Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline Fiction
Avatar
1487 příspěvků moje polička 29. března 2020 15:46

DruI Díky...a tykáme si, ne?!

Offline DruI
Avatar
3250 příspěvků moje polička 29. března 2020 15:59

Fiction Já tu ztrácím přehled komu tykat, komu vykat :o) Takže klidně tykáme :o)

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 29. března 2020 16:54
Reakce na Fiction:

A666 Já jsem si připadala trochu trapně s těmi podrobnostmi.., tak díky za zpětnou vazbu!

A ad to zaškolování....problém je, že ty ostatní obory fungují stran počtu personálu už teď na hraně a těch necovid zdravotních problémů je pořád stejně. Navíc teď jedeme v určitém pohotovostním nastavení, děláme preventivní opatření. Například u pacientů, přicházejících akutně do nemocnice, musíme ke každému přistupovat jako ke covid pozitivnímu, samozřejmě k přihlédnutím k jeho problémům, musí procházet určitým tříděním, izolováním od ostatních do doby, dokud nepřijde výsledek testu. A to vyžaduje personál, tam se třeba přesunuly sestry z ortopedie.

Samozřejmě na ARO už nyní dochází aspoň sestry a sanitáři na zaškolování. Doktoři z interny a plicního budou mít stran covidu své práce dost, na chirurgický, interní a neurologický JIP budeme dávat necovid ventilované pacienty. Tam budem spoléhat, že aspoň částečně se o ně postarají oni, ale to hlavní bude na ARO personállu, která za nimi bude docházet.

Stejně kdokoliv neARO může dělat jen pomocné práce, protože to nejnebezpečnější z hlediska nákazy personálu jsou aerosol generující postupy, kam patří hlavně zajištění dýchacích cest - intubace, což je velmi specifický úkon, má svá rizika, vyžaduje rutinu, zvlášť u covid, kdy pracuješ v těch pomůckách a nemáš moc času, protože pacienti nemají kyslíkové rezervy.

​Díky, já si fakt ráda čtu reálné zkušenosti. já měla právě za to, že by se třeba dal použít personál z oddělení, co rušily naplánované operace.... Ale rozumím, že je to složitější....

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 29. března 2020 16:56
Reakce na Sweet Potato:

Fiction To je jasné, s tím personálem,

lidi bohužel nikdo vyrobit nedokáže.

​Leda by Čína příště místo materiálu poslala zdravotníky.....

Offline Kokoska
Avatar
28313 příspěvků moje polička 29. března 2020 16:59

A666 jen aby nefungovali podobne jako ty rychlotesty, kazdej treti.

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 29. března 2020 16:59
Offline Karja
Avatar
35861 příspěvků moje polička 29. března 2020 17:00

#A666 No a dnes jsem.zachytila spesne informaci, ze Nizozemi stahuje nejakou zasilku ochrannych pomucek z ciny, pac jsou na nic. Doufam, ze to nejsou i ty nase!

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 29. března 2020 17:05

K tomu všemus e tak nějak hodí tenhle obrázek:

Offline Sweet Potato
Avatar
34835 příspěvků moje polička 29. března 2020 17:09

A666 Tak to je bohužel přesné.

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 29. března 2020 17:19

Fiction Moje kamarádka odešla v lednu ze soukromé ordinace ke Svaté Anně. Dokonce do pozice, že nepracuje u lůžka. Jelikož má specializaci ARO, JIP, tak už se znovuzaškoluje. Je dost na nervy, protože i když to dělala, tak říkala, že ta změna je strašně velká v přístrojích i standardech péče. Nevím jak dlouho to nedělá, ale odhaduju asi 10 let. Tak věřém, že rychle zaškolit někoho, kdo to ani neviděl, je téměř nemožné. 

Offline continuity
Avatar
33704 příspěvků moje polička 29. března 2020 17:40

Renusatko moje teta na Slivensku má dlouholetou praxi na JIP, na obvodu je chvilku, 2-3 roky. Stím, že se do špitálu znovu vrátí, tak nějak počítá.  Ale úplně ji jima hrůza, co kdo vymyslí. protože je pediatr. O dospělých neví nic: diagnózy, davkovani leku. Říkala, že když tam skončí, pravděpodobně víc lidí zabije, než jich zachrání. 

Offline continuity
Avatar
33704 příspěvků moje polička 29. března 2020 17:41

Fiction pis urcite dal, je to moc zajímavé. 

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 29. března 2020 18:20

včera jsem četla, že kvůli koronaviru asi zkrachuje cirque de soleil, protože má dluh 2 miliardy (?!) kč :-O

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 29. března 2020 18:44
Reakce na A666:

K tomu všemus e tak nějak hodí tenhle obrázek:

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33724 příspěvků moje polička 29. března 2020 18:53

Dneska jsme byli půlden v lese a místo o požáru Národního divadla a o nožičkách kamínek, propalujících se do podlahy, jsme si vyprávěli, co bychom si byli bejvali dali k jídlu, kdyby byly hospody otevřený

Offline continuity
Avatar
33704 příspěvků moje polička 29. března 2020 19:23

Potrefenáhusa no u nás byl výlet pro deti dost kulturní šok. Většinou jsme je těmi hospodami upláceli, teď jsem nasmazila řízky, což je vlastně taky úplatek, smažené jinak nedělám vůbec

Offline rasaNori
Avatar
7734 příspěvků moje polička 29. března 2020 19:25

Potrefenáhusa presne! 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33724 příspěvků moje polička 29. března 2020 19:29

continuity no ale takovej studenej řízek v chlebu a s kyselou okurkou!!!!!!!

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33724 příspěvků moje polička 29. března 2020 19:35

ale krásně bylo, dokonce jsem si říkala, jestli už nenastává ta vláda zvířat nad krajinou bez lidí, protože jsme potkali v lese asi ze 3 metrů lišku!!!!!!

(psi na volno, strašnej zážitek, naštěstí vyrazil jen jeden (druhej se nechal odvolat ) a po pár (desítkách) metrech to vzdal)

Offline Vilemina
Avatar
2267 příspěvků moje polička 29. března 2020 19:38

Potrefenáhusa Hazmburk, ach! My to dnes vzdali, lesy okolo nás plný lidí, a to i na neznačených cestách, kde nikdy nikoho nepotkáš.