Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline milacka
Avatar
5452 příspěvků moje polička 14. srpna 2022 15:46

Renusatko mám pech, asi som schytala dobrú dávku. Navyše som koronu nikdy nemala a poslednu vakcínu v decembri. A s mojou otrasnou imunitou som si zarobila na ťažší priebeh. Kamarátka bola očkovaná 4. dávkou a o dva týždne bola pozitívna. Tri týždne sa trápila, prvý týždeň ledva chodila. Môžeš si gratulovať, že u vás bol priebeh takýto ľahký. 

Offline RoSa
Avatar
8061 příspěvků moje polička 14. srpna 2022 16:27

Vari tak co já vim, tak se to řeší a je na to i pojištění: pro případ, že se kovidově zasekneš v místě dovolený a nemůžeš domu (propadlá letenka, navíc neplánovaný ubytování, strava - dokud nejsi negativní...).... tak jestli to už neřešej letecký společnosti, brzo to tu zas máme v plný parádě, no...

Offline wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 14. srpna 2022 17:10

milacka 

Říkáš otřesná imunita. Netrpíš náhodou na záněty močového měchýře apod.? Totiž moje mamka měla podobný průběh, co popisuješ, že si jí našel zrovna, když ho měla, aniž bychom o tom tušili a rozjel jí ho parádně. Akorát, že ona s jejím celkovým zdravotním stavem není schopná udělat ani krok, takže nezbývá nic jiného, než jí volat rychlou. V nemocnici pak vlastně dostala ATB jen na ten zánět, jinak covid jako takový jí léčili v podstatě taky jen vitamíny a minerály.

Já byla v kontaktu s omikronem už letos v únoru, kdy jsem ho ještě nedostala, ale protože jsem si shodou okolností dovezla v tom dubnu z Paříže taky nachlazení (teď přes léto kýchám z klimatizace každou chvílí), tak už jsem jsem ho od mamky chytla. Takže určitě hraje roli, jak velkou nálož dostaneš a jak na tom zrovna zdravotně aktuálně jsi.

Ale za sebe nemůžu říct, že je lehký průběh kdovíjaká výhra. Je to tak měsíc a kousek, co se mamka s těžším průběhem dala dohromady a jediným "následkem" je, že je tak na 90% původní hybnosti.

Já s lehkým průběhem mám pořád rozházené spaní, což se podepisuje na mojí výkonnosti, že jakmile víc dní po sobě vstávám s budíkem a přestanu se soustředit, mám v hlavě normální mlhu - např. předevčírem jsem dvakrát v jednom dni vlezla do metra na opačnou stranu, než na jakou jsem potřebovala. Všimla jsem si, že se mi zase trochu zhoršil zrak. Furt se víc potím. A od prodělání mě zlobí pravá kyčelní kost při pohybu. Trochu mi teď na ní z nejhoršího překvapivě zabrala homeopatika Hekla Lava, které mi fyzio doporučila jako jeden z prostředků na léčbu plantární fascilitidy ostruh, která mi konečně po 10 měsících díky komplexní rehabilitaci odeznívá, ale stejně s ní jdu teď na konci měsíce k ortopedovi, aby se mi na ni pořádně podíval.

Držím palce, ať příznaky co nejdříve odezní a bez následků.

Offline Renusatko
Avatar
11564 příspěvků moje polička 14. srpna 2022 17:47

milacka My doma nikdo očkovaní nejsme a zatím pokaždé průběh, o kterém jsme věděli spíš náhodně. Naštěstí (klepu na dřevo) ani následky. Jediný manžel nemá od listopadu čich, vrací se mu až teď.  Jinak ani žádná následná delší únava nebo potíže s čímkoli. Já jsem teď měla covid potřetí, kluci a manžel dvakrát.

Naši očkovaní jsou, naposledy taky v prosinci. Otec zrovna začal onkologickou léčbu a naštěstí taky lehký průběh, vzhledem k věku a k jejich nemocem, kdy taťka má výčet diagnóz na stránku a půl. Stěžuje si jen na únavu, ale vzhledem k tomu, že dva dny po začátku té onkologické léčby, dostal covid, tak si myslím, že to zvládal dobře. Bohužel teď byl v té nemocnici a začátek příznaků byl taková hodně lehká mrtvička, tak nevím, jestli to souviselo. Neurolog to nepotvrdil, řekl, že to byla minimaturní příhoda.

Offline milacka
Avatar
5452 příspěvků moje polička 14. srpna 2022 17:50

wendulka na zápal močového mechúra trpím tuším od narodenia, potím sa statočne, aj keď nemám teplotu, potím sa. Únava je najhoršia, umyjem riad a musím si od vyčerpania ľahnúť, poliať vonku kvety ešte nezvládam, hadica sa mi zdá ťažká. A neustále mi je nevoľno, mám nutkanie na zvracanie. Dnes som trochu jedla a mám pocit, že mi to ostalo v žalúdku nestrávené. Aké následky z kovidu si ponesiem ja, zatiaľ netuším, ale nepotešila si ma. A všimla som si úplne biely jazyk, taký som pri žiadnej chorobe nemala. Ani so psíkmi sa nedokážem zahrať, sú unudené, ale fakt nevládzem... 

Offline milacka
Avatar
5452 příspěvků moje polička 14. srpna 2022 17:56

Renusatko chudák otec, ale je statočný a bojuje. Ja som slabší kus, keď ochoriem, ide dolu aj psychika, stokrát klobúk dolu pred Dalia ktorá nesie na svojom chrbte obrovský kríž. Nevieš mi poradiť nejaký účinný liek pri nevoľnosti? A súvisí vôbec nevoľnosť s kovidom?

Offline wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 14. srpna 2022 17:57
Reakce na milacka:

A neustále mi je nevoľno, mám nutkanie na zvracanie. Dnes som trochu jedla a mám pocit, že mi to ostalo v žalúdku nestrávené.

​Hm, napadlo mě to. Mi to říkala i doktorka, že tyhle horečky omikron u lidí s těmito problémy umí. To měla mamka taky s tou nevolností. Až od praktika po jejím propuštění z nemocnice jsem zjistila, že příčinou byl pokleslý draslík. Nech si napsat nebo si nech koupit alespoň nějaký volně prodejný. Mamka ho brala asi jen měsíc od pozitivního testu a srovnalo se to úplně (ale úleva přišla ještě v nemocnici po nasazení) a pro všechny případy nám praktik napsal jedno kalium chloratum jako rezervní.

Offline Renusatko
Avatar
11564 příspěvků moje polička 14. srpna 2022 18:00

milacka Asi i nevolnost souvisí. Na tu si stěžovala i mamka, ale ona to tak má skoro při každé nemoci. Myslím, že bere jen klasicky Helicid a možná nějaké laktobacily na úpravu mikroflóry. Jinak netuším, co je na nevolnost.

Offline milacka
Avatar
5452 příspěvků moje polička 14. srpna 2022 18:01

wendulka idem pozrieť niečo voľnopredajné, ďakujem

Offline milacka
Avatar
5452 příspěvků moje polička 14. srpna 2022 18:02

Renusatko probiotiká mám v pláne nasadiť.

Offline wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 14. srpna 2022 18:04

milacka 

Silná polykací probiotika jsem mamce taky hned nasadila po propuštění z nemocnice a jela je ještě celý měsíc po dobrání atb. Ty taky hodně pomohly.

Online Candance
Avatar
5325 příspěvků moje polička 14. srpna 2022 18:11
Reakce na RoSa:

Vari tak co já vim, tak se to řeší a je na to i pojištění: pro případ, že se kovidově zasekneš v místě dovolený a nemůžeš domu (propadlá letenka, navíc neplánovaný ubytování, strava - dokud nejsi negativní...).... tak jestli to už neřešej letecký společnosti, brzo to tu zas máme v plný parádě, no...

Offline wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 14. srpna 2022 18:11
Reakce na Renusatko:

milacka Asi i nevolnost souvisí. Na tu si stěžovala i mamka, ale ona to tak má skoro při každé nemoci. Myslím, že bere jen klasicky Helicid a možná nějaké laktobacily na úpravu mikroflóry. Jinak netuším, co je na nevolnost.

​To mi řekl praktik, že když je prý pokleslý draslík, což bývá při a po těch horečkách, tak ten helicid nepomůže - mamka bere už několik let pantoprazol 40 mg kvůli medikaci.

Offline milacka
Avatar
5452 příspěvků moje polička 14. srpna 2022 18:14

wendulka trochu som zbehla Google, a už mám aj jasno, prečo som mala kŕče v lýtkach a brnenie rúk - možný nedostatok draslíka. Keď budem negatívna, dám si vyšetriť minerály v tele. Pomohla si mi, som trochu múdrejšia.

Offline wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 14. srpna 2022 18:32

milacka 

Není vůbec zač. S ohledem na průběh určitě nech. Jako fakt ten blbej omikron ty minerály úplně rozhodí s tímhle imunitním deficitem, co máš ty a moje mamka no.

Možná se ještě pak s doktorem s ohledem na ty horečky a tu zvýšenou úvanu při zatéži zkus dohodnout na nějakém alespoň kontrolním EKG. Jen pro jistotu. Mamce covid těmi horečkami vyvolal fibrilaci síní. V klidovém stavu ji teda dle kontroly nemá, ale horečky jsou pro ni díky nebezpčené.

Plíce překvapivě dobrý, chytly to jen minimálně - jen nepatrný infiltrát, který se rychle vyhojil sám. Mamka je teda očkovaná kromě covidu i na klasickou pneumonii, tak nevím, zda to mohlo mít nějaký vliv, ale podle toho, co mi říkala doktorka v nemocnici, se omikron v tomhle směru prý chová jinak než delta a předchozí varianty.

Až se ti minerály srovnají, bude to zase dobrý .

Offline Renusatko
Avatar
11564 příspěvků moje polička 14. srpna 2022 18:56

wendulka Já ty inhibitory nemám všeobecně ráda. On to bere skoro každý a přitom jsou to celkem problematické léky. Takže žádnou zkušenost s nima nemám. Ani netuším, jestli to mamce pomohlo, ale ona to brala jen tu chvíli při covidu. 

Zase bych si sama nenasazovala ani žádné jiné různé minerály, protože potom vidíme ty potíže z toho "sousedka říkala". V každém případě ten minerální rozvrat teď řešili taťkovi v té nemocnici taky, a to my už jsme neměli omikron, ale cosi dalšího. 

Offline wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 14. srpna 2022 19:18

Renusatko 

No však to píšu, že ten draslík měla mamka při a po covidu jen krátce.a jen na základě doporučení lékaře.

Já bych si taky netroufla jí něco nasazovat sama.

Offline baltik
Avatar
4409 příspěvků moje polička 14. srpna 2022 19:44

wendulka takze ji covid zhorsil zanet mocaku? Nikde jsem takovou souvislost nevygooglila a ja jsem mela jeden zanet hned po covidu a ted po mesici znovu...

Offline wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 14. srpna 2022 20:07

baltik 

No tak mi to řekla jak doktorka v nemocnici, tak v odběrovém centru, že v kombinaci s omikronem a věkem umí vyvolat ty horečky

Mamka měla několik zánětů mocaku už před covidem, ale s horečkami nikdy a nikdy plné pole.

Kdyby ho dostala až po covidu, s největší pravděpodobností by prý ten průběh nebyl takový.

Online slniecko admin
Avatar
17514 příspěvků moje polička 15. srpna 2022 00:17

wendulka šmarjá, tá "mlha" a potenie...presne......

...a závrate...dnes som sa skoro zložila v DMku, našťastie tam bol manžel, netrúfam si ani na nákup sama....

ale, prestali mi padať vlasy !!!