Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 17. ledna 2021 23:51
Reakce na Fiction:

A666 Já vím, že nevyčítáš, jen je prostě děsný, že ty, která máš perfektní přehled o tom, v čem je covid pro společnost nebezpečný, upozorňuješ na zahlcení nemocnic .... to vlastně odneseš...

Držím rodičům palce, ať je to jen lízne, vytvoří si protilátky.... a potom je ani ta fronta na vakcínu nebude tolik stresovat.

​Díky, tohle si fakt přejeme. kdyby alespoň díky tomu mohli snáze přijet.... Ale hlavně ať jsou ok.

Co Ti budu povídat, teď mě čeká krušný týden, dokud nepřejde ta doba, kdy nastávají obvykle potíže s dýcháním, tak asi nebudu v klidu......

A ano, taky si říkám,ž e je to nefér, kor když se fakt izolujeme

Jinak moje mamka má únavový syndrom a problémy s imunitou, fakt jsme enchtěli, aby se nakazila byť je teoreticky mimo rizikovou skupinu, ale zrovna ona nepotřebuje lahůdky jako je long covid.......

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 17. ledna 2021 23:59

Fiction promiň, nemám teď sílu to číst, je už pozdě:) ale po rozmrazení to vydrží pět dní, ne? Pokud by byla dobrá organizace (haha), tak by mohla třeba městská část ty seniory naočkovat hromadně, mě tak teoreticky napadlo. Tam mají i registr obyvatel, stačilo by je obvolat... Mluvím teď o té kategorii 80+, kde s registrací přes internet je problém.

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 17. ledna 2021 23:59

A666 držím rodičům palce, ať je to brzy za nimi.

Offline Fiction
Avatar
1487 příspěvků moje polička 17. ledna 2021 23:59

A666 To věřím, že budeš v nervech, ozývej se, dávej vědět.  Nejlepší by bylo zrychlit čas, aby už byly Velikonoce /k těm se upínám stran zlepšení stavu ve společnosti a v nemocnicích/

Offline Fiction
Avatar
1487 příspěvků moje polička 18. ledna 2021 00:08
Reakce na Evaeva:

Fiction promiň, nemám teď sílu to číst, je už pozdě:) ale po rozmrazení to vydrží pět dní, ne? Pokud by byla dobrá organizace (haha), tak by mohla třeba městská část ty seniory naočkovat hromadně, mě tak teoreticky napadlo. Tam mají i registr obyvatel, stačilo by je obvolat... Mluvím teď o té kategorii 80+, kde s registrací přes internet je problém.

​Nenaředěná lahvička vydrží v lednici těch 5 dnů, ale po naředění se musí vypíchat do 6 hodin. Asi by bylo náročný logisticky to zvládnout /aby něco zbytečně neproexpirovalo/  ale jistě by to šlo. Ale té vakcíny je teď tak málo, že je asi zbytečné to organizovat.

Teď jsem si všimla, že sis vlastně odpověděla.... dobrá organizace /haha/

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 18. ledna 2021 00:26
Reakce na Fiction:

A666 To věřím, že budeš v nervech, ozývej se, dávej vědět.  Nejlepší by bylo zrychlit čas, aby už byly Velikonoce /k těm se upínám stran zlepšení stavu ve společnosti a v nemocnicích/

​Jo, Velikonoce bych brala. Kor když v tom všem teď musím smolit motivační dopisy pro hledání práce

A díky, určitě se ozvu.

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 18. ledna 2021 00:31

Jinak ta reportáž z Vinohrad mě skoro rozbrečela, jak to můžou těm lidem dělat? vždyť to je hrozný, oni se tam ještě než to začne fungovat ještě nakazí

Offline letfenixa
Avatar
7974 příspěvků moje polička 18. ledna 2021 05:43

Tak ja čakám, kedy covid domov donesie môj otec, ktorý 3-x do týždňa chodí na dialýzu a personál sa postupne premoruje

Offline mnum
Avatar
2139 příspěvků moje polička 18. ledna 2021 07:56

Evaeva Fiction to jsem i četla minulý týden na DenikuN (odkaz zde, bohužel neodemčený) že praktičtí lékaři navrhli pomoc s očkováním seniorů, i vymysleli způsob, jak to provést (vakcína po rozmražení má vydržet v lednici 5 dnů, po naředění se má spotřebovat do 6 hodin - vždy by si objednali z nemocnice tolik vakcín, kolik zvládnou aplikovat v daném týdnu a nemocniční lékarna by zajistila rozvoz vždy třeba v pondělí ráno na daný týden). Jenže to naráží na nedostatek vacín a stříkaček a jehel, taky by byl probém s hlášením do informačního systému o počtech očkovaných

Offline RoSa
Avatar
8216 příspěvků moje polička 18. ledna 2021 08:38

recenze nové hry World of COVID vactination

Offline Jennyfor
Avatar
2000 příspěvků moje polička 18. ledna 2021 08:47

mnum ta reportáž z Vinohrad mne teda nepotěšila  Táta je tam objednaný na středu. 
A i tak je to postavený celý na hlavu. Musí nás tam odvést syn, takže jedeme tři, pak od auta k očkování dovedu tátu já, protože se bude asi vyplňovat nějaký formulář a tam zas všechny ty zdravotní věci vím jen já, pak budeme tedy tu půlhodinu čekat a pak se zase nějak došouráme k autu, kde syn mezitím počká. 
No jestli tam bude taková sodoma gomora jako v tý reportáži, tak to nevím.

U těch nejstarších by to očkování v domácích podmínkách nebylo špatný, kdyby to šlo. Ta pohyblivost už je horší, zatím to táta s berlí dává, ale otékají mu nohy, neobuje nic jiného, než gumové crocsy, no v tomhle počasí ideál. Celou cestu se o mne musí opírat, je těžší než já, já mám taky dost co dělat, abych sebou nemajzla. Ostatně už dneska se těším v mínus pěti a sněžením na výlet na diabetologii.

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 18. ledna 2021 09:31
Reakce na A666:

Jo, přesně. Ono je to všechno dohromady - systém, co nepočítá s 9-ti místným RČ, které lidi nad 80 mají, potvrzovací sms, i termín přijde sms - třeba moje tchýně (74) mobil nepoužívá.......

​K tomu si přidej, že certifikát o vakcinaci má těm lidem přijít mailem

Offline mnum
Avatar
2139 příspěvků moje polička 18. ledna 2021 09:36

Jennyfor je to náročné, a to Tvůj otec má Tebe i vnuka, kolik seniorů se k očkování nedostane protože se tam prostě nedopraví, nemá jim kdo pomoct... 

Ohledně Vinohrad, v tom článku ředitel říká, že v týdnu začne fungovat nějaký funkční systém na očkování, tak třeba budete mít už pozitivnější zkušenost než lidi z reportáže... 

Offline Pavlena
Avatar
6557 příspěvků moje polička 18. ledna 2021 09:38

Jennyfor drzim palce na celou operaci, je to fakt strasne nedomysleny, ale date to a budes vic v klidu... a jeste me napadlo: asi to vis, ale crocsy po namrzlym strasne klouzaji! Opatrne..

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 18. ledna 2021 10:04

mnum 

Videla jsem vcera reportaz ve 168 hodinach (a zase se mi chtelo brecet protoze i co se tyce DD tak ockovani doted probehlo jen v 9% z nich!) a tam rikali, ze v berline poskytuji zdarma taxi seniorum pro dopravenis e do ockovaciho centra a zpet....

Offline Fiction
Avatar
1487 příspěvků moje polička 18. ledna 2021 10:19

Je to fakt bída po všech stránkách, v nemocnici narváno, ten stres, kdy jsem v pátek měla poslední lůžko a na interním JIPu hraniční pacient..  tedy lůžko i přístroj je, jen k němu není sestra. Jo samozřejmě, máme předdomluvenou možnost ventilování pacientů i jinde, ale není to tak jednoduché, jak to vypadá...

plus marasmus s očkováním, bláznivý Babiš, napětí ve společnosti, demonstrace proti opatřením, ale zároveň proti očkování /jak z toho tedy ven??/, dlouhý noci, málo slunce, manželův HO, distanční výuka....

Online viktorka_od splavu
Avatar
46069 příspěvků moje polička 18. ledna 2021 10:26

Fiction drz se 

minimalne to slunce a vic svetla je jisty a zlepsuje se! to ostatni bude doufam nasledovat..

Offline mnum
Avatar
2139 příspěvků moje polička 18. ledna 2021 10:44

Fiction ach jo, drz se, všichno co v tom děláte, máte můj obrovský obdiv

Vážně se obávám, jaké důsledky u personálu pandemie zanechá, obávám se, že vznikne jedna generace zdravotníků s posttraumatickou stresovou poruchou a budou následovat hromadné odchody ze zdravotnictví...

Offline crazydaisy
Avatar
2667 příspěvků moje polička 18. ledna 2021 10:46

A666 Tchýně je v domově seniorů a všichni, co chtěli vakcinu (zaměstnanci a klienti) už jsou naočkovaní. I ona - covid prodělala před čtvrt rokem téměř bezpříznakově. 

mnum Tak většinou ti senioři, co nikoho nemají a nejsou soběstační, nežijí sami. A v těchto zařízeních je o ně postaráno a vakcinace probíhá tam.

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 18. ledna 2021 10:57

Fiction

Opravdu děkuju tobě i všem kolegům za vaši práci v tomhle marasmu