Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 28. června 2020 00:13

nika Nejhorší je smrt z vyděšení. 

Děsivé, jak se lidi kvůli pofidernímu pocitu jakéhosi většího bezpečí ochotně vzdávají vlastního plnohodnotného života a svobody.

Offline nika
Avatar
682 příspěvků moje polička 28. června 2020 00:46

Dadoo z žádné zábavy bych teď stejně nic neměla,s obavou, že  se můžu nakazit a přenést to třeba na své děti, nikdo neví,co vám korona způsobí do budoucna. Já se svobody nevzdávam, ale plnohodnotný život,jak jsme znali, asi opravdu nebude možný. Měla jsem za to, že situace se už zklidňuje a viděla jsem to optimisticky, jenže teď zase narůstají počty, nedělá mi to dobře, mam strach.

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 28. června 2020 10:00

nika 

Prosimtě... cos dělala doteď, když každoročně probíhala chřipková epidemie (u nás průměrně cca 1500 mrtvých ročně, dle SZÚ)? Jste všichni i s dětmi očkovaný?

Že se tu znova objevuje tubera, určitě víš, a určitě víš i o spalničkách, na který i dříve očkovaní ztrácejí protilátky. Už jsi si je nechala otestovat?

A jinak pozor na strach a stres!

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 28. června 2020 10:06
Reakce na Dadoo:

Tak od 1.7. Už bude Británie zelená. Takže bez karantény i testu. 

https://www.novinky.cz/koronavirus/clanek/jak-koronavirus-pro-cechy-zmenil-rezim-na-hranicich-evropskych-statu-40325031

​Kde to vidíš? Ta barevná mapka je pro cestování směrem tam

Offline Jennyfor
Avatar
2000 příspěvků moje polička 28. června 2020 10:46

nika Tak já se zrovna hrabu ze svého pesimistického dna a ještě chvilku mi to bude trvat, ale takhle uvažovat, to je na mašli. 
Člověk může chránit sebe a i své nejbližší a nemusí se kvůli tomu vzdávat plnohodnotného života.

A teda, zamknout se doma a čekat, že to někdy zmizí, že žít se bude potom...

Kdybych měla tu možnost, že by se mi někdo dva týdny o tátu se vším komfortem postaral, mám sbaleno za hodinu a odjíždím okamžitě k moři.
Slunce, voda, mořský vzduch, vůně borovic a levandule tu koronu převálcujou. A věřím, že to dodá imunitu i na pár dalších měsíců.

Offline Kokoska
Avatar
28411 příspěvků moje polička 28. června 2020 10:53

nika pokud jsi z Karviné nebo od Ostravy, tak to trochu chápu. Ale sedět doma a čekat "Až", to taky může trvat do konce života.

Offline Lamicka
Avatar
13377 příspěvků moje polička 28. června 2020 11:13

Ja taky sedela doma a stejne jsem to chytila. Zrovna mi rikala znama, ze kdyby tipovala nekoho, kdo to nechyti, protoze prijal vsechna mozna opatreni (prestali jsme se vidat s kamarady i s pribuznymi, muz nosil v praci rousku... deti jsem stahla z krouzku) tak jsme to my. Ostatni davali deti dal do skolek, vidali se, deti chodily do posledni chvile na krouzky. Takze opatrne s tou opatrnosti.

Offline Emi
Avatar
1046 příspěvků moje polička 28. června 2020 11:28

barbucha Ta mapka vyjadřuje pravidla platná u nás, takže při návratu do ČR. Směrem ven si to musíme vyhledávat po jednotlivých státech.

Offline Mohučanka
Avatar
6407 příspěvků moje polička 28. června 2020 14:20

Hlásím pro případné cestovatele: příbuzní přiletěli ve čtvrtek z USA, v pátek zašli na test, v sobotu měli výsledek (negativní). Nejtěžší bylo dovolat se na příslušnou hygienu, o což se snažili od příletu a za den a půl se to i povedlo. Vyplnili dotazník a je to.

Offline nika
Avatar
682 příspěvků moje polička 28. června 2020 14:37

Nejsem z Ostravska, ale od Brna a očkovani jsme. Na chřipku ne.uvazoval jsem letos, ještě před koronou, že se nechám.  O tenemoci nikdo pořádně nic nevi a to ve mně zadnej klid nevzbuzuje.do prace musima jinak nechci nic riskovat.kluka na tábor pustíme,pokud ho teda nezruší, to by psychicky těžce nesl.snad to dobře dopadne.jinak budeme zatim doma.babis poručil cestovat po republice, tak se to roztaha z ohnisek všude po ČR a ostatní země nám stejně zavřou.stejne nebude co řešit.

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 28. června 2020 14:45

nika tak to by snad bylo nejlepší si rovnou hodit mašli. Aspoň by ses nemusela nervovat moc dlouho

Teda TAKHLE poraženécký pristup.. Si to sama privolas.

Jak říkám, nejblbejsi smrt je z vyděšení. 

Offline Pinot Noir
Avatar
24601 příspěvků moje polička 28. června 2020 14:50
Offline Sweet Potato
Avatar
34882 příspěvků moje polička 28. června 2020 14:56

nika Případů je víc, protože se jinak a lépe, systematicky, testuje a trasuje. Většina je bezpříznakových.

Offline nika
Avatar
682 příspěvků moje polička 28. června 2020 14:57

Dadoo nevím, proč poraženecky přístup, já normálně žiju, akorát prostě nechodím na parby a nepojedu letos k moři .

A protože myslím, že Šumava nebo Makarska je celkem fuk,lapnout to můžete tam i tam, zůstanu doma.akorat z Makarské je to 12 hodin cesty domů a ze Šumavy 4, takže větší risk je za mě zahraničí.

Offline Kammila
Avatar
645 příspěvků moje polička 28. června 2020 15:24
Reakce na nika:

.babis poručil cestovat po republice, tak se to roztaha z ohnisek všude po ČR a ostatní země nám stejně zavřou.stejne nebude co řešit.

poručil????

Offline Lamicka
Avatar
13377 příspěvků moje polička 28. června 2020 15:44

Mne ted rikala kamaradka, ktera uci aj, kolik jejich studentu z kurzu ma podobne fobie, nevychazi, nevideli treba 3 mesice rodice, kamarady... chodi jen do prace, protoze musi (tam maji tu aj). To musi byt na budku, pak je jasne, ze ty lidi propadaji krute melancholii a pesimismu. 

Offline Sweet Potato
Avatar
34882 příspěvků moje polička 28. června 2020 16:19

Lamicka Dceřina kamarádka byla v rodinné domácí karanténě ještě před začátkem té celostátní, později směla jen sama do parku (kde se tajně scházela s kamarádkami), vypuštěna ven byla až k maturitě.

Offline nika
Avatar
682 příspěvků moje polička 28. června 2020 16:37

Kammila to je samozřejmě v nadsázce." Majitel české republiky" nám da prachy ,tak mu je tady vrátíme. Poručit samo úplně nemůže, ale vyvolat nálady mezi obyvatelstvem - lyznici z Itálie a teď mořeplavci nám to sem zatáhnou ..a jsou možnosti jak vycestování tak ztížit,aby to spousta lidí vzdalo. 

Četla jsem si podmínky a např.v tom Chorvatsku chtějí,kdyz se nakazite,abyste se tam vyléčili a potom odcestovali.to je samozřejmé, chápu. A lépe,když už, se přece léčit ,v České republice

Karanténa je 14 dní,ale pozitivní můžete být déle.predstavte si to.byla jsem ve spitale v zahraničí po autonehodě v dětství a mám na to takové vzpomínky, že nechci riskovat víc.staci,že se vám může stát nehoda nebo úraz, korona je ještě další riziko a pro mě už trochu neúnosné.

Offline Gatita
Avatar
7175 příspěvků moje polička 28. června 2020 16:47

nika to musi byt peklo, mit takovou uzkost. Ja tedy taky nechci dostat kazdou sra.ku, to je jasne. Urcita opatreni dodrzujeme dodnes (chodime mene casto do obchodu, starsi dite neposilam do skolky, nikam nelezeme, kdyz nas skrabne v krku atd), ale kontaktu a nejake mobility uz se davno nezrikame, to by bylo o dusevni zdravi;)

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 28. června 2020 16:55

nika já mám takovou lehčí formu fobie z chorob normálně, tak mně by vyhovovalo aby zůstala ta opatření ve smyslu větší hygieny v obchodech, desinfekce, izolace nachrchlaných lidí.. ale sedět kvůli tomu doma to už mi připadá fakt nemocný