Jídlo a vaření

09. prosince 2014 15:35
Offline Tulipe
Avatar
2468 příspěvků moje polička 17. května 2020 17:28

711990 Díky ;)

Offline mnum
Avatar
2139 příspěvků moje polička 17. května 2020 20:32

Právě vytažený z trouby, voní krásně, šišatý je protože jsem moc šikovná při překlápění z ošatky do zapékací nádoby Jsem zvědavá jaký bude uvnitř. 

Offline Karja
Avatar
36061 příspěvků moje polička 17. května 2020 22:32

Biely kvet Krasna! Ja ji delala jen jednou, tak si hned troufam radit, ale.povedlo se mi ji udelat jako takovou misticku se zvysenymi okraji, ktere jsem sterkou proste tahala nahoru do takovych spicek a vypadalo to fajnove! Ten tvar misky muzu doporucit;-)

Offline Karja
Avatar
36061 příspěvků moje polička 17. května 2020 22:39

Delal jste nekdo takovy ty hnusny fondanovy figurky? Zajima me, jak dlouhonto vydrzi jedly/neztvrdly nebo tak, jak dlouho dopredu si muzu ty figurky a zdobeni na dort pripravit. Potahovat nebudu, chci jen neco specialniho nanvrsek dortu. Dekuji;-)

Offline Biely kvet
Avatar
4035 příspěvků moje polička 17. května 2020 22:52

Karja No, nabudúce skúsim. Určite bude vyzerať lepšie. To tvarovanie som nevychytala.

Offline milacka
Avatar
5482 příspěvků moje polička 17. května 2020 23:01

Biely kvet Náhodou je aj estetická. Pri Pavlovej torte sú akože "nedostatky" žiadúcepáči sa mi.

Offline milacka
Avatar
5482 příspěvků moje polička 17. května 2020 23:08

mnum Je pekne prepečený, určite bude fajnový aj vo vnútri. Mňa dnes trochu potrápil ten môj, nakoniec to nie až taký nepodarok, ako som si myslela. 

Offline milacka
Avatar
5482 příspěvků moje polička 17. května 2020 23:11

Ešte sa chcem spýtať skúsenejších pekáriek na diery v chlebe? Nie je ich veľa? Chuťovo je výborný, ale v predchádzajúcich som ich takéto veľké nemala.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33854 příspěvků moje polička 17. května 2020 23:16

milacka mne to přijde jako nerovnoměrný kynutí, jako když ho vyndáš z lednice a ještě necháš chvíli dokynout venku, tak pak neni rovnoměrně prohřátej

Offline milacka
Avatar
5482 příspěvků moje polička 17. května 2020 23:29

Potrefenáhusa V chladničke nebol, možno som niečo uponáhľala alebo naopak, prešvihla? 

Bola som aj často vyrušovaná, v ošatke sa mi ale nezdvihol ako ostatné, bol ako keby  zaspatý. Našťastie chutí dobre, polku sme už spráskali.

Offline Renusatko
Avatar
11585 příspěvků moje polička 18. května 2020 10:48

Tulipe Vypadají krásně.

Já jsem ke snídani udělala zase ty rychlé. Patnáct jich trvalo od začátku do strčení do trouby asi 15 minut. To mi vyhovuje a jsou dobré. Hlavně ten receept je tak jednoduchý, že si to člověk hned pamatuje z hlavy. Minule jsem zkusila jednu nechat a ještě druhý den a byla jedlá. Mamka nějaké teď taky upekla, měla s tím dost práce a delší kynutí a druhý den se to nedalo jíst. 

Offline Renusatko
Avatar
11585 příspěvků moje polička 18. května 2020 10:53

Karja Já jsem je kdysi dělala, ale myslím, že se hned daly na dort a snědly. Možná zabalit do nějakého sáčku, ale zkušenost nemám. 

Offline andulka01
Avatar
10789 příspěvků moje polička 18. května 2020 11:23

Fiction Děkuji se teda trochu červenám. Jsem naprostý samouk. Moc ráda sleduju a čtu britské šéfkuchaře, mám několik metrů kuchařek (Child, Roux, Oliver, Lawson, Slater, Ottolenghi a tak). Před lety jsem psala recepty na jeden server, poté, co mě párkrát vykradl jeden časopis mě to přestalo bavit. Vaření z kvalitních surovin mě baví moc, zajímá mě skladba chutí, vařím spíš intuitivně. Ale mám zas mezery v třeba sladkém pečení, jsem nedbalá kuchařka. A věř mi, ono se občas taky něco nepovede :-) a s tím sem nechodím :-)

Offline Biely kvet
Avatar
4035 příspěvků moje polička 18. května 2020 13:41

Tak som aj ja skúsila tie blbuvzdorné žemle. Nechcelo sa mi pliesť, tak som len z jedného valčeka urobila uzlíky. Pomiešala som múku manitobu a dvojzrnku. Inak tá dvojzrnka je ekologicky pestovaná pšenica, vhodná aj pri celiakii a chuťovo výborná. Aj na chlieb. 

Offline Lamicka
Avatar
13382 příspěvků moje polička 18. května 2020 14:14

milacka mne tyhle velke diry dela pravidelne cuketkova nehnetena Sumava, jine chleby ne, ale nevim, cim to je. zkus to dlouhe kynuti v lednici. Ja treba pecu 1 bochnik vecer po 3 hod.kynuti a druhy az rano, po 14 hod. kynuti v lednici a chutove i konzistenci se lisi.

Offline Lamicka
Avatar
13382 příspěvků moje polička 18. května 2020 14:16

Tentokrat orechova podle Maskrtnice.

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 18. května 2020 15:00

Biely kvet Hele s tím vhodná při celiakii bych byla opatrná, to není přesná formulace. Někde se píše, že dvouzrnku mohou tolerovat i někteří jedinci s alergii na lepek, nikoli celiaci. Těm bych to fakt necpala..

Offline Biely kvet
Avatar
4035 příspěvků moje polička 18. května 2020 15:44

Ounz Aha, tak to som zle pochopila.

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 18. května 2020 16:12

Biely kvet no, ona JE dvouznka moc fajn, obsahuje víc bílkovin a panč není tak šlechtěná, tak asi i míň lepku a ten co tam je, zhusta (prý) nevadí těm, co mají intoleranci, ale celiakie je něco jinýho, tam bych moc neriskovala. To že si ji přidáváš do pečení, děláš jistě dobře, jen pokud bys dělala třeba panettone nebo pizzu nebo fougasse, prostě cokoli, co ten lepek vyžaduje, tak není dobrý ji používat místo klasické 00. 

Jinak ten nápis "odporůčané při intolerancii bežnej pšenice" spolu s údajem ekobio, považuju za reklamní tah..

Offline baltik
Avatar
4461 příspěvků moje polička 18. května 2020 16:32

Ounz souhlasim. Jen dodam, ze co vim, tak nekteri celiaci opravdu ty neslechtene odrudy psenice muzou snest (jednozrnka, dvouzrnka, spalda), ale neda se to predem zarucit.