Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 15. října 2020 18:49

continuity 

Jo, máš pravdu. Ludwiga sleduju, i když budu muset přetat, začínás e mi z toho dělat špatně......

Offline coralline
Avatar
2154 příspěvků moje polička 15. října 2020 18:53

Byla jsem dneska v lékárně vyzvednout si recept. Vlezla jsem dovnitř, po mně ještě dva lidi, pak se začali další řadit venku. Najednou personál zamknul, že už zavírají a ty lidi venku poslali pryč. Když jsem vylezla ven, zjistila jsem na dveřích, že mají zkrácenou otevírací dobu. Kdybych přišla asi tak o 2-3 min dýl, tak bych se tam táhla kilometr pěšky zbytečně. Přiznávám, že mě nenapadlo kontrolovat otevírací dobu předem, protože jsem tam nebyla poprvý a myslela jsem si, že mám času dost. A nějak nepobírám, čemu pomůže zkrácená otevírací doba lékárny, když lidi tam evidentně potřebovali jít

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 15. října 2020 18:54

artemisia Já se taky včera na online schůzkách dozvěděla od rodičů o dvou pozitivních rodinách ze třídy. Tak doufám, že se nás to netýká, šlo o holky a od pátku už se ve škole neviděli. Jeden učitel si stěžoval na příznaky, ale už též asi nikam nepůjde, když učí z domu. Tak myslím, že i u nás by to bylo rychlé. 

Hodně to momentálně probíhá na sebekaranténách. Můj bratr po kontaktu s nemocným zůstal doma, i když mu to nikdo nenařídil a protože toho nakonec ve firmě je víc, tak na testy jdou zítra. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46054 příspěvků moje polička 15. října 2020 18:54

coralline to je jako s tou poštou, stejně tak to bylo i na jaře, nechápu též

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46054 příspěvků moje polička 15. října 2020 18:55

Renusatko tak nás třeba posílá firma (i platí, takže test i výsledek je ten den), ale když to má rodinný příslušník, který nikam nejde, tak.. 

Offline continuity
Avatar
33626 příspěvků moje polička 15. října 2020 18:56

A666 no ja som sa dnes regulárne složila kvůli tomu že jsem nemohla najít pojistnou matku na robota. Muž mi říká že mi to neprospívá, akorát on se nebojí vůbec a pořád plánuje výpravu na podzimní prázdniny. Čekám mě ještě doma regulérní hádka na toto téma, ale trochu to odkládám, třeba příští týden dostane konečně rozum, už teď vypadá, že to bere vic vážně.

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 15. října 2020 18:56

continuity No právě, ten počet se k ničemu nevyužívá, ale většina těch starších lidí z toho má stres, protože to děsně vypadá, když tím večer začínají televizní noviny.

Offline 711990
Avatar
17116 příspěvků moje polička 15. října 2020 19:07

Renusatko rekla bych, ze vetsina lidi ma (opravnene) stres z prisrustku, ne absolutniho poctu nakazenych.

Offline artemisia
Avatar
295 příspěvků moje polička 15. října 2020 19:13

continuity nenecháš to na dobu, kdy přerušíte ten půst od alkoholu?

Jinak soucítím s tebou...

Já covid mám a zlehčovače doma také, pnutí to teda je velké

Online brrr
Avatar
10004 příspěvků moje polička 15. října 2020 19:15

Renusatko artemisia Panuje v tom bordel, o tom žádná. Známý se o víkendu potkal s kamarádem, který ještě ten den zjistil, že se potkal s pozitivním kontaktem. Ten kamarád se na testy dostane až zítra, tj. po asi sedmi nebo osmi dnech od kontaktu a po 5 dnech, co o tom ví.

Kolega je pozitivní, první příznaky měla jeho sestra, ale ta žije v UK, takže se tady nemohla dostat na testy, protože tu nemá praktického lékaře. Kolegu vzali na testování jen díky tomu, že se i u něj objevili příznaky. A vzhledem k tomu,že je pozitivní, tak už se dostala i jeho sestra.

Realita posledních dní

Offline Torrah
Avatar
2570 příspěvků moje polička 15. října 2020 19:27

U nás ve firmě ještě včera bylo stanovisko - home office ne. Já mám dnes a zítra dovolenou a ejhle, volala mi šéfová, že od pondělí jsem doma na home office. Měla jsem "v nose", vzala jsem si notebook a potřebné papíry s sebou domů, včetně tokenu, takže už ani do Brna v pondělí nemusím. Jsem ráda. Trnula jsem celý týden, protože v sobotu onemocněla jedna má podřízená a je covid pozitivní. v pondělí mi to volala. Musela jsem poslat do karantény její kolegyni, takže jsem oslabila tým, ale zdá se, že se to vyplatilo se, protože my další jsme zatím vše přečkali bez úhony. Zatímco ta kolegyně v karanténě se necítí ve své kůži, ale na test jde až 20., tak uvidíme.

Jsem docela ráda, že nebudu nikam muset, abych pravdu řekla...

Offline artemisia
Avatar
295 příspěvků moje polička 15. října 2020 19:29

brrr Ať žije systémové řešení. Výsledek: my všichni jsme hygieny sami sobě!

Offline Sweet Potato
Avatar
34818 příspěvků moje polička 15. října 2020 19:40

coralline Samozřejmě netuším, co bylo důvodem, ale nabízí se nedostatek personálu? V karanténě, v PN, na ošetřovačce s dětmi? 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46054 příspěvků moje polička 15. října 2020 19:40

Torrah u nas se postoj k HO zmenil s vyhlasenim nouzoveho stavu a povoleny (ne narizeny, stejne se preferuje dochazka) je pouze po dobu jejho trvani

Offline OliveOyl
Avatar
1712 příspěvků moje polička 15. října 2020 19:49
Reakce na Renusatko:

Celkem mě zajímá, co se teď děje s počítání uzdravených. Když před 10 dny se  3.10 nakazilo 3800 lidí, tak třeba 20 je v nemocnici, ale ti ostatní jsou po 10 dnech počítaní jako zdraví. Jakto, že uzdravených je každý den jen tak 200?

​Mi přijde, že to tam dohazují s několikadenním zpožděním. Vždycky, když na to koukám, tak je tam poslední dva, tři dny nějaký malý číslo, další dny 1000, 2000...

Offline Sweet Potato
Avatar
34818 příspěvků moje polička 15. října 2020 19:50

Přišel mi mail s předmětem "nejstrašidelnější část tohoto roku je tu". To mi Marks & Spencer psát nemusel.

Offline Pavlena
Avatar
6557 příspěvků moje polička 15. října 2020 19:51

viktorka_od splavu promin, ale ja jak to ctu, tak by me zajimalo, kde vlastne delas. Ten institut/firma (?) mi prijde mimoradne zabedneny.. padon..

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46054 příspěvků moje polička 15. října 2020 19:52

Pavlena proste jdeme proti proudu

Offline coralline
Avatar
2154 příspěvků moje polička 15. října 2020 19:53

Sweet Potato To samozřejmě taky nevím, na těch dveřích byla nějaká fráze typu "vzhledem k aktuální situaci", což primárně neevokuje nedostatek personálu (i když to tak může být).

Offline Pinot Noir
Avatar
24436 příspěvků moje polička 15. října 2020 19:55
Reakce na Sweet Potato:

Přišel mi mail s předmětem "nejstrašidelnější část tohoto roku je tu". To mi Marks & Spencer psát nemusel.