Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline Renusatko
Avatar
11579 příspěvků moje polička 30. června 2020 08:03

Janulik03 no vy to máte taky náročné a asi ještě delší směnu než já. Jsem zvědavá, jak dnes ty podmínky stanoví u nás.

Online Janulik03
Avatar
16639 příspěvků moje polička 30. června 2020 08:08

Renusatko my robime standard 8 hodin alebo 7 a potom 5 hodin v sobotu takze hodiny pohoda a ked zacinsm o 4,30 tak som o 12 doma co je vladtne akoby den volna

Offline Renusatko
Avatar
11579 příspěvků moje polička 30. června 2020 08:13

Janulik03 tak to mám podobně. Jen teda 4:30 ještě spím .  

Offline barbucha blogger
Avatar
30546 příspěvků moje polička 30. června 2020 08:52
Reakce na continuity:

Já se s rouskou na puse vždy rozkaslu, když začnu mluvit. To je už úplně ztracené. Včera jsem byla v samosce svědkem, jak prodavačka fakt doběla zprcala paní, která na roušku zapomněla. Že máme u nás virus a ona se nechce nakazit. Co bude dělat od středy nevím. 

Ale za mě to v MHD v Praze mohli ještě chvíli nechat. Ty spoje u nás jezdí celkem narvané a o rozestupech (ani pulmetrovych) nemůže být vubec řeč. 

​Jo, mě dneska napomenula trafikantka Přitom sama roušku a eště celá za plexisklem... taky mě rozveselilo pomyšlení na zítřek, to snad aby radši rovnou zavřeli krám!

V MHD si ale roušku můžeš nechat, to nikdo nezakázal Řekla bych, že ji bude mít i nadále vždycky ještě pár lidí. Ono ti to zachytí přece jenom aspoň něco, kdyby náhodou...

Offline Kokoska
Avatar
28215 příspěvků moje polička 30. června 2020 09:08

barbucha rousku si muzes nechat kdekoli

Ja jsem v ni malem chcipla v nedeli v obchodaku ve Sterboholech. Snad vypnuli klimatizaci nebo co, bylo to desny. Sla jsem si vyzvednout balicek do Notina, prede mnou 2 lidi, nemohla jsem se dockat, az vypadnu. Puvodne jsem chtela jeste do HM, ale vzdala jsem to. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30546 příspěvků moje polička 30. června 2020 09:15

Kokoska 

Jo, v obchodech děs a hrůza. Taky jsem zdrhala jak to jen šlo, i u cosáků jsem vydržela jen nezbytnou dobu!

Offline continuity
Avatar
33535 příspěvků moje polička 30. června 2020 09:21

barbucha no když si za mě sedne chrchlajici spoluobčané, tak mi to je k ničemu.

Já se viru porad nebojím, jenom mám trochu obavy, že až tady budou plošne nové případy, zavřou nám zas Slováci hranice. Už takto to bylo vic politické rozhodnutí než cokoliv jiného, epidemiologická komise to tam nedoporučila. Žádné Nech sa páči, pán Matovič. se totiz nekonalo. 

 

Offline coralline
Avatar
2154 příspěvků moje polička 30. června 2020 09:27

Můžete mi někdo vysvětlit lidi, co nosí na ulici roušku pod nosem? Na ulici už dávno nemusí a pokud ji z nějakýho důvodu chtějí, pod nosem je jim prd platná

Offline barbucha blogger
Avatar
30546 příspěvků moje polička 30. června 2020 09:33

continuity 

Všecko je to politika! Mně zas leze na nervy, že otevřeli hranice s Anglií (kde na tom byli stejně mizerně), a Švédi jsou furt tabu... protože Angláni nakonec přilezli ke křížku a začali se kát a provádět jakýs takýs opatření (beztak pozdě), přičemž Švédi si trvali a trvaj na svým a drze přežili a nevymřeli všichni, tak to maj teď za trest!

Offline Bowle
Avatar
568 příspěvků moje polička 30. června 2020 09:34

coralline možná když přebíhají z jednoho obchodu do druhého? taky to tak dělám, když vím že jde o kousek cesty.

Offline andulka01
Avatar
10628 příspěvků moje polička 30. června 2020 09:48

barbucha Nakupování pro radost tzn: hadry a knihy jsem odložila až na bezrouškový stav. Stačil mi normální nákup potravin a velmi zřídkavé cesty MHD. Fakt doufám, že se roušky nevrátěj, nejen že nemůžu dejchat, ale z lidí bez půlky obličeje mám paniku.

Offline Kokoska
Avatar
28215 příspěvků moje polička 30. června 2020 09:51

Mne prijde jeste desivejsi napad tisknout na rousky dolni cast obliceje, nedavno to ukazovali v TV. Teda obliceje nositele rousky, cizi huba by byl jeste vyssi level

Offline Aranel
Avatar
4492 příspěvků moje polička 30. června 2020 09:52

Bowle Taky si myslím.

Janulik03 No ti, co si přidržují papírový kapesník nebo tahají tričko, to je vůbec k smíchu. Ale tuhle jsem to musela udělat v dm, ještě jsem si zakryla pusu tričkem, co jsem měla předtím na józe... prej "kdyby přišla kontrola". Taky blbost, to opatření se přece nedodržuje kvůli kontrole! (A bohužel ty kapesníčky, nebo co to bylo, jsem dost potřebovala, takže jsem tam musela takhle potupně nakupovat)

Offline moora
Avatar
7505 příspěvků moje polička 30. června 2020 09:53

coralline Tak ja, kdyz prebiham mezi mhd/kramama, taky jen stahnu pod bradu, kdyz vim, ze za 20 metru bych ji musela zas nandat

Offline Kokoska
Avatar
28215 příspěvků moje polička 30. června 2020 09:55

Aranel ja jsem minuly tyden vlitla bez rousky do pokladny u pumpy, tankuju bez ni, spechala jsem a zapomnela ji v aute. Chlap u pultu v rousce za plexisklem koukal divne, ale nic nerekl a mne to doslo az v aute.

Offline Lamicka
Avatar
13336 příspěvků moje polička 30. června 2020 10:00

Pavlena mne staci jednou do toho dychnout ten horky vzduch a uz se kacim.. takze ji nosim pod nosem jako skoro kazdy:-)

​jsem cetla "uz se kazim"

Offline RoSa
Avatar
8165 příspěvků moje polička 30. června 2020 10:10

jsem si ušila teď na léto pár roušek z jemnýho hedvábí a super to je, krásně se v tom dýchá, jako bych na obličeji nic neměla

Offline Kokoska
Avatar
28215 příspěvků moje polička 30. června 2020 10:14

RoSa otazka je, jestli jemne hedvabi ma nejakou ucinnost.

Offline Renusatko
Avatar
11579 příspěvků moje polička 30. června 2020 10:22

RoSa Možná to by byla cesta pro nás..o účinnosti není řeč.

Offline coralline
Avatar
2154 příspěvků moje polička 30. června 2020 10:27

Bowle moora Když já občas potkám takhle někoho, kdo vypadá, že je na procházce. Na trase 20 metrů ze zastávky do krámu to chápu, to se bych se nedivila.