Koronavirus

28. března 2020 09:01
Online Renusatko
Avatar
11581 příspěvků moje polička 16. ledna 2021 23:32

RoSa Děkuji, tak to kouknu. Nikde jsem to nenašla a říkala jsem si, že z léta mě to moc nezajímá. 

Offline Marika
Avatar
42 příspěvků moje polička 16. ledna 2021 23:37

Kokoska To je jasný. Mě to jen napadlo, když jsi zmiňovala ten Hradec. V každém případě hodně štěstí.

Online Kokoska
Avatar
28218 příspěvků moje polička 16. ledna 2021 23:45

Marika Taky teď v zimě záleží na cestě, proto mě ten Hradec napadl, tam se jede celkem po dobrých silnicích. Vzhledem k tomu, že druhá dávka asi musí být na stejném místě jako ta první, byla by fajn třeba Čáslav nebo Chrudim, ale ty taky na seznamu nejsou. No nejlepší ten Havlíčkův Brod, to je nějakých 20 minut, ale bohužel... a teď když budou nižší dodávky vakcíny, asi se to nijak nezlepší. A taky bychom s nima asi museli jet dva, najednou je asi sama nezvládnu, což je další komplikace.

Online Mrakoplas
Avatar
8781 příspěvků moje polička 17. ledna 2021 01:35
Reakce na RoSa:

​Babiš má 20 rokov české občianstvo, národnosť je ešte československa, len si ho nechajte. My máme dosť svojich pripadov, s nami už nemá nič

Offline Lucia Salvatore
Avatar
119 příspěvků moje polička 17. ledna 2021 08:20

Vím, že tu teď jede očkování, ale mne už dlouho vrtá hlavou, proč novináři nešijou do Blatného a Babiše kvůli pcr testům, o kterých už v červenci Prymula sliboval, že do mesice budou stát kolem 500 Kc. Ve spoustě zemích jsou zadarmo, jen zde lidé jak ovce (včetně mě) zaplatí skoro 2000 za jeden test a nikdo to neřeší, nic se s tím neděje. Třeba v souvislosti s dovolenou je to docela podstatný výdaj navíc. Nebo to vadí jenom mně?

Jo a jak jsem psala už včera, registrace babičky během půl hodiny, odpoledne už proběhlo očkování, vše bez problémů a v rychlosti, hned dostala termín na druhou dávku. Takže za mě registr, potažmo UVN ok.

Offline Kora
Avatar
příspěvků moje polička 17. ledna 2021 10:04

Kokoska já to mám podobně, Plzeň je beznadějně obsazená, všechny nemocnice v kraji taky. Prahu jsem po hodinovém klikání a přesvědčování, že nejsem robot vzdala. Pokusně jsem zkusila Benešov a klaplo to, sice až za dva týdny, ale místo je. Mám obavy, že tam máma nebude chtít jet, protože sto kilometrů strašná dálka. Ne že by to nedala ze zdravotních důvodů, spíš se bude rozčilovat, proč nemůže na očkování tady. Má představu, že si v klidu zajde ke svému praktikovi nebo snad že by někdo seniory objížděl. Netuším jak na to přišla, informace čerpá z televize, ta u ní běží 24/7. Teď ji musím vysvětlit, že takhle to bohužel fakt nefunguje. 

Řeším, jestli ji mám přesvědčit k výletu do Benešova nebo prostě čekat až dojdou další vakcíny. Otázkou je kdy to bude..

Offline Sweet Potato
Avatar
34788 příspěvků moje polička 17. ledna 2021 10:07

Lucia Salvatore Jednak teď jede očkování, jak píšeš, jednak se ohánějí bezplatnými antigenovými (ano, vím, že jsou nedostatečné)

Online Kokoska
Avatar
28218 příspěvků moje polička 17. ledna 2021 10:16

Kora ja tatu vozim do HK na kontroly co 1/4 roku, takze na tu cestu bych si s nim i troufla. Mamka by to vydrzela snad taky, jen teda zajistit nejaky dalsi doprovod. Ted zrovna jedem s tatou ve stredu, takze v utery odpoledne z Prahy k nim, ve stredu Hradec, a protoze strasne nerada ridim potme, kor v zime, tak asi az ve ctvrtek zpatky. Skoda, ze se to neda s tim ockovanim spojit, ale terminy proste nejsou. No jak jsem  psala, ted se uklidnili, ze jsou zaregistrovani, proberu to s nima osobne. A jsem docela rada, ze shodou okolnosti mam ted ten cerstvy test, budu klidnejsi, ze jim nic neprivezu.

Offline Sweet Potato
Avatar
34788 příspěvků moje polička 17. ledna 2021 11:49

Muhehe, superministr neví, že k registraci je potřeba rodné číslo.

Vzbuďte už mne prosím někdo!

Online barbucha blogger
Avatar
30547 příspěvků moje polička 17. ledna 2021 12:06
Reakce na moora:

Jiná Realita koukam, tem ty pocty jdou vsem. Blatny se tuhle kasal, ze 100000 lidi denne v pohode. Takze bud tech 400000 nejstarsich mame hotovo za 4 dny nebo mame mnohem mnohem vic duchodcu... nebo nekde udelali soudruzi z ndr chybu...

​To by mě zajímalo, kolik tady máme těch očkovacích míst celkem. Dva tisíce?!

U nás jeden doktůrek (a dělaj to tři) původně hodlal naočkovat padesát lidí denně, ale ani to nestíhaj, na padesát se nedostane ani jeden z nich... ale i kdyby, dost pochybuju že máme těch provozoven resp. očkujících tolik. Sto tisíc denně, to se pomátli...

Offline moora
Avatar
7505 příspěvků moje polička 17. ledna 2021 12:24

barbucha no jsme zas u toho: tak blby nebo tak drzy? Nebo oboji?

Offline Klara
Avatar
474 příspěvků moje polička 17. ledna 2021 12:33

Lucia Salvatore teď od ledna by ten test snad měl stát 'jenom' 1300, ne že by to byl takovej rozdíl. Aspoň že jsou ty antigenní

Online barbucha blogger
Avatar
30547 příspěvků moje polička 17. ledna 2021 12:47

moora 

Nejvíc drzý jsou vždycky blbci

Offline mirajo
Avatar
2359 příspěvků moje polička 17. ledna 2021 12:51
Online barbucha blogger
Avatar
30547 příspěvků moje polička 17. ledna 2021 12:54

mirajo 

Je to tak.

Online RoSa
Avatar
8165 příspěvků moje polička 17. ledna 2021 13:16

Klara tak ten antigenní lze použít maximálně tak po návratu - do letadla ven z CZ tě s nim (právem) nepustěj

Offline Klara
Avatar
474 příspěvků moje polička 17. ledna 2021 13:30

RoSa cestování osobně vůbec neřešim, přijde mi teď podružný, stačí bejt třeba s pozitivním v kratším kontaktu a chtít mít jistotu. Nebo vím o někom, kdo byl v dlouhym kontaktu s pozitivním, začal mít příznaky a první termín na test se žádankou byl za týden, pro samoplátce hned ten samej den

Online Kokoska
Avatar
28218 příspěvků moje polička 17. ledna 2021 13:39

barbucha barbucha nojo, ale z tech planovanych center ani zdaleka nejsou vsechna v provozu! To je fakt Kocourkov.

Online Kokoska
Avatar
28218 příspěvků moje polička 17. ledna 2021 13:51

Klara Jak jsem nas ted objednavala, tak pri vyberu terminu se to neptalo, jestli se zadankou nebo bez, to se zaskrtlo az pri vyplnovani osobnich udaju. Bylo to pres nejaky laborky Prevedig, mozna to maji jinde jinak?

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 17. ledna 2021 13:52