Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 29. června 2020 11:40

viktorka_od splavu fakt dobrý, díky za odkaz. Ovšem to V pracovní dny vstávám zhruba ve 2:30 mně fakt dostalo...

Offline OliveOyl
Avatar
1712 příspěvků moje polička 29. června 2020 11:40

viktorka_od splavu Dušek dobrý. Taky by se mi líbilo, kdyby to naučilo všechny ty chrchlače zůstávat doma. Taky mám jednu kolegyni, která každý podzim smrká, kašle, vzdychá a zmírá, všechnu práci děláme za ni, ale domů nepůjde. A odložím si tu jedno včera znovuprobuzené traumátko. Zatímco chrchlačku všichni litujou, mě se, když jsem byla na covid oddělení, většina mýho mateřskýho pracoviště štítila. Přestože jsme dodržovali až nesmyslně přísná ochranná opatření, průchod filtem znamenal ostříkat se silnou dezinfekcí, za asistence dalších osob a průběžného postřikování další dezinfekcí se svlíknout, vysprchovat, umýt vlasy, vypláchnout pusu antivirotickým roztokem a v čistém oblečení vypadnout ven, tak na mě stejně sočily, ať si ten kabát a boty nedávám k nim do šatny (asi jsem se měla zouvat na vrátnici) a dezinfikovaly všechno, kudy jsem prošla.

Sorry za výlev, nějak to na mě padlo.

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 29. června 2020 11:42

Sweet Potato Tohle bylo fakt to nejsmutnější, co jsem v poslední době četla

Offline andulka01
Avatar
10695 příspěvků moje polička 29. června 2020 11:44

Lamicka to asi aby to rozvolnění nevypadalo moc hrrr... nebo aby to najednou nevypadalo příliš srozumitelně a logicky, mohl by to pro nás bejt šok.

V Praze bude prázdninový provoz, ale nijak zásadní úbytek obyvatel. Takže ranní špička do práce v autobusech a tramvajích bez klimatizace jakože ok, ale metro ne. A ne, nejsem zastánce roušky na furt, naopak, naučit ty co se necítí dobře ji mít. Jinak už prosím chci vídat lidi celý, s úsměvem nebo zamračený, je mi to fuk, ale hlavně obličeje.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46069 příspěvků moje polička 29. června 2020 11:49

andulka01 jojoo, nejvic me rozesmalo ze od 1. jsou rousky povinne v metru, ale jenom v Praze takze to nase muzem bez rousek

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46069 příspěvků moje polička 29. června 2020 11:49

andulka01 jojoo, nejvic me rozesmalo ze od 1. jsou rousky povinne v metru, ale jenom v Praze takze to nase muzem bez rousek

Offline andulka01
Avatar
10695 příspěvků moje polička 29. června 2020 11:54

viktorka_od splavu Ten je vynikající

Offline Magráta
Avatar
7771 příspěvků moje polička 29. června 2020 11:56

Sweet Potato to je hrozně smutný

Offline Sweet Potato
Avatar
34833 příspěvků moje polička 29. června 2020 12:19

Mohučanka Promiň, i ostatní, asi jsem se potřebovala vypovídat. (Ona mne načala už vedle ta diskuze o nepohřbech, kdyby se nejbližší rodina rozhodla, že pohřeb ne, to už si vůbec neumím představit, co by se mnou udělalo)

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 29. června 2020 12:26

Sweet Potato To neměla být výtka, v žádném případě! A dost to koresponduje s mým pocitem, že ta všechna opatření mohla nadělat víc škody než užitku

Jak tu někdo psal, že v lese jsou ta blbá klíšťata, tak jsem si uvědomila, že nemocí z klíšťat se bojím rozhodně víc než korony.

Offline Garfie
Avatar
23937 příspěvků moje polička 29. června 2020 12:30

Mohučanka viktorka_od splavu Ten Dušek je skvělý, viděla jsem ho v DVTV a moc se mi líbil. 

Offline Sweet Potato
Avatar
34833 příspěvků moje polička 29. června 2020 12:39

Mohučanka Blbá, strašně blbá, shoda okolností.

A zase mi to připomělo, jak devastující vliv asi měly ty zavřené domovy seniorů a podobná zařízení. Jenže v určitý okamžik asi nebyla jiná možnost, ty, kde se jim ta nákaza rozšířila, to muselo být taky strašné.

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 29. června 2020 14:10

Takže od 1.7. Je Británie už zelená. Čili bez omezení. 

http://mzcr.cz/dokumenty/semaforvysoke-riziko-nakazy-zustava-uz-jen-ve-svedsku_19476_1.html

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 29. června 2020 14:29

Klara andulka01 Vy to budete mít jen v metru. My v práci asi už doživotně. Dnes jsem se dozvěděla, že se nás práce bez roušek vůbec netýká od 1.7. Paráda. Takže já jedu naštěstí teď na 14 dní na dovolenou do Chorvatska. Strach fakt nemám a pokud se něco nezmění, tak budu uvažovat o změně práce, protože už 4 měsíce pracuju každý den celou směnu v roušce a mám toho dost.

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 29. června 2020 14:58

Renusatko Napodobne, na sale rousky samozrejme chapu a zvladam, ale tam je take klimatizace...Ale v ambulanci uz to prestavam davat, jsem ve tretim trimestru a v kombinaci se zmenami pocasi a tim, ze s lidmi fakt mluvim, to bylo dnes chvili uz o kolaps a pred starym panem jsem si tu rousku proste stahla virus nevirus. Ale mezi kolegy ji sundavame uz vsichni, to same na schodistich, to proste nejde no.

Offline AprilTwelve
Avatar
930 příspěvků moje polička 29. června 2020 15:00

Renusatko u nás to na konec rousek taky nevypadá... kancelář... už to naštěstí není tak striktní,  ale taky jsem uvazovala, co s tim, pokud na tom budou trvat i nadále... co mě ale tíží asi trochu vic, je škola od září a ta možnost, že budou vyžadovat roušku po celou dobu výuky... pokud teda výuka bude, což teda doufám. zatím jsou v té škole podminky jak ve válečné zóně s ebolou.. tak snad je to přes prázdniny trochu přejde.  preci nemůžeme už být takhle vorouskovany na furt

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 29. června 2020 15:06

Jos já tě teda obdivuju, že ve 3. trimestru zvládáš práci zdravotní sestry. Mě celkem nic nebylo, ale stejně jsem byla ráda, že jsem mohla chodit na kratší dobu a to pracuju převážně v kanceláři.

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 29. června 2020 15:07

Jos S kolegyněmi ji mezi sebou nenosíme vůbec od začátku, oni si jí na ambulanci a v recepci sundávají, jenže já mám jednoho pacienta za druhým a nemám kdy si ji sundat často ani na minutu. Přitom polovina pacientů přijde a první co udělají je, že si s oblečením sundají i roušku. Nechápu proč by to teda nemělo ve zdravotnictví (ambulance) zůstat dobrovolné. Už mě to štve. Každý večer mě šíleně bolí hlava. 

Offline brrr
Avatar
10018 příspěvků moje polička 29. června 2020 15:09

Evaeva Myslím, že Jos je doktorka

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 29. června 2020 15:10

Evaeva Mam to snazsi, jsem lekarka a mame ambulanci, ktera je spis o pohovoru s pacientem, na sal uz nelezu . Do prace chodim celkem rada, akorat ty rousky me stvou.