Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 14. října 2020 19:24
Reakce na Jennyfor:

Celé odpoledne zas šoupu něco do kompu, až se ze mne kouří, jestli proběhly nějaký změny v nařízeních, tak jsem mimo.
Ale byla jsem včera poučena nadřízeným, že je moje povinnost sledovat legislativní změny na webu vlády a okamžitě se podle toho zařídit. Tak jdu na vládu, nebo na twitter, nebo do prdele, já už nevím, co platí a co těm studentům mám psát...

jo a jen jsem letmo koukla na mzcr a ten odpolední přírůstek k 18 hodině 5679 je teda už fakt hustej. Většinou je to v noci pak dvojnásobný.

jako trochu už panikařím....

​A to máme teprve středu, nejvyšší čísla bývají čtvrtek, pátek

Offline dynda
Avatar
7280 příspěvků moje polička 14. října 2020 19:26

Sweet Potato 

Už aby si ji odvezli ufouni!

Offline JanieB
Avatar
532 příspěvků moje polička 14. října 2020 19:32

MaeGandal To je samozřejmě ideální racionální úvaha ;-) V reálu to funguje tak, že pípne zpráva, promyslím si den, zjistím, že v delším kontaktu jsem ten den byla jen s matrikářkou přes dveře s plexisklem a s respirátorem... a stejně si pak třikrát denně měřím teplotu, schválně si zkouším dýchat zhluboka, abych zjistila, jestli nemám potíže s dýcháním a prostě vyšiluju, že jsem mohla nakazit babičku A kuriozita: nešla jsem kvůli tomu tento týden do kanceláře, abych nedotáhla mezi chudáky Rakušany koronu z Česka, a zrovna psal šéf, že se u nás na patře vyskytla korona. Tak nakonec mě rouška snad i ochrání ;)

Offline Jennyfor
Avatar
2000 příspěvků moje polička 14. října 2020 19:33

Jen ukázka, jak se vše dynamicky mění:

minulý týden vyhlášení opatření platná k 12.10. 2020: (cituji z textu o VŠ)

a to tak, že zakazuje osobní přítomnosti studentů na výuce při studiu na vysoké škole a účastníků kurzů celoživotního vzdělávání; 

z toho se usoudilo, že zbývající státnice a obhajoby nebude možné realizovat, komise se rozpustily, studenti odjeli do svých domovů

V ponděli, po té slavné tiskovce, dostal Plaga dotaz a tam zmiňoval možnost 10 studentů u zkoušek.

Ráno byl na webu vlády upravený text: 

a to tak, že zakazuje osobní přítomnosti studentů na výuce, účastní-li se v jeden čas zkoušky více než 10 osob, při studiu na vysoké škole a účastníků kurzů celoživotního vzdělávání; 

který teda nedával moc smysl, ale naznačoval, že cosi s 10 studenty lze.

Dnes už to někdo přepsal na:

a to tak, že zakazuje osobní přítomnosti studentů na výuce a zkouškách, účastní-li se v jeden čas zkoušky více než 10 osob, při studiu na vysoké škole a účastníků kurzů celoživotního vzdělávání; 

tomu už lze rozumět, ovšem zorganizovat do pondělí distanční obhajoby a státnice - student na škole, komise sleduje na dálku live online - bude oříšek. 

kdo chvíli stál, už stojí opodál.... 

Offline SunEclipse
Avatar
3120 příspěvků moje polička 14. října 2020 19:38

Sweet Potato barbucha to by mohlo být, seděli  hned pod náma

Offline Kokoska
Avatar
28416 příspěvků moje polička 14. října 2020 19:46

Sweet Potato ze je vlada banda mimozemstanu, tomu by se i dalo verit

Offline MaeGandal
Avatar
1602 příspěvků moje polička 14. října 2020 19:48

JanieB tak mně se to povídá, že? až dostanu zprávu, tak ma tom budu podobně. Ale my tady nosíme roušky, pokud nemůžeme dodržovat rozestupy, což znamená, že když jsem mezi lidma, tak mám roušku a tím se budu uklidnovat

Offline continuity
Avatar
33843 příspěvků moje polička 14. října 2020 19:52

BT ma má dosah tak 10-12 metrů. Ten odhad vzdálenosti se dělá podle síly signálu, je to orientační. Blbý je, že ta erouska píše jenom datum, kdyby tam byl ještě čas bylo by to urcite lepší. 

Offline continuity
Avatar
33843 příspěvků moje polička 14. října 2020 19:56

Jinak.covid u muže v práci. Zatím se dnes jenom na půlhodinu sešel se sefem, který je v pravidelném kontaktu nakaženým. No uvidíme.

Zítra slíbil odvézt tchána do servisu.

Offline ionicera
Avatar
2238 příspěvků moje polička 14. října 2020 20:09

Sweet Potato Já už jsem tak alergická na výraz stačí používat selský rozum! Slyším to v krámě pomalu od každého, koho poprosím, aby si dal tu roušku i přes nos a že i 6 leté dítě musí mít roušku. 

Offline continuity
Avatar
33843 příspěvků moje polička 14. října 2020 20:20

ionicera na ty exponenciální děje selský rozum neplatí, rozumím té matematice kolem celkem slušně, s exponenciálním dějem mám praktické osobní zkusenosti a vim jaký prevít to může byt a vždy to podstrelim oproti tomu, co přesně spočítají datari. 

Offline Sweet Potato
Avatar
34889 příspěvků moje polička 14. října 2020 20:34

Opět chvilka coronapoezie.

Offline Garfie
Avatar
24040 příspěvků moje polička 14. října 2020 20:38

Sweet Potato  tvl a já myslela, že největší konspirátoři se prochází na mým FB...

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 14. října 2020 20:44
Reakce na SunEclipse:

Sweet Potato barbucha to by mohlo být, seděli  hned pod náma

​Tak jedině takhle, no.

Offline Jennyfor
Avatar
2000 příspěvků moje polička 14. října 2020 20:54

Sweet Potato Mám moc ráda přimáře, ty si vychutnávám

Offline ionicera
Avatar
2238 příspěvků moje polička 14. října 2020 21:33

continuity Tak oni tím selským rozumem myslí, že roušky jsou zbytečné a stejně se musíme promořit. Nějaké počty už by byly vyšší dívčí. 

Offline coralline
Avatar
2158 příspěvků moje polička 14. října 2020 22:01

Sweet Potato To je náhodou skvělej námět na další řadu X-Files

Offline Renusatko
Avatar
11584 příspěvků moje polička 14. října 2020 22:48

Nevím jak teď, protože tu aplikaci nemám, ale předtím u té první verze se mi tam třeba načetli mobily lidí, kteří před domem venčili psa a chvíli tam postávali. Bydlíme v patře a rozhodně to bylo víc než dva metry. 

Offline moora
Avatar
7573 příspěvků moje polička 14. října 2020 22:58

Offline continuity
Avatar
33843 příspěvků moje polička 14. října 2020 23:04

moora

Chudáci malí, to je podraz: najdi větu, ktera dava smysl