Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline geekygirl
Avatar
126 příspěvků moje polička 15. srpna 2022 00:41

baltik A nespominate si na tie dve mlade baby, co mali covid medzi prvymi v CR? Tocili aj videa, ako im bolo. Jedna mala vtedy aj problemy s mocovym mechurom alebo oblickami. Neviem to momentalne dohladat. Problem je, ze covid nie je celkom klasicka respiracna choroba, moze napadnut vela organov.

Offline baltik
Avatar
4426 příspěvků moje polička 15. srpna 2022 01:52

geekygirl to si nepamatuju a nasla jsem jen ledviny, ze muze napadnout, ale nic jineho v souvislosti s mocovymi cestami jako nasledek :(

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 15. srpna 2022 08:52

geekygirl

Přihazuju do placu ještě bolesti břicha,  ale laboratorní výsledky všeho jsou normální.  Taky je nás víc a můžeme si tak maximálně postěžovat

Na ty dvě covidove trendsetterky si vzpomínám,  kdoví, jak to s nimi dopadlo. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 15. srpna 2022 08:58

Mha tak u me se prvni covid projevil jako (vicemene jenom) zazivaci potize a to bricho me pak jeste asi 2-3 mesice bolelo. pak to preslo nikde jsem s tim nebyla

Offline Kan
Avatar
6950 příspěvků moje polička 15. srpna 2022 09:03

Mha Zhoršení zraku. My měli úplně bezpříznakový covid, kdyby manžel neměl kontakt a nešel na testy, tak nic nemáme, ale vidění se nám zhoršilo hodně. Nám nic nebylo, hráli jsme monopoly, pili slivovici, odhrnovali sníh, stavěli sněhuláka, pohoda.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 15. srpna 2022 09:04
Reakce na baltik:

geekygirl to si nepamatuju a nasla jsem jen ledviny, ze muze napadnout, ale nic jineho v souvislosti s mocovymi cestami jako nasledek :(

​On to ale není následek. Jen souvislost, proč zvýšené riziko horšího průběhu. Tak možná proto jsi to nenašla.

Následek jsou spíš ty bolesti kloubů, zhoršení zraku apod.

Já měla zánět močáku dvakrát v životě - jednou v dětství, to už nevím, jak se to léčilo, podruhé tak před osmi lety, kdy mi na to stačil Rowatinex. Trpím spíš na kvasinkové. Zatím mi na ně vždy stačily volně dostupné prostedky. No před dvěma měsíci (měsíc a kus po prodělání) se mi rozjel tak, že jsem nevydržela čekat na termín a musela poprvé v životě využít gynekologickou pohotovost, protože takhle strašný jsem to ještě neměla, ani ten úplně první výživný.

Na kontrole, když už se mi ulevilo, mi pak můj gynekolog řekl, že to následek covidu zcela určitě není.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 15. srpna 2022 09:08

Kan spatna slivovice?

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 15. srpna 2022 09:10

viktorka_od splavu Kan

Covid je blbec.

Offline bram
Avatar
4072 příspěvků moje polička 15. srpna 2022 09:42

Kan na to zhoršení zraku si stěžovala moje kamarádka. Do covidu úplně bez dioptrií, pak pár dní téměř bezpříznakový covid a najednou má dvě dioptrie na čtení. 

Offline Kora
Avatar
příspěvků moje polička 15. srpna 2022 10:43

Já vykazuju příznaky postcovidoveho syndromu už vic jak rok a půl.  Někdy úplně v pohodě,  někdy ne. Únava,  klouby, závratě, tlukot srdce, občas kašel co přijde a zase odejde,  chuť a čich pořád na nic. Podle vyšetření jsem zdravá. Zobu různé doplňky stravy, nijak výrazně to asi nepomáhá.  Ale k tomu pocení,  pomohl mi salvejovy čaj.  

Offline Vari
Avatar
1624 příspěvků moje polička 15. srpna 2022 12:04

Ja mela covid pred trema tejdny, mela jsem jen rymu, ale od ty doby se mi chce furt spat a boli me koleno. Jeste s doznivajicim covidem jsem byla na preventivce a vsechno ok, na spirometru jsem mela vic nez 100 %. Je to fakt divna nemoc.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 15. srpna 2022 12:46

Vari ty nové varianty prý plíce už tolik nenapadají. A je to fakt divná nemoc, mamka měla podobný průběh jako ty a taky si nejvíc ztěžovala na následnou únavu, přitom jí nic nebylo, trochu teplota, bolest v krku a trochu rýma, tak tři dny.

Offline mirajo
Avatar
2359 příspěvků moje polička 15. srpna 2022 13:01

Únavě, bolestem kloubů, padání vlasů v souvislosti s covidem věřím, ale na druhou stranu, řada lidí je ochotná na covid svádět cokoli. Nedávno mi pacientka tvrdila, že za poslední půlrok přibrala 7kg a že je to následek coviduZrak na blízko se mi za poslední měsíce horší tak, že si toho nejde nevšimnout, muž si začíná půjčovat moje "babišky" na blízko s 1,5D, on covid měl, já snad ne, společný máme věk a celodenní koukání do monitoru

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 15. srpna 2022 13:04

mirajo kg kvůli kovidu přibrala skoro každá naše pacientka....jak se nesmělo ven. To slyším pořád dokola. Jako chápu, že spousta lidí, hlavně těch našich starších ročníků, mělo obavu a ten aktivní život omezili, ale já to slyším pořád i teď.

Offline mirajo
Avatar
2359 příspěvků moje polička 15. srpna 2022 13:07

Renusatko Tahle ale myslela, že přibírá jako následek covid-infekce

Offline RoSa
Avatar
8201 příspěvků moje polička 15. srpna 2022 13:15

tak moje teta po 2.dávce očkování Pfizerem nějakou dobu neviděla na jedno oko, udělala se jí nějaká sraženina... teď chodí na Karlák, má něco s "makulou" (tomu nerozumim, nevim), píchaj jí do oka 1xměsíčně injekci a doktor říkal, že tam maj v souvislosti s kovidem velkej nárůst počtu pacientů... každýmu to asi napadne něco jinýho, možná nejslabší orgán?... kovid teda neměla, jen to očkování...

Offline mirajo
Avatar
2359 příspěvků moje polička 15. srpna 2022 13:16

Čemu rozhodně věřím, jsou ty všelijaké trombotické komplikace, sama mám v okolí jednoho člověka s plicní embolií a jednoho s infarktem, cca měsíc po covidu. A nebyla to časová náhoda, žádné aterosklerotické změny na koronárních tepnách mu pak nenašli.

Offline Lamicka
Avatar
13347 příspěvků moje polička 15. srpna 2022 13:30

Renusatko mirajo ja taky kvuli covidu pribrala, na uklidneni jsem naduzivala vino, syry, jamon a cokoladu5 kg, uf uz je mam nastesti dole. 

Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 15. srpna 2022 14:20

Renusatko 

Já si taky v lockdownech vypěstovala 2 kila navíc a nemůžu se jich zbavit. Já jim rozumím!

Offline Vari
Avatar
1624 příspěvků moje polička 15. srpna 2022 14:30

Me ted pobavila kamaradka, po roce se vratila ze zeme s nulovou kovidovou toleranci a tady to chytla cela rodina do dvou tejdnu.