Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline Sweet Potato
Avatar
34818 příspěvků moje polička 15. října 2020 15:30

Popojedem.

Bureš v rádiu: "Pane redaktore, Covid teď Havlíček a Schillerová řeší dnes, mají priority. Já teď letím do Bruselu řešit ty smrady..."

R: "Jaké smrady??"

B: " Tam jednání o emisích, tak já tam velký projev o té problematice toho, těch smradů, nebo exhalací či co je to tam..."

Offline Kokoska
Avatar
28264 příspěvků moje polička 15. října 2020 15:32
Offline Pinot Noir
Avatar
24436 příspěvků moje polička 15. října 2020 15:33
Offline continuity
Avatar
33626 příspěvků moje polička 15. října 2020 15:35

Sweet Potato to je jenom vtip, že jo? Prosím...

Offline Sweet Potato
Avatar
34818 příspěvků moje polička 15. října 2020 15:35

Kokoska Je lidovej. Snad tam nebude mlátit botou o stůl.

Offline Kokoska
Avatar
28264 příspěvků moje polička 15. října 2020 15:37

Sweet Potato predpokladam, a doufam, ze precte neco z papiru

Offline Torrah
Avatar
2570 příspěvků moje polička 15. října 2020 15:42
Reakce na Sweet Potato:

Kokoska Je lidovej. Snad tam nebude mlátit botou o stůl.

​jo :D jako Chruščov blahé paměti

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 15. října 2020 16:08

Torrah a ta pokuta potom!

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 15. října 2020 16:44

Fakulta architektury VUT

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 15. října 2020 17:45

Celkem mě zajímá, co se teď děje s počítání uzdravených. Když před 10 dny se  3.10 nakazilo 3800 lidí, tak třeba 20 je v nemocnici, ale ti ostatní jsou po 10 dnech počítaní jako zdraví. Jakto, že uzdravených je každý den jen tak 200?

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 15. října 2020 18:05

Renusatko Četla jsem, že statistika uzdravených je úplně mimo prostě protože to hygiena nestíhá sledovat a zaznamenávat, zadávají to prý vždycky až jednou za čas a navíc ta data pak ještě průběžně upravují až x týdnů zpětně. Ani ty ukončené karantény po 10 dnech se nepropisují do systému automaticky, někdo to tam musí nadatlovat... 

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 15. října 2020 18:07
Reakce na Sweet Potato:

Popojedem.

Bureš v rádiu: "Pane redaktore, Covid teď Havlíček a Schillerová řeší dnes, mají priority. Já teď letím do Bruselu řešit ty smrady..."

R: "Jaké smrady??"

B: " Tam jednání o emisích, tak já tam velký projev o té problematice toho, těch smradů, nebo exhalací či co je to tam..."

​Ty vogo, ono už se fakt nedá poznat realita od tipů

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 15. října 2020 18:08

Kdo umí německy, tady máte psychologii Covidu z místní humoristické stránky:

https://www.der-postillon.com/2020/10/pandemieleugnung.html

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 15. října 2020 18:09
Reakce na Renusatko:

Celkem mě zajímá, co se teď děje s počítání uzdravených. Když před 10 dny se  3.10 nakazilo 3800 lidí, tak třeba 20 je v nemocnici, ale ti ostatní jsou po 10 dnech počítaní jako zdraví. Jakto, že uzdravených je každý den jen tak 200?

​Statistika uzdravených je tak nějak nejméně potstaná, takže jí dle mého aktualizují až když mají vše ostatní z krku... Za mě by nemusela být, stejně se jen tak brzo na 0 aktivních případů nedostaneme.....

Offline JanieB
Avatar
532 příspěvků moje polička 15. října 2020 18:16

A666 Ten německý "vtip" je dost přesný a určitě by se dal použít i na logiku spousty Rakušanů a Čechů.

Ovšem co se týká statistiky uzdravených, nepřijde mi nepodstatná, protože se od ní odvíjí počet aktuálních případů, kterým se mnozí ohánějí. A když se programově uvádí špatně (ne všichni to ví), tak to uvádí v omyl a zkresluje. To ať ty počty uzdravených radši neoznamují vůbec než takto klidně i o řád špatně...

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 15. října 2020 18:22
Reakce na JanieB:

A666 Ten německý "vtip" je dost přesný a určitě by se dal použít i na logiku spousty Rakušanů a Čechů.

​Myslím,ž e tohle se dá použít neomezeně na jakýkoliv národ

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 15. října 2020 18:24

Karoleena Jen si myslím, že to tam nedává právě nikdo. Je mi to jedno, jenom potom je neustále ten graf nemocných stoupající. Nedá se z toho odvodit nic. A666 Taky mi právě přijde, že je to k ničemu a informace, že má Česko 77 tisíc nakažených je úplně zavádějící, když to nikdo neodečítá, ale denně se to milionkrát hlásí. 

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 15. října 2020 18:24
Reakce na JanieB:

A666 Ten německý "vtip" je dost přesný a určitě by se dal použít i na logiku spousty Rakušanů a Čechů.

Ovšem co se týká statistiky uzdravených, nepřijde mi nepodstatná, protože se od ní odvíjí počet aktuálních případů, kterým se mnozí ohánějí. A když se programově uvádí špatně (ne všichni to ví), tak to uvádí v omyl a zkresluje. To ať ty počty uzdravených radši neoznamují vůbec než takto klidně i o řád špatně...

​Já právě myslím, že celkově ty počty nejsou k ničemu. Počty nově nakažených vyvídají přeci jen o šíření. počty v nemocnici/těžce nemocných to je jasné. Mrtví mají tak vypovídající hodnotu. Uzdravení/aktivně nemocní, to je fakt zbytečné číslo.

Offline artemisia
Avatar
295 příspěvků moje polička 15. října 2020 18:37

Dobrý den vespolek. Já přispěju svou zkušeností. Měla jsem všechny příznaky Covidu a doktor mi řekl: "v této fázi nám je už testování na nic. jestli na tom trváš, jdi, výsledky u nás dostaneš ode dneška za osm dní. Jestli pracuješ z domu a potkáváš se s rodinou, tak si to nějak ošetřete... Zavolej kdykoli, pokud se ti stav zhorší. (jsem osvč, takže technikálie typu PN atd. neřeším)

Byla jsem takovým přístupem lehce popuzená, nicméně: vyšlo najevo, že třídní učitelka synka covid+, vychovatelka z družiny dokonce hospitalizovaná, čtyři děti ze třídy v karanténě kvůli pozitivitě rodičů, jeden spolužák syna pozitivní. Všechno v průběhu cca čtyř dnů a všechno jsem se dozvěděla celkem pokoutně. Neinformoval a nekontaktoval nás nikdo, škola pouze informovala o nemoci třídní učitelky a dodala náhradu.

Před dvěma týdny bych s uzavřením prvního stupně kategoricky nesouhlasila, dneska si myslím, že na našem městě to aspoň odklonilo/oddálilo nevyhnutelnou katastrofu.

jo, a jsem hrdý majitel posledního Isoprinosinu v našem pětatřicetitisícovém městě

Real life na "obvodě"

Offline continuity
Avatar
33626 příspěvků moje polička 15. října 2020 18:43

Renusatko A666 v tomhle vás můžu asi uklidnit, počet aktivních případů se momentálně nevyužívá k ničemu. Bordel v tom mají všechny státy speciálně ty, ve kterých počet aktivních případu přesáhl nějakou kritickou mez.

Dokonce už úplně o realitě nevypovídá ani počet pozitivně testovaných. Pokud předtím byla smrtnost 1% ze zjištěných nakažených, tak se dá brzy očekávat že to bude víc. Ne protože by byl virus jednou nebezpečnější,ale z toho dôvodu že to na jednou počítame úplne iného čísla.

Lidi kteří ty datové analýzy připravují se už dneska koukají spíš na počet hospitalizovaných eventuálně počet úmrtí. Z toho sa dá z pěkně celkem přesně dovozovat to slavné R.

můžeme doufat že tady objevíme nějakou chybu v datech, která situaci zásadně vylepší, nicméně Ludwig delal prognózy už předtím a ty mu vyšly docela přesně. Takže pokud včera napsal že do konce roku nás čeká 5 až 15 tisíc mrtvých a to ještě uvádí spíš optimistický odhad, tak bych mu asi věříla.