Jídlo a vaření

09. prosince 2014 15:35
Offline nellielovett
Avatar
5486 příspěvků moje polička 08. dubna 2020 20:44

Včera jsem dělala pesto z medvědího česneku. Takže dnes těstoviny s pestem, cherry rajčatama, opraženýma semínkam a parmezánem.

Zítra bude kuřecí tikka masala s rýží.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33720 příspěvků moje polička 08. dubna 2020 20:47

Myrtila já už tady na Vaňkovu rajskou nadávala, on ji má šíleně překořeněnou, strašně octa, strašně cukru, já to nemohla jíst 

a protlak je snad čistej, ne? jen je hodně koncentrovanej 

perníkový koření do rajský považuju za pomalu bratrovraždu :-)

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 08. dubna 2020 20:48

Potrefenáhusa no já omylem kdysi koupila se škrobem (stejně jako špenát, moučkovej cukr... prostě dávají to do všeho tak si dávám fakt pozor. jen to teda začíná být čímdál větší boj přečíst

Offline kocoureksuggy
Avatar
1260 příspěvků moje polička 08. dubna 2020 20:53

viktorka_od splavu 

Aha, já myslela, že skoro všichni kupujou ten čistý

Offline continuity
Avatar
33679 příspěvků moje polička 08. dubna 2020 20:53

viktorka_od splavu je protlak a pyré. A to pyré je se škrobem. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 08. dubna 2020 20:57

continuity to určitě ne

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 08. dubna 2020 20:58

kocoureksuggy spíš si skoro všichni myslí, že každý je čistý:-) protože dobrovolně by asi nikdo škrob obarvený načerveno nekoupil, ne?

Offline continuity
Avatar
33679 příspěvků moje polička 08. dubna 2020 21:00

Malenge zitra dělám kuřecí paličky s opecenymi brambory, koupila jsem dnes maso na trhané vepřové mám tam tortilly, část udělám se zeleninou do placek a zbytek jako chilli con carne s fazolema, na seznamu je Shepherd's pie a stroganoff. Upekla bych králíka na víně, kdybych ho sehnala, francouzské brambory mi snad taky budou děcka jíst, určitě chci ještě jednou udělat nádivku z kopřiv. 

Ještě mne napadlo zapečený losos se špenátem ( do peckacku duseny špenát, ochutit, jak máš ráda, pak losos a navrch kysanou smetanu a posypat parmazánem. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 08. dubna 2020 21:04

continuity chilli con carne mám taky v plánu, z mletého hovězího. stroganoff jsem nikdy nevařila, dobrý tip, musím zkusit. když mi dnes prošly ty noky s mascarpone, zítra zkusím po babicovsku špecle s anglickou a bryndzou:-) (halušky neumím, ale připadá mi to podobný:-))

Offline kocoureksuggy
Avatar
1260 příspěvků moje polička 08. dubna 2020 21:07

viktorka_od splavu 
Nevím, já všechno furt študuju

Offline bram
Avatar
4072 příspěvků moje polička 08. dubna 2020 21:07

Myrtila já teda dělám rajskou podobnou, jako Vaněk, jen tolik nekořením. A pak jsem se naučila jeden fígl od babičky, při vaření do ní dám jednu větší nebo dvě menší mrkve, ony tam přidají trochu sladkosti a nemusí se tam pak dávat tolik cukru. Pak je samozřejmě vyndám.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 08. dubna 2020 21:09

bram no a když tu mrkev najemno nastrouháš (takže se hned rozvaří) nemusíš vyhazovat:-)

Offline continuity
Avatar
33679 příspěvků moje polička 08. dubna 2020 21:11

viktorka_od splavu halušky jsou jednoduché a rychle 

Minutka prakticky. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 08. dubna 2020 21:15

continuity věřím, ale nikdy jsem je nedělala a nehodlám s tím začínat zrovna teď, kdy vařím ilegálně v pracovní době

Offline Myrtila
Avatar
2980 příspěvků moje polička 08. dubna 2020 21:19

711990 Jj, myslim, ze ten recept z rajcat mam od Cuketky. A je fakt vynikajici!

viktorka_od splavu Potrefenáhusa Prave protlak, tim jsem teda v me terminologii myslela ten v plechovce, normalne nekupuju, jen kdysi, kdyz nic jineho nemeli, a pamatuju si, ze ti bylo snad i nejak okyselene a dost nedobre. Jinak varim z passaty v tetrapaku. 

Potrefenáhusa Ja prave mela dojem, ze jsem o ni nekde cetla, ale myslela jsem, ze to byla pochvala, tak chybicka se vloudila  Ale nakonec to nebylo spatny. 
bram A tu mrkev tam davas i po uvareni vyvaru (ktery se vari taky s mrkvi), kdyz se pak vari ta omacka? Takze vlastne 2x mrkev?

Offline bram
Avatar
4072 příspěvků moje polička 08. dubna 2020 21:30

Myrtila no já nikdy nevařím hovězí, a pak z toho používám vývar, zaprvý dlouhý čas a zadruhý vařený hovězí k rajské by mi tu omlátili o hlavu. Většinou dělám rajskou s masovýma kuličkama. A to používám hotový vývar nebo trochu bujónu z vaničky a mrkev tedy dávám.

Offline MaeGandal
Avatar
1602 příspěvků moje polička 08. dubna 2020 22:10

Nám teda rajská od Vaňka chutná, přijde nám jako ta že školní jídelny. Máma třeba zalivku na salát dělá taky s hromadou cukru a octa, takže to mi u Vaňka nepřijde divný, na to jsem zvyklá. A nejsme to každý týden, že. A dělám tedy taky s masovými koulema.

Offline continuity
Avatar
33679 příspěvků moje polička 08. dubna 2020 22:13

Do statistik uvadim, že rajskou nejím v žádné podobě. Jedine rajskou polévku na způsob minestrone. Hodně bylinek, olivace a parmazanu. Bez cukru. 

Offline Myrtila
Avatar
2980 příspěvků moje polička 08. dubna 2020 22:13

bram Aha, tak takhle na jedno z tech vaření (pri vývaru) jsem tam tu mrkev taky dala, ale jak tam prislo i docela dost octa, nebyla tam moc cítit. 

Offline Malenge
Avatar
4255 příspěvků moje polička 09. dubna 2020 09:35

continuity Taktéž rajskou nejím, ať už je od kohokoli  jinak díky za tipy, kuřecí paličky byly minulý týden, losos taky jen tedy bez špenátu, starší mi ho přestal jist, tudíž s brokolicí, květákem a mrkví. Stroganoff jsem nikdy nevařila, omrknu. A prosím o recept, jak děláš to trhané vepřové, z jakého kusu masa ideálně? Díky.