Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline viktorka_od splavu
Avatar
46069 příspěvků moje polička 17. ledna 2021 19:13

Pavlena to teda nemusi

Makara jezis chudak

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 17. ledna 2021 19:18

Krehutka 

kdo ví...... táta měl 3 dny před tím horečku, ale nekašlala a nic jinéo... na druhou stranu včera to bylo 16 dní od té embolie a 19 dní od té horečky, nevím, jestli by ještě byl pozitivní Navíc v nemocnici negativní oba testy......

Offline mnum
Avatar
2139 příspěvků moje polička 17. ledna 2021 19:23

A666 achjo, máš teda pěkný ten uplynulý rok Tatínkovi držím palce ať se to nezhorší 

Offline Lamicka
Avatar
13358 příspěvků moje polička 17. ledna 2021 20:01

Achjo, tchyně má po kontaktu (vyšetření u doktora, který byl c+) horečku a kašel.

Offline Makara
Avatar
2236 příspěvků moje polička 17. ledna 2021 20:24

Mha to jsi me nepotesila. Resim, jak dlouhou karantenu si naordinovat. Od toho uterka jsem  na HO. Uvazovala jsem, ze v utery si zajdu na test, abych ve stredu mohla do kancelare. Asi radeji ne.

Kora tvoje zprava je lepsi. Tak si rikam, ze kdyz mame dost velky dum, tak se zbytecne nevystavovat riziku, ale na druhou stranu chapu, ze uz mi z te izolace hrabe. 

viktorka_od splavu no, zamceny v tom pokoji neni, obcas se do kuchyne nebo k tiskarne vyda.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 17. ledna 2021 22:42

v podstatě každý den se dozvídám o novém případu, kdy si někdo přinesl covid z nemocnice.

v podstatě můžu říct, že každý, koho znám a byl v nemocnici, si z ní přinesl covid

v tomto světle mi připadá trochu zbytečný ten zákaz návštěv (pokud není smyslem to, aby si to nenosily návštěvy z nemocnice).

Offline mnum
Avatar
2139 příspěvků moje polička 17. ledna 2021 22:47

další level bude přinést si covid z fronty na očkování. Reportáž z dnešního očkování v nemocnici na Vinohradech

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 17. ledna 2021 22:56

mnum

masakr.

mě fascinovala reportáž čt24 asi předevčírem, kde natočili rozhovor s dědem. ten pravil, že se již 9 měsíců izoluje na chatě. teď opustil izolaci, vyrazil do města, postál ve frontě, natočil rozhovor s televizí, a jel zpátky do izolace. a za tři týdny si dá opáčko. on přijel autem, ale kolik takových důchodců, kteří půl roku nevystrčili nos z domu, v zájmu domnělé záchrany života pojede za očkováním třeba autobusem? a pak přešmatle kilometr chodbami nemocnice, bude se ptát pěti lidí, koupí si svačinu, vystojí hodinovou frontu, aby dostali injekci, která začne účinkovat za pár týdnů (a část z nich navíc v dojmu, že už jsou zachráněni, a mohou uspořádat domácí sedánku s kámoškami).

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 17. ledna 2021 22:58

dnes jsem viděla někde, asi taky na čt24, frotnu na očkování v británii. taky masakr. důchodci s chodítky podpíraní ze strany stáli ve stoje frontu na očkování.

nevím, no. hnát 80+ do nějakých centrálních a navíc stále organizačně nezvládnutých center mi přijde úplně na hlavu.

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 17. ledna 2021 22:58
Reakce na Jiná Realita:

v podstatě každý den se dozvídám o novém případu, kdy si někdo přinesl covid z nemocnice.

v podstatě můžu říct, že každý, koho znám a byl v nemocnici, si z ní přinesl covid

v tomto světle mi připadá trochu zbytečný ten zákaz návštěv (pokud není smyslem to, aby si to nenosily návštěvy z nemocnice).

​Hele i když jsem velmi pravděpodobně ten případ, tak já ten zákaz návštěv chápu. protože prostě to pak tu pravděpodobnost, která už tak není malá, ještě zvyšuje. A asi fakt není od věci snažit se snižovat alespoń to, co jde......

Zrovna tahle nemocnice na příjmu fakt testovala, takže buď byl nakažený personl (a víme, jak jsou na tom personálně) anebo prostě někoho test nezachytil včas..... tohle by se asi dalo řešit, kdyby bylo místo lidi oddělovat, jenže to prostě není

Jsme u toho, jak vysoká virová nálož v populaci škodí těm nejzranitelnějším........

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 17. ledna 2021 23:00
Reakce na mnum:

další level bude přinést si covid z fronty na očkování. Reportáž z dnešního očkování v nemocnici na Vinohradech

​Mě obecně to, jak ta regitsrace seniorů je naplánovaná, přijde jak dělané na šíření covidu - k rparodičům jdou děti%vnoučata co tam třeba delší dobu nebyli anebo oni jdou na městský úřad...... Pak zase fronta na očkování (v Motole, kde jim nešlo se naloovat do systému je enchalis edět hezky vedle sebe)...

Jako v událostech sjem viděla, že v nějaké obci prostě naočkujís eniory u nich doma. osvícená obec (velká města to asi nezvládnou, ale alespoň ty vesnice...)

Offline mnum
Avatar
2139 příspěvků moje polička 17. ledna 2021 23:07

A666 tak to je minimálně pro vesnice ideál, nemusí aspoň nikam jezdit veřejnou dopravou. Mne přijde u toho systému hrozné, že se spoléhá na to, že každý senior má k ruce někoho ldo mu pomůže s registrací či s dopravou na očko ... 

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 17. ledna 2021 23:10

A666 nemůžu se zbavit dojmu, že jsem četla, že pfizer vakcína se nesmí rozvážet, protože se s ní nesmí třepat a proto se musí všichni hnát do center. jestli je to pravda, čím je očkovali?

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 17. ledna 2021 23:20
Reakce na Jiná Realita:

A666 nemůžu se zbavit dojmu, že jsem četla, že pfizer vakcína se nesmí rozvážet, protože se s ní nesmí třepat a proto se musí všichni hnát do center. jestli je to pravda, čím je očkovali?

​Já měla za to, že tam byl problém v tom, že se musí spotřebovat po rozmražení.....

Jinak je zatím ničím neočkovali, takže možnáčekají na modernu

mnum 

Jo, přesně. Ono je to všechno dohromady - systém, co nepočítá s 9-ti místným RČ, které lidi nad 80 mají, potvrzovací sms, i termín přijde sms - třeba moje tchýně (74) mobil nepoužívá.......

Mám pocit, že zrovna u téhle věkové skupiny by fakt stačilo rozeslat pozvánky, nechat je to potvrdit a hotovo......

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 17. ledna 2021 23:26

Jinak kdyby to někoho zajímalo - naši dostali žádanku v pátek a v sobotu už měli test - v drive-inu v Praze-vinohradech..... Alespoň tohle, zdá se, funguje

Offline Fiction
Avatar
1487 příspěvků moje polička 17. ledna 2021 23:27

A666 No to mi je líto, ten potvrzený covid u otce. A kde přišel k nákaze? To už asi nerozklíčuješ, samozřejmě ta nemocnice se nabízí. A stran péče o covid/necovid, testovat, oddělovat... bude stále hůř. Je fajn, že otec bere ten Warfarin, to se nyní u protrombogenního covidu hodí.

A maminka se nejspíš nakazila od otce, tak by měla mít test až s odstupem od toho otcova.

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 17. ledna 2021 23:33

Fiction 

Díky moc

Ona jiná možnost moc není - byl v kontaktu jen s mamkou, která je stále ještě negativní a příznaky měla až po něm a pak s bráchou, který ale od té doby co byl táta v nemocnici byl u něj jen s rouškou a i tak si držel odstup (protože nás to všechny vyděsilo)..... Plus to sedí i s inkubační dobou (první příznaky 5 dní po návratu domů).

jako já nemocnici nic nevyčítám, dělají určitě co můžou, tohle je prostě jen důsledek toho, jak velká nálož je v populaci a ukazuje to, jak jsou absurdní ty prohlášení, že se mají chránit zdranitelní.....

Jinak táta to zatím zvládá, paralen drží teploty maximálně lehcenad 38 a to ještě bývá jen krátkodobě. Ale mamku to vysiluje, má klidně 38.5 a i když se to srazí, tak je z toho unavená, ona normálně nemívá nic vyššího než 37, tohle je pro ní fakt vysoké.......

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 17. ledna 2021 23:39

Jiná Realita já to taky četla/slyšela, kvůli tomu nemůžou očkovat praktici snad. Ale asi se to týká nějakých menších objemů, v těch jejich krabicích se to asi převážet dá. 

Offline Fiction
Avatar
1487 příspěvků moje polička 17. ledna 2021 23:43

A666 Já vím, že nevyčítáš, jen je prostě děsný, že ty, která máš perfektní přehled o tom, v čem je covid pro společnost nebezpečný, upozorňuješ na zahlcení nemocnic .... to vlastně odneseš...

Držím rodičům palce, ať je to jen lízne, vytvoří si protilátky.... a potom je ani ta fronta na vakcínu nebude tolik stresovat.

Offline Fiction
Avatar
1487 příspěvků moje polička 17. ledna 2021 23:49

Evaeva Jiná Realita 

tady je v bodu 6.3 hezky popsané, co vakcína potřebuje, jde o tu teplotu. I když zuřivě se s vakcínou taky třepat nemá.

https://www.ema.europa.eu/en/documents/product-information/comirnaty-epar-product-information_cs.pdf