Koronavirus

28. března 2020 09:01
Online Pinot Noir
Avatar
24436 příspěvků moje polička 16. října 2020 12:00

MP Meri souhlasím. To MHD ve spojitosti s tchány jsem zmínila já, nemyslela jsem tím, že by to bylo extra nebezpečné, ale k dokreslení toho, že když oni se ve svých sedmdesáti letech nebojí a klidně jedou za kámoškou, já si přestanu dělat výčitky z toho, že tam kluk jde na návštěvu... Nákupy jsem teda nedesinfikovala ani na jaře. 

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 16. října 2020 12:18

Pinot Noir Já myslím na jaře jednou dvakrát nákup vydesinfikovala, ale pak jsem usoudila, že všechno tohle desinfikování ulic (dělali v Číně), desinfekce ozonem apod. je jen populismus a velkej kšeft. Taky se přiznám, že jsem si vzala za měřítko ten filtr z eRoušky - 15 min, min. 2 metry. Všechno ostatní si sama pro sebe řadím jako "málo rizikové". 

Celkově se teda cejtim hodně jinak, než na jaře. Situace se mi zdá neporovnatelně vážnější, ale mám nějak problém se začít "bát". Možná jsem jenom unavená. Předtím jsem měla tendence snažit se chránit rodiče (50+), babičku (70+), sestru s miminem ... ale pochopila jsem, že nikdo z nich o to nestojí. Takže jsme kontakty omezili (hlavně pracovní a takový ten širší okruh známých atd.), ale v rámci toho uzšího kruhu rodina+nejbližší se sem tam setkáváme dál (na příští týden máme naplánovanou rodinou oslavu, sejde se cca 12 lidí, když jsem naznačila, že bychom to preventivně mohli jakože zrušit, byla jsem víceméně za blázna). 

Offline Garfie
Avatar
23909 příspěvků moje polička 16. října 2020 12:22

MP Meri Tak šokovalo je silný výraz, to je jasný   Že tu možnost nabízí, to mi naopak přijde fajn, spíš mě překvapilo, že se tam ty děti můžou rovnou najíst-na to konto, že to ještě před týdnem hrozně organizovali, každá třída chodila zvlášť....a to tam byl jen druhý stupeň. Teď můžou všechny třídy do jedné jídelny (tzn. v podstatě jednou tolik dětí), nejsou stanovené žádné časy podle věku/tříd něco...prostě se to může nahrnout, jak chce...čekala bych, že nabídnou jen tu možnost odnést v kastrůlku. Ale asi fakt vychází z toho, že nebude velký zájem. 

Hlavně ty starší děti, pokud už se sejdou v jídelně asi budou rovnou pokračovat někam na hřiště nebo tak...trochu pak postrádá smysl tu školu úplně zavřít. 

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 16. října 2020 12:44

prďola Jsme přeci potomci Haška

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 16. října 2020 12:59
Reakce na MP Meri:

Já myslím na jaře jednou dvakrát nákup vydesinfikovala, ale pak jsem usoudila, že všechno tohle desinfikování ulic (dělali v Číně), desinfekce ozonem apod. je jen populismus a velkej kšeft. Taky se přiznám, že jsem si vzala za měřítko ten filtr z eRoušky - 15 min, min. 2 metry. Všechno ostatní si sama pro sebe řadím jako "málo rizikové". 

​Souhlasím se vším, co jsi napsala a mám to stejně. Ještě bych k tomu doplnila, že 15 min a 2 metry říkala kamarádovi, co šel na testy, i hygiena.

Offline Maureen
Avatar
příspěvků moje polička 16. října 2020 13:03

MP Meri mluvíš mi z duše...na jaře jsem měla tendenci chránit tatínka (90 a na jaře fakt utekl hrobníkovi z lopaty)...a teď??...oklepal se z toho,cítí se ok (tak občas pripustí,ze je "unavený")...a vyráží do terénu,jezdí MHD,na poštu si dojde sám...

no a mně nezbývá,nez se na to koukat...musela bych ho přivázat za nohu doma...

a tak se to ve mně pere...občas mu udělám přednášku,on všechno VÍ a odkýve a pak si dělá po svém...

mysl má jasnou a já si říkám,ze radši ať ho skolí kovid,ale zije si po svém...

konec stěžování,ale furt na to myslím....

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 16. října 2020 13:04

MP Meri já teda přiznám, že poslední dny strach celkem mám. Ne přímo o někoho, ale tak celkově, dostaly mě ty stavby polních nemocnic. Strach jsem teda měla i v březnu, těch pár dní před vyhlášením karantény. Počítám, že za pár dní mě přejde i tenhle strach, aspoň doufám, že ta situace se začne trošku uklidňovat.

Souhlasím s tebou, že ta panika z MHD a z obchodů je trochu moc, taky si nemyslím, že by se v tramvaji nakazili davy. Nějaká data jsem k tomu i viděla, výrazně vede přenos doma a v práci, z toho usuzuju, že je opravdu potřeba ten delší kontakt.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 16. října 2020 13:09

Maureen podle mě je to v pořádku, on si rizika jistě uvědomuje, ale asi mu to za to stojí.

Naopak moje babička se dost bojí, odstěhovali se s dědou na chalupu, protože v Praze doma nevydrží, ale bohužel Příbramsko na tom teď není dobře, tak dokonce chtěla, abych jí udělala nákup po internetu, s tím na jaře absolutně nesouhlasila. Chápu jí, ale na druhou stranu mě mrzí, když mi pomalu brečí do telefonu, že se jí stýská po pravnucích, ale to riziko plynoucí z případné návštěvy, považuje za příliš velké.

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 16. října 2020 13:17

Sweet Potato to je moc hezký rozhovor, díky za odemčení

Offline 711990
Avatar
17116 příspěvků moje polička 16. října 2020 13:19

MP Meri hele mam to stejne, taky mam problem se zacit bat, na jare jsem byla opatrna, ted se mi moc nechce, ale treba jizda mhd mi rizikova prijde, protozr pokazdy narazim na debila co ma rousku pod nosem, kasle a rousku si sunda!!! nebo nejaka podobna lahudka. A pak se tema spinavejma rukama hnedka chytne tyce. A kamaradka se pravdepodobne v mhd v Praze nakazila, neni si vedoma jinyho kontaktu. Vzdyt ty 2m a 15min v tramvaji mas hnedka....

Offline continuity
Avatar
33626 příspěvků moje polička 16. října 2020 13:20

Evaeva já právě nevím, jak moc si ti staří lidi tatizika uvědomují. Moje máma měla před pár lety zápal plic, skončila v nemocnici a ta mi říká, že si jenom představí, že by jí to mohlo potkat znovu (ani by musela umírat), tak si ty nákupy radši odpustí.

O deset let starší tchýně to neřešila vůbec, vesele běhala všude,i na místa, kde já už radši nechodila a bez rousky. No a dnes volala, že ve vesnici někdo na Covid umřel a jak se dělá nákup na Rohlíku. Ja rikam díky bohu, ale předtím to nebylo žádné uvědomování si rizik, prostě jenom doufala, že ji se to vyhne a bude mít stesti. Žádné diskuze nepřipouštěla, vždyť ona už ví, co si může dovolit. 

Offline Sweet Potato
Avatar
34818 příspěvků moje polička 16. října 2020 13:20

nonemy Odmyká to na tw jeden sympatický páter. Já mám zábrany - musela bych sem veřejně hodit jméno pana Brambory. Ale kdyby něco moc zajímalo, můžu do sz.

Offline ionicera
Avatar
2238 příspěvků moje polička 16. října 2020 13:21

Evaeva Tak známá se v MHD nakazila. Ale zas asi nálož - dobré slovo- byla malá, takže za 3 dny jí nic nebylo. Ze 4 členné rodiny to měla ona a jedna dcera, manžel a druhá dcera negativní. Divný.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 16. října 2020 13:21

continuity tak určitě to bude jak kdo.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 16. října 2020 13:23

ionicera nechci to nijak zpochybňovat a určitě se tam někdo nakazil, ale dominantní to není. Jak ví, kde se nakazila?

Offline ionicera
Avatar
2238 příspěvků moje polička 16. října 2020 13:24

Evaeva Jinam prý nechodí, jezdí jen do práce, kde je sama v kanceláři. Zato 45 minut v MHD

Offline continuity
Avatar
33626 příspěvků moje polička 16. října 2020 13:26

711990 tak těch 15 minut a 2 m jsou fakt jenom orientační, když ti někdo nakasle Covid rovnou do obličeje z vzdálenosti 30 cm, stačí i 30 vterin. 

Taky je dobré si uvědomit, že u 30% lidi se už minimálně měsíc zpet nedalo zjistit, kde se nakazili, tak to jsou ty narvané tramvaje, obchody a jiné akce. 

Ať si dělá kdo chce, jenom bych řekla, že je dobré se rozhodovat se znalostí těch rizik a ne s jejich popíráním. 

Offline Liesel
Avatar
1438 příspěvků moje polička 16. října 2020 13:30

RoSa ten mam doma

Offline Jennyfor
Avatar
2000 příspěvků moje polička 16. října 2020 13:35

Jdu se poradit. Už druhý den je mi tak "chřipkově". Jako když na mě něco leze, teče mi z nosu, z vočí, trochu kašlu, zimnice, bolest svalů, kloubů,  ale bez teploty.
Normálně tohle na podzim mívám, vezmu Acylpyrin, horkej čaj s citrónem, zalezu, vypotím a jedu dál. 

A teď nevím, co dělat. Čuch mám, chuť mi nezmizela, teplotu nemám, snad to covid není. Naposledy jsem v práci a mhd byla v úterý, jinak jen u nás v albertu a roušky i mytí rukou je samozřemost. K tátovi teď lezu jen s respirátorem. 

ale: v pondělí mám zase dělat technickou podporu při těch státnicích, to znamená v mistnosti se studentsma tak 7 hodin, když se budou střidat po jednom. Nehledě na to, že to není moje náplň práce a očekávala bych, že to bude dělat nějaký z hochů z IT, já jsem tam spíš přes systém a data, tak stejně bych tam nerada jela i v případě, že to covid není, protože takhle nastydlá to můžu chytit raz dva kdekoliv a jako blbě mi teda je.

No, dostala jsem od nadřízené pokyn, že mám zajít na vlastní náklady na test, stihnout to do neděle a když budu negativní, musím do práce. Ostatní jsou na HO, aby právě nebylo opět celé studijní zase v karanténě.

Připadá mi to jako blbost, jít na testy, když to covid nemusí být. Počkám přes víkend, když budu mít horečku, nebo se dusit, tak půjdu na pohotovost, ale zbytečně tam lízt se mi nechce.

a když mi bude blbě v pondělí, tak buď test, nebo neschopenku, nebo mám se teď s tím nastydnutím někam vláčet mhd? Co byste udělali?

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46054 příspěvků moje polička 16. října 2020 13:37

Jennyfor já bych tu tvou nadřízenou poslala do prdele.