako snack nebo do salátů a tak.

Offline Kokoska
Avatar
28322 příspěvků moje polička 15. dubna 2021 15:56

andulka01 nojo vlastne, povidla tu mam, to by slo! Ale svestky jako takovy jsou lepsi.