Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline continuity
Avatar
33843 příspěvků moje polička 15. října 2020 11:33

Jos já to vcera četla o těch školách a přijde mi to úplně neuvěřitelně, že takto základní a celkem i jednoduchá věc z pohledu toho celku se nedala připravit předem.  

A už vůbec nechápu, proč se s prvostupňovyma dětma nedá učit osobně, ale mají to jenom jako hlídání. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 15. října 2020 11:44

RoSa u nás tyhle školy a školky na jaře fungovaly, tak snad i teď budou

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 15. října 2020 11:49

RoSa Vim, ze v Liberci to nejak funguje. Ale tam nikdo nic nepripravil predem a i kdyby neco zprovoznili, tak se zpozdenim, kdyz o tom teprve ted zacali jednat. Druha vec je, ze ty sestry nemaji povinnost toho vyuzit, pokud je to pro ne logisticky narocne. Druha vec je, pokud maji opravdu male deti (prvni, druha trida) a ta ,,skola" funguje jen jako hlidani, tak se s detmi nikdo neuci..Pak se nedivim, ze matka zustane radsi se svym ditetem. 

Offline RoSa
Avatar
8254 příspěvků moje polička 15. října 2020 12:07

Jos ta nepřipravenost systému mě šokuje... vláda si kvůli volbám zahrávala se zdravím a životy lidí, ale v mezičase mělo bejt tohle všechno připravený ke spuštění... zase se bude improvizovat jak na jaře, diletanti!

Offline RoSa
Avatar
8254 příspěvků moje polička 15. října 2020 12:10

dívaly jste se na diskusní fórum PřF UK k tématu Covid-19?

je to teda dlouhý, přes 3 hodiny

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 15. října 2020 12:48

RoSa Kolegova manželka pracuje na JIP. Říkal, že na jaře fungovalo hlídání pro děti zdravotníků tím stylem, že jim řekli od 8 do 14 hod. Když se sestry ozvaly, že jim to nestačí, když pracují třeba do 19 hod, tak prý si mají zařídit hlídání jinde, snad mají přece manžela. Navíc to bylo na jaře v prostorách nemocnice, takže rizikové prostředí, nikdo tam děti vodit nechtěl. Takže to v této konkrétní velké nemocnici nakonec ani neotevřeli, protože o takové hlídání nebyl zájem. Nevím, jak to je nyní, ale kolega říkal, že si iluze moc nedělá a zůstal doma.

Offline Kokoska
Avatar
28416 příspěvků moje polička 15. října 2020 13:12

Pinot Noir nasi maji Nokii raz-dva-tri, tam si nestahnou nic, ani kdyby chteli. A jsem rada, protoze jak znam tatu, visel by na tom s hruzou stazenym zaludkem cely den a kdyby mu prisla sms, domahal by se okamzityho otestovani. 

Offline Kokoska
Avatar
28416 příspěvků moje polička 15. října 2020 13:16
Reakce na RoSa:

Jos

říkali, že se snad kraje postarají o školy pro děti zdrav. personálu.... tak asi ne, co?...

​Jako ze posles dite do nejakeho centralniho krajskeho uloziste? Pochybuju, ze bude neco u kazdeho spitalu. Navic je to na hlavu, jak, uz se tu psalo, protoze kdyz muzou byt deti nekde hlidane, mohly by rovnou zustat ve skole. Taky by je tam museli rodice strcit ted a vyzvednout si je po covidu, protoze jinak jim stejne domu neco muzou dotahnout jako ze skoly.

Offline continuity
Avatar
33843 příspěvků moje polička 15. října 2020 13:16

Kokoska tak pokud sami nikam nechodí, je to dost zbytečně. Je to podle mě vhodné pro lidi, co pořád chodí do prace, potkávají se bez pořádné ochrany s větším počtem lidí.

Jinak erouska nebyla zamýšlená pro situaci lockdown ( jakože ho pořád nemáme), ale jako prevence. Měla by význam, napriklad kdyby měl každý, komu to pipne, automaticky nárok na test, například. Ale už teď je na to pozde. 

Je potřeba to ale řešit, protože jednou se zas rozmrazime a bylo by fajn začít tak nějak znovu a lépe. 

Offline Kokoska
Avatar
28416 příspěvků moje polička 15. října 2020 13:19

continuity no nechodi, ale kdyby meli mobil toho schopny a prisel jim pokyn nainstalovat (a kdyby to umeli), jiste by poslechli. Hned jak by se probrali k vedomi po soku, ze jim pise MZCR a Razova osobne.

Jako prevence s narokem na test by to melo smysl, takhle to spis strasi lidi.

Offline continuity
Avatar
33843 příspěvků moje polička 15. října 2020 13:20

Kokoska tak děti pracovníků kritické infrastruktury můžou mít výjimku, protože furt hledáme menší zlo. 

Nelze je nechat ve svých školách, protože jejich učitelé učí on-line zbytek třídy. 

Teda naše učitelka se místo učení chodí radit do školy. To bych taky čekala, že už jsou poradeni, ještě je naše škola Covidem dost potrefená, 7 třid bylo v karanténě už minulý týden. To by nebylo, aby se konečně nepromorili vsichni pedagogove. K tomu je to první stupeň, možná než se doradi, půjdou zas do školy. Kdo ví. 

Offline euridike blogger
Avatar
3498 příspěvků moje polička 15. října 2020 13:25

Já si uvědomuju, že už to není vtipné, ale v tu chvíli mě to pobavilo – Prymulův Twitter a na něm dva po sobě jdoucí tweety. První s textem: „Již brzy vás seznámím s podrobnější strategií“. A o pár hodin později video s pěti slovy: “Prosím vás všechny, zůstaňte doma.“

Doufám, že to není celá ta strategie...

Offline Kokoska
Avatar
28416 příspěvků moje polička 15. října 2020 13:29

euridike kdyz mi pkukovnik doveze veci ze zasilkovny a posty (zadne rozmarilosti, rousky a respiratory a nejake kanc potreby), rada doma zustanu. Na tu postu se uz vylozene tesim, ale mozna tu e-rousku nevypnu.

Offline euridike blogger
Avatar
3498 příspěvků moje polička 15. října 2020 13:33

Kokoska Obávám se, že objednávání kancelářských potřeb za nouzového stavu už by mohl vyhodnotit jako zbytnou rozmařilost...

Offline Kokoska
Avatar
28416 příspěvků moje polička 15. října 2020 13:34

euridike uz mlcim, uz mlcim! 

Offline RoSa
Avatar
8254 příspěvků moje polička 15. října 2020 13:35

mně se rozbil pes, od včerejška, co mi přišla ta hláška z erousky... furt a všude za mnou leze a celej vibruje... i do postele to v noci zkoušel, to jsem si musela dojít pro plácačku na mouchy a vyhodit ho z ložnice, jinak bych se nevyspala!

Offline Kokoska
Avatar
28416 příspěvků moje polička 15. října 2020 13:46

RoSa ze by si to precet?

Offline horse_66
Avatar
155 příspěvků moje polička 15. října 2020 14:05

Zaujal mne hlavně ekonom CERGE-EI Štěpán Jurajda. Hosty vysílání jsou autor iniciativy Masks4All Petr Ludwig, ekonom CERGE-EI Štěpán Jurajda a herec Tomáš Novotný.  DVTV

Offline bram
Avatar
4072 příspěvků moje polička 15. října 2020 14:35

Kokoska continuity Jos u nàs na malomestě začala hned od středy v jedné ze základek fungovat družina pro děti pracovníků IZS, bylo to tak i na jaře. Věřím, že to tak bude i ve spoustě jiných měst. 

Offline Sweet Potato
Avatar
34889 příspěvků moje polička 15. října 2020 15:29

RoSa Nestraš. Psi to prý poznaj!