Co jste si dnes koupili/y?

09. srpna 2014 12:36
Offline whiskas
Avatar
19572 příspěvků moje polička 19. srpna 2017 18:02
Reakce na Lilly_Ku:

Tak to pak asi jedině nebydlet ve městě ...  Tak nějak se počítá s tím, že míra znečištění je ve velkoměstech větší, ne? Nemyslím si, že se v tomto ohledu v dohledné době něco zásadně změní.

Offline Lilly_Ku
Avatar
4130 příspěvků moje polička 19. srpna 2017 18:17
Reakce na whiskas:

az budu chtit slyset nevyzadane rady, dam vedet 

Edit: ja si myslim, ze se v tomhle rozhodne neco zmeni, akorat to asi bude v dobe, az budu po smrti. treba myslenkovy nastaveni lidi, takze pak uz nebudou znecisteni ve mestech brat jako nemennej fakt, ale vec, se kteoru by se dalo neco udelat, kdyby byla vule.

macko.pu
Avatar
19. srpna 2017 18:29
Reakce na Lilly_Ku:

lilly, ty sa mi lúbiš, z teba je cítiť, že tie tvoje slová berieš vážne, že to neberieš ako pózu, ako kopa iných tu ... a to sa mi páči

tak len toľko som chcel 

Konflikt Konzum

Offline whiskas
Avatar
19572 příspěvků moje polička 19. srpna 2017 18:34
Reakce na Lilly_Ku:

To nebyla rada, jen konstatování. To se  ještě může, ne? 

Offline whiskas
Avatar
19572 příspěvků moje polička 19. srpna 2017 18:36
Reakce na Unnamed:

Džiny vypadají skvěle. Tu značku vůbec neznám. Jak sedí velikosti? 

Offline Unnamed
Avatar
1141 příspěvků moje polička 19. srpna 2017 18:40
Reakce na whiskas:

Noo, nepotesim vas. Jedny jsou cislovany italskymi velikostmi, zbyle troje maji standardni dzinove cislovani a u kazdych mam jinou velikost. Jeste ze jsem mohla vyzkouset, jinak bych koupila na netu spatne velikosti.

Offline whiskas
Avatar
19572 příspěvků moje polička 19. srpna 2017 18:48
Reakce na Unnamed:

Děkuji, to mi stačí a je mi jasné, že riskovat nebudu. 

Offline Zina
Avatar
5864 příspěvků moje polička 19. srpna 2017 21:37
Reakce na Lilly_Ku:

s tema kontejnerama to je takovy dvousecny, vetsinou se to nekde tridi, prodejny se prodava a zbytek se lifruje do v konecnym efektu do afriky, kde toho jsou neskutecny hromady odpadu, kterym si zasvinujem planetu.

ten efekt, ze se clovek zbavi neceho, co vlastne ani nechce, a jeste u toho udela dobrej skutek, je dost osidnej.

to neni nejaky moralizovani na tebe, spis proste sirsi souvislosti.

K těm kontejnerům - já si taky nějak idealisticky nemaluju, že se za ty mnou vyhozený hadry hned postaví škola v Africe, ale  přijde mi to jako jedno z těch lepších řešení, který se mi nabízí (ještě mám teda kanál tchýně v horách, která dokáže  leccos rozdat, tam to jsou ale hlavně cíchy a starý ručníky, který se využijou při péči o starý a málo hybný lidi).

Taky se snažím svoje nákupy vážit, mám období, kdy mám pocit, že už nepotřebuju pro sebe nic, který pak teda vystřídá poci,t že nemám na sebe nic, co by vypadalo tak nějak současně, koupím si 2-3 věci a zase skončím. Což si ale nepočítám jako nějakou zásluhu, protože mě o hlavně nebaví.

Jinak že moje individuální rozhodnutí, nic neovlivní, je možný, ale takhle se k tomu nedá, respektive k tomu nechci tak přistupovat, to by pak nemělo smysl skoro nic. Beru to tak, že mám taky nějakou individuální zodpovědnost, který mě nezbaví to, že když v nějakým svým jednání zůstanu osamělá, tak že to (nejspíš) nic neovlivní.

Offline Ronna
Avatar
1073 příspěvků moje polička 20. srpna 2017 15:45
Reakce na Lilly_Ku:

Nám tu zabudovali kontejnery na třídění do země. Papír, plasty, sklo. Ale z našeho úseku ulice tam chodíme jen my. Nehodlám nikoho poučovat, ale říkám si, že to je škoda.

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 20. srpna 2017 15:52
Reakce na Ronna:

No, k tomuhle tématu, některý lidi sou vážně neuvěřitelný..jako deset metrů ke kontejneru s tříděným je asi moc, do bioodpadu hoděj běžnej odpad, nebo teda bio, ale v plastovém pytli (!), když už je to plný a já tam s tím došel, tak to pohodím vedle, co na tom, že to vítr rozfouká, odložím vedle starej gauč/lednici/cokoli co se mi už nehodí, on to někdo vyřeší žejo..a tak by se dalo pokračovat.

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 20. srpna 2017 16:00
Reakce na Ounz:

No tak to mňa štve tiež. Skládky vedľa kontajnerov, čo na tom že máme v meste zberné dvory, šak pohodím ten hnusný os...ý záchod rovno vedľa kontajnerov, už sa niekto postará. A takto to vyzerá pri každej prerábke bytu. My keď sme prerábali, buď sme všetko rozdali za odvoz a čo sa neudalo tak sme odviezli do dvora. Elektro tiež niektorý považujú za bežný odpad. Odložený motorový olej vedľa smetiakov tam asi tiež čaká nato až sa prepadne pod zem. Bioodpad bohužiaľ nemáme, doma ho triedim ale hádžem ho do bežného odpadu. 

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 20. srpna 2017 16:12
Reakce na paktofonika:

No, někdy je to neskutečný. U nás taky bioodpad není, ale u mamky jo a co tam člověk najde někdy..

Offline RoSa
Avatar
8251 příspěvků moje polička 20. srpna 2017 16:34
Reakce na Lilly_Ku:

jinak do afriky se lifruje nejen odpad z hadru, ale treba i pocitce, jsou toho fakt kvanta, proste skladka...

Tak třeba to tam využijou a mají z toho radost a užitek...

Pamatuju dobu - přesněji řečeno po otevření hranic mezi BRD a DDR, kdy BRD-firmy lifrovaly do DDR např. vyřazené leč plně funkční PC (morálně zastaralé)... pro soudruhy v ex-DDR to byl hotovej zázrak a jásali nadšením... no a my jsme se toho zbavili, vydělali, a ještě ušetřili za likvidaci... nemusíme chodit daleko

Offline RoSa
Avatar
8251 příspěvků moje polička 20. srpna 2017 17:12
Reakce na Lilly_Ku:

edit: no jo, teď to čtu... jiná doba... dřív ty nefunkční křápy vozili na skládky do Rumunska

Offline Myrtila
Avatar
3049 příspěvků moje polička 20. srpna 2017 17:40
Reakce na paktofonika:

Zrovna u nás u domu je to s odpadem taky vtipný, máme popelnice na začátku ulice, takže často tam někdo jenom projíždí a vyhodí k nim třeba koberce z celého bytu, nebo zrovna dneska polystyrenové zateplení.

Na druhou stranu, tady kde bydlím, je potřeba mít trvalé bydliště, aby člověku vzali odpad do sběrného dvora (kontrolují to podle občanky). Takže když jsme likvidovali nějaký nábytek, pochodili jsme až ve 3. dvoře, kde se nad námi doslova smilovali. Nevím, co bychom jinak dělali, asi bychom to museli vézt 120 km do našeho tehdejšího trvalého bydliště. Pak jsme koupili zahrádku, pokáceli jsme tam nějaké stromy, a zase - co s větvemi? Naštěstí nám je odvezl do sběrného dvora náš soused.

Takže i když je to blbý, trochu chápu, když někdo nechá něco ze zoufalství válet u popelnic.

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 20. srpna 2017 17:44
Reakce na Myrtila:

No ve sběrným dvoře se za to dá zaplatit ne? A na skládce určitě. A jestli někdo někde něco nechá ležet tak ne ze zoufalství, ale z lenosti a bezohlednosti. Já to nechápu ani trochu. Ve spoustě měst se dokonce staví (město staví) v pravidelných intervalech konteinery zdarma (a bez ohledu na bydliště) a stejně pak u tříděnýho leží mrtvej koberec. 

Offline Myrtila
Avatar
3049 příspěvků moje polička 20. srpna 2017 17:50
Reakce na Ounz:

To nevím, o téhle možnosti jsem neslyšela, tehdy s tím nábytkem nám to nikdo nenabídl a ty větve, to nás sousedi upozornili, že bez bydliště máme smůlu (asi vesnické specifikum).

A kontejnery se u nás kdysi stavěly jednou ročně na vánoční stromečky, ale letos už nebyly ani ty - stromečky se oficiálně měly hodit k popelnicím, popeláři je pak posbírali. (Celkově odpadové hospodářství je v našem městě dost na draka, kontejnery na tříděný odpad se vyváží málo často. takže bývají přeplněné, dá se třídit jen papír/plast/sklo. Když jsem chtěla vyhodit nějaké oblečení, táhla jsem to kilák do místa, kde se nedá zaparkovat - takže pěkně pěšky v ruce.)

Edit: Teď koukám, že jsem to smíchala dohromady, bydlíme ve městě, kde vyhazujem většinu odpadu, zahradu máme na vsi - tam je to s odpady zase jinak.

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 20. srpna 2017 18:01
Reakce na Myrtila:

No, tak já samozřejmě nevím, jak je to u vás, ale tyhlety peripetie s odpadem nevysvětlujou tu tristní situaci, že se odpad válí všude, to tam prostě vyhodí nějakej blbec. Sama píšeš(te), že si se s odpadem táhla kilometr, tedy byl projeven jasnej úmysl vypořádat se s tím navzdory nepříznivý situaci v rámci slušnosti a zákona. Tedy tím chci říct, že to jde jen se musí chtít a těch nechávačů kdekoli, bych se moc nezastávala, nechci házet do jednoho pytle, ale sem si téměř jistá, že to tam nenechávaj nemohoucí stařenky a invalidi, ale prostě..no pitomci

Offline Wanda von Dunajew
Avatar
1145 příspěvků moje polička 20. srpna 2017 18:20
Reakce na Ounz:

Nechcem teda obhajovať nikoho, kto vyhodí nábytok/chladničku/stavebný odpad k popelnici, lebo je lenivý to viezť do zberného dvora ale... na čo človek koľkokrát natrafí v lese, to je podľa mňa skutočné peklo