Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline viktorka_od splavu
Avatar
46069 příspěvků moje polička 29. června 2020 15:31

Jos ja z pohledu pacienta teda navic vnimam, ze potrebuju s tim lekarem komunikovat, vysvetlit co a jak me boli apod, a to se zakrytou tvari aspon mne teda vubec nejde obavam se ze je to i socialni problem, cim dele tim hur bude.. a to aspon slysim. dost strasich lidi spis odezira, tak jsou v haji

Offline AprilTwelve
Avatar
930 příspěvků moje polička 29. června 2020 15:39

viktorka_od splavu jak začnu s rouškou vic mluvit,  tak se dusim... prostě to přes to nedávám, když mám dál mluvit. a to nejsem úplně z formy.. ale prostě proč musíme obhajovat možnost normálně dýchat,  fakt nevím.  s..re mě to straslive. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 29. června 2020 15:55

Jos omlouvám se, za sestřičku;) Jestli je to náročnější nebo ne, neumím posoudit, mě stačilo i těch 6 hodin v kanceláři.

Offline andulka01
Avatar
10695 příspěvků moje polička 29. června 2020 16:07

AprilTwelve Evaeva No tak to si ani nechci představovat. Po dohodě s kolegy jsme nějaký čas nosili roušky do jiného patra a dílny, pak už ani to ne. A jak už jsem před časem psala, nic, vůbec nic. Jeden kolega si naordinoval karanténu protože se teoreticky setkal s někým kdo se mohl setkat. Jinak v širokém okolí naštěstí žádný výskyt. Čímž samozřejmě nezlehčuju případy, kde výskyt byl. My jsme prostě měli fakt kliku.

Offline letfenixa
Avatar
7976 příspěvků moje polička 29. června 2020 16:27

AprilTwelve u nás v škole už ruska nenosi v podstate nikto, dnes nabehli už všetci žiaci

Offline continuity
Avatar
33702 příspěvků moje polička 29. června 2020 16:28

Já se s rouskou na puse vždy rozkaslu, když začnu mluvit. To je už úplně ztracené. Včera jsem byla v samosce svědkem, jak prodavačka fakt doběla zprcala paní, která na roušku zapomněla. Že máme u nás virus a ona se nechce nakazit. Co bude dělat od středy nevím. 

Ale za mě to v MHD v Praze mohli ještě chvíli nechat. Ty spoje u nás jezdí celkem narvané a o rozestupech (ani pulmetrovych) nemůže být vubec řeč. 

Offline Lamicka
Avatar
13358 příspěvků moje polička 29. června 2020 17:05

Garfie mne prave metro prijde dost vylidnene, i ve spicce zatimco tramvaje vzdy narvane, ale dobre no...  vidim to presne jak pise andulka01:) 

Offline brrr
Avatar
10018 příspěvků moje polička 29. června 2020 17:57

Teď psala kamarádka, že v S Irsku od září budou děti chodit do školy 2x týdně. Po, út jedna skupina, ve středu vydesinfikují školu a čt, pá druhá polovina. Pevně doufám, že tady to nikoho nenapadne.

Offline Garfie
Avatar
23937 příspěvků moje polička 29. června 2020 17:58

Lamicka No já teda tu vytíženost úplně neposoudím, ale taky mě to překvapilo, zvlášť když není nijak horké léto...

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 29. června 2020 21:19

continuity Já si přesně říkám, že u nás je pacient 7-15 minut. Za tu dobu k němu teda musím 3x jít blízko, ale pořád to bude dál, než když vedle něj budu sedět v MHD a hlavně jsem takhle blízko několik vteřin. Jako nechápu, tak jsou to lidi v ohrožené skupině, pokud se bojí ať si na těch 7 minut dají roušku oni, ale pokud přijedou vlakem, busem a MHD bez roušky, tak to fakt postrádá logiku a zdravý rozum. 

Offline moora
Avatar
7542 příspěvků moje polička 29. června 2020 21:24
Reakce na Garfie:

Lamicka No já teda tu vytíženost úplně neposoudím, ale taky mě to překvapilo, zvlášť když není nijak horké léto...

​v sobotu bylo nějakých 28 a než jsem dojela domů, tak jsem skoro zdechla. musela jsem si roušku stáhnout aspoň pod nos, to se fakt nedalo

Offline AprilTwelve
Avatar
930 příspěvků moje polička 29. června 2020 21:45

moora ono to stačilo i dnes, a to bylo 23

Offline Lamicka
Avatar
13358 příspěvků moje polička 29. června 2020 21:58

moora jo, dnes to bylo vyzivne. Jela jsem se synem tramvaji a bylo to k uduseni. Pak mi volal muz, ze asi nestihne vyzvednout dceru z krouzku, at pro ni radsi zajedeme my, tak jsem jela autem. Jinak po Praze jezdim mhd, ale podruhe uz jsem tu vyhen nechtela absolvovat. 

Offline Garfie
Avatar
23937 příspěvků moje polička 29. června 2020 22:08

moora Lamicka Jako já se v roušce dusim neustále, jsem fakt ráda, že ji téměř nemusím nosit!!!

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 29. června 2020 22:35

Garfie No on se v ní dusí asi skoro každý. Já normálně nekašlu, ale v práci se v tom dusím pořád. Okna máme na jih a do rušné ulice, vedro už teď, dýchat se v tom nedá a ještě mě večer šíleně bolí hlava. Už jsem víceméně 4 měsíce na každovečerním Brufenu, protože se to nedá vydžet.

Offline Pavlena
Avatar
6557 příspěvků moje polička 29. června 2020 23:04

Tlapkám všechny, co musí mít v prácí roušku.. Vůbec bych to nedala, vyhýbám se MHD i obchodům bez klimy, to prostě nejde. Nevím, asi přechod, protože kombinace vedro+hadr na obličeji+špatné dýchání mi způsobuje návaly vedra až na omdlení. fuj.

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 29. června 2020 23:12

Pavlena já už nechodím vůbec nikam, kde ji musím mít...už dlouho. Ta práce mi fakt stačí. MHD jsem jela jednou, jinak chodím všude pěšky a do obchodů vůbec nechodím. Nakupuju na Rohlíku a u stánků. Naštěstí ani kosmetička a manikér nevyžadovali nikdy roušku, protože jinak bych tam ani nešla. Kadeřnice je neteř. 

Offline Pavlena
Avatar
6557 příspěvků moje polička 29. června 2020 23:15

Renusatko se ti nedivím. fakt všechny v téhle situaci obdivuju...

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46069 příspěvků moje polička 30. června 2020 06:27

Pavlena mne staci jednou do toho dychnout ten horky vzduch a uz se kacim.. takze ji nosim pod nosem jako skoro kazdy:-)

Offline Janulik03
Avatar
16697 příspěvků moje polička 30. června 2020 06:40

Jauz som si nakupila jednorazove ruska lebo sa v nich dycha o nieco lepsie. Musime ich mat stale len sa chodime vydychat dozadu takze je celkom boj kto bude vzadu radsej chystat ako stat za pultom ale je to uz dost umorne. Ludia uz  niekedy pridu dnu bez rusky a potom v panike zakryvaju usta trickom alebo vreckovkou. Myslim ze ich este budeme nosit dlho, no