Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline euridike blogger
Avatar
3494 příspěvků moje polička 16. října 2020 14:35

nonemy Ty rozhovory s K. Drbalem jsou skvělé, já jsem kvůli němu asi před čtrnácti dny vydržela sledovat Máte slovo, i když Jílková mě iritovala neuvěřitelně...

Offline Sairon
Avatar
1855 příspěvků moje polička 16. října 2020 14:38

nonemy continuity marieu Pinot Noir Jos díky, já právě kontakty omezila, resp. přesunula všechno ven, jediný s kým se vídám jsou naši s babičkou a tchánovci, tam to beru tak, že kontakt je pro mě důležitější, než to riziko. A právě mě naši štvali, že oni to neřeší a ohrožují tak i mě a babičku.

Teď jsem ale s mamkou řešila a uvědomila jsem si, že já mám jak díky parfu, tak známým na fbuku přístup k různým relevantním článkům a informacím a tím i nějakou představu o situaci, oproti tomu naši mají na fbuku uplně jinou sociální bublinu a k tomu čtou maximalně seznam zprávy. A z mamky vylezlo, že vzhledem k tomu že se ta opatření pořád mění a má to spoustu výjimek, a namá ot vůbec logiku, tak si myslela že to není tak špatné, naopak na fbuku viděla nějaké video o tom, jak jsou nemocnice poloprázdné. Jsme si to trochu vysvětlili, tak snad už to bude lepší.

Offline Lamicka
Avatar
13376 příspěvků moje polička 16. října 2020 14:42

711990 Taky myslim, ze trhy a vecirky nebudou. Priznam se, ze uz jsem premyslela, jakou budou mi tyto Vanoce atmosferu. Urcite to bude vic komorni. My treba nejsme typy, kteri by obrazeli s kamarady svaraky a nejak se houfne sdruzovali, ale clovek tu atmosferu vnima. 

Offline Sweet Potato
Avatar
34877 příspěvků moje polička 16. října 2020 14:43

Jennyfor Kamarádka měla v září podobnou virózku, doktor jí dal neschopenku, na test neposlal, ani ona nechtěla, že to určitě není ono (bez horeček, bez ztráty čichu) Pak se jí to rozleželo, nechala si udělat test protilátek - a co myslíte, měl ho tam! (Tak jí kapku závidím)

Offline MP Meri
Avatar
5413 příspěvků moje polička 16. října 2020 14:46

A666 Tak o co se v souvislosti s Vánocemi bojím jsem psala výše. Samozřejmě je to trochu nadsázka, pokud bych si mela vybrat mezi svarakem na náměstí a ohrožením lidskejch životu, tak je asi jasný, co vyberu. Jen mě to mrzí, no. A u nás jsou Vánoce prave o tom setkávání - se spoustou a spoustou lidi. Když jdeme k babičce, natlaci se celá rodina do jejího 1+1, takže u stolu se stridame na etapy, v obýváku sedí na zemi asi 15 lidi ... už kolikrát jsme babi nabízeli, ze to uděláme jinak, velkejch baráku vlastní moje rodina několik, s místem by nebyl problém ... marna sláva, babicka to miluje a vysloveně si to užívá. I kdybychom ji letos přesvědčili, tak to myslím není řešení, holt nikdo nemáme doma dostatečně vysoký stropy (). Proste se bojím, ze Vánoce budou buďto paskvil, nebo koronavirové hody.

Offline artemisia
Avatar
295 příspěvků moje polička 16. října 2020 14:46

Jennyfor stejně se asi zachováš podle toho, jak budeš vyhodnocovat situaci průběžně. Já bych okamžitě telefonovala svému praktickému lékaři, on má guideline otázek, a myslím, že teď už je to tak, že posílají žádanky na mejl nebo telefon už při sebenepatrnějším podezření.

já teplotu neměla, zimnici ano, bolest svalů - od zimnice do ztráty čichu uběhlo u mě šest dnů

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 16. října 2020 15:04

Tyjo nevim s těma Vánocema, já si to popravdě představovala jako pravidelnej cyklus, na jaře karanténa, v létě elektorát zatlačil na Andreje aby bylo Chorvatsko, teď karanténa podruhé, pak elektorát zatlačí na Andreje aby v takovejch zlejch časech aspoň ty svátky byly hezký, no a zjara tím pádem pojedem opět karanténu... Ale náš šéf dneska všem prorocky vykládal, že prej je to v pohodě, páč v březnu příštího roku bude určo vakcína, tak třeba ty cykly nebudou trvat věčně? :D

Offline Candance
Avatar
5355 příspěvků moje polička 16. října 2020 15:04

Znama ztratila cich a test ma negativni. Cert, aby se v tom vyznal

Offline OliveOyl
Avatar
1716 příspěvků moje polička 16. října 2020 15:05
Reakce na Jennyfor:

Připadá mi to jako blbost, jít na testy, když to covid nemusí být. 

​tak ale přesně proto se ty testy dělají, aby se to potvrdilo/vyloučilo :)

mám kolem sebe několik covid+ lidí a většina má příznaky co popisuješ, ztráta čichu přišla až po několika dnech, možná týdnu. 
Šéfovou bych poslala do háje, měla bys zavolat obvoďákovi, ten by Ti měl poslat žádanku do systému a Ty bys měla jít na testy zdarma, ale to teď přes víkend asi nevyřešíš. 
edit: dyť taky klidně můžeš jít na neschopenku i s obyčejnou virózou, za zničený zdraví v práci Ti nikdo medaili nedá.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 16. října 2020 15:05

nonemy já poctivě čtu skoro všechny články, co sem kdo dává. A jsem za ně fakt ráda.

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 16. října 2020 15:07
Reakce na MP Meri:

A666 Tak o co se v souvislosti s Vánocemi bojím jsem psala výše. Samozřejmě je to trochu nadsázka, pokud bych si mela vybrat mezi svarakem na náměstí a ohrožením lidskejch životu, tak je asi jasný, co vyberu. Jen mě to mrzí, no. A u nás jsou Vánoce prave o tom setkávání - se spoustou a spoustou lidi. Když jdeme k babičce, natlaci se celá rodina do jejího 1+1, takže u stolu se stridame na etapy, v obýváku sedí na zemi asi 15 lidi ... už kolikrát jsme babi nabízeli, ze to uděláme jinak, velkejch baráku vlastní moje rodina několik, s místem by nebyl problém ... marna sláva, babicka to miluje a vysloveně si to užívá. I kdybychom ji letos přesvědčili, tak to myslím není řešení, holt nikdo nemáme doma dostatečně vysoký stropy (). Proste se bojím, ze Vánoce budou buďto paskvil, nebo koronavirové hody.

​Ja Ti rozumim, ale holt potom, co jsme loni museli prekopat vsechny tradice po smrti milovaneho clena rodiny to uz asi vidim jinak. Me osobne je ukradeny, jaky tradice se budou a nebudou moci dodrzovat, hlavne, ze budeme moci se alespon videt. Coz se bojim, ze nakonec nevyjde

Offline SunEclipse
Avatar
3119 příspěvků moje polička 16. října 2020 15:08

Jennyfor já bych se na tvém nístě zařídila metodou jak se do lesa volá takse z lesa ozývá.  Měla pro tebe někdy pochopení a snažila se ti vyjít vstříc? Ne, co? Nech si napsat neschopenku a v pondělí nazdar bazar, madam ať si to zařídí jak umí.  Potřebujou oni tebe, ne ty je...

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 16. října 2020 15:10

MP Meri Já si to raději ani nepředstavuju, protože kdybych měla vypíchnout dvě věci v roce, který jsou pro mě úplně nejvíc, tak léto a Vánoce, a i když nejsem úplně večírkovej typ, tak courání po trzích, rozvícený stromy, světýlka a celkově tu atmosféru fakt miluju a strašně to každej rok prožívám, takže jestli dojde i na tohle, tak to už fakt bude jen poslední hřebík do rakve tohohle debilního roku a ta rakev pak doufám shoří v pekle!!

Offline Jennyfor
Avatar
2000 příspěvků moje polička 16. října 2020 15:14

artemisia OliveOyl Tak ráno se mi to furt nezdálo tak horký, pak už mi ale dělalo trochu problém sedět u pc, jak jsem slzela a celkově nedobře, volala jsem teda do tý práce kvůli pondělku a po tý reakci nadřízené hned i obvoďačce. Ale jak je u nás dobrým zvykem, byla tam už jen sestra, paní doktor odešla v jedenáct, mám si zavolat v pondělí.

Takže se budu udržovat v izolaci, přistoupím k tomu jako k podzimní viróze, uvařím si kýbl čaje s citrónem, nikam nepolezu, k tátovi jen s respirátorem, chleba jsem vyndala z mrazáku a uvidím, jak se to vyvine přes víkend.

V pondělí zkusím doktorku a ten test případně, kdyby to samo odešlo, tak pozdějc protilátky.

Offline RoSa
Avatar
8248 příspěvků moje polička 16. října 2020 15:21

Jennyfor tak v tom hlášení z erousky píšou, že pokud máš příznaky respiračního onemocnění, máš kontaktovat telef. svého prakt.lékaře a mimo jeho pracovní dobu kontaktovat telefonicky nejbližší lékařskou pohotovost; v případě závažných zdrav. obtíží volat 155

Offline 999
Avatar
17615 příspěvků moje polička 16. října 2020 15:31
Reakce na Sweet Potato:

https://www.donio.cz/andykody

​Já se moc přimlouvám, abychom je podpořili v co největší míře, tohle musí vyjít :-). Já už je teda podpořila hned, co to sem Sweet Potato dala :-).

Offline brrr
Avatar
10055 příspěvků moje polička 16. října 2020 15:32

Aranel Ona by Ti to vysvětlila nějak ve smyslu "my, co jsme přežili válku" nebo tak něco. Ale co si budeme nalhávat, měla štěstí.

A666 dík

Offline Sweet Potato
Avatar
34877 příspěvků moje polička 16. října 2020 15:43

999

Offline Kokoska
Avatar
28398 příspěvků moje polička 16. října 2020 15:49

Jennyfor necekala bych na tu vasi skvelou obvodni, zkus pohotovost.

Offline Pavlena
Avatar
6557 příspěvků moje polička 16. října 2020 15:54
Reakce na Sweet Potato:

https://www.donio.cz/andykody

​Já nemůžu...! Kačku, co je ve videu, znám osobně a jako..