Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 01. srpna 2022 17:30

Garfie To je strašné, upřímnou soustrast.

Naši to naštěstí zvládli hodně dobře. Mamka je celoživotní stěžovatel, tak u ní člověk nikdy neví. Tvrdila, že je jí děsně a už po týdnu byla pro pečivo kilometr od domu. Taťka spíš jen únava, rýma, kašel, ale žádné teploty. Je to už 2,5 týdne, tak už zhoršení neočekávám. U něj jsem měla strach, protože zrovna začal hormonální léčbu před ozařováním, tak to byla taková blbá kombinace. A ty antivirotika nechtěl. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 04. srpna 2022 11:58
Reakce na MP Meri:

Proč proč proč nechtěj psát ty PCR? Fakt mě nenapadá jediný důvod?

​Protože s doporučením/žádankou si to klient neplatí. Šetřej pojišťovně prachy... (a když toho napíšou moc, pojišťovna po nich půjde).

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 07. srpna 2022 18:33

barbucha Samozřejmě, ale je to pěkně ode zdi ke zdi. Zjistilo se, že na to (možná) neumřeme všichni, tak jaképak copak. Těch pár tisíc lidí oželíme.

Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 07. srpna 2022 19:35

Mirka 

Mně to neříkej... to, že je pojišťovna neomezeným vládcem (kterej si sám stanovuje úhrady a počet výkonů kterej je ještě ochotná hradit a naopak určuje počet jiných, kterej doktor musí splnit jinak dostane mastnou pokutu - jako by byl ve šroubárně), je na stejný úrovni jako když si poslanci sami určujou platy. Prostě velký špatný.

Offline Candance
Avatar
5342 příspěvků moje polička 08. srpna 2022 10:54

Asi mam covid. Antigen nevysel ale byla jsem v delsim kontaktu s nakazenym.

Ani ne pred mesicem mel muz a dcera. Ja mela nejake priznaky pred nimi. Tak jsem predpokladala, ze jsem ho mela tez.  Tak asi ty protilatky ani ockovani fakt nefunguji. 

Offline continuity
Avatar
33610 příspěvků moje polička 08. srpna 2022 11:03

Candance když máš průběh typu: nějaké slabší příznaky, nic extra k řešení, tak se ty protilátky vůbec nemusí vytvořit.  

Offline Candance
Avatar
5342 příspěvků moje polička 08. srpna 2022 11:07

continuity minule mi bylo dost zle 3 dny ale ani jeden antigen mi nevysel, az za 4 dny muzia dceri. Ale ze to nebude trvat ani mesic a zase. To me stve. Ted jsem zatim vicemene ok ale nechce se mi drzet doma deti dalsi tyden, kdyz nemaji jediny priznak, nic.

Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 08. srpna 2022 11:57

Candance 

Nám se antigen vybarvil až asi po 5 dnech příznaků. Nevím, jak ty protilátky, koluje určitě i víc mutací, tak asi se to dá chytit často. 

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 08. srpna 2022 13:14

CandanceTak teď už se itolace nenařizuje ani při pozitivním PCR testu, jen doporučuje. Ostatní z rodiny chodili bez příznaků ven i do práce, ty nezajímají už nikoho. Tak je to spíš na tobě. Na tábor nebo k prarodičům bych je neposlala, ale doma bych je nedržela.

Offline Mermaid
Avatar
příspěvků moje polička 08. srpna 2022 15:05

Renusatko podle mě se při pozitivním PCR izolace nařizuje. Mně doktorka nechtěla ukončit neschopenku dřív než ke dni, ke kterému mi končila izolace. A bylo to minulý týden.

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 08. srpna 2022 15:45

Mermaid To nevím, já jsem neschopenku nepotřebovala a z hygieny mi přišla SMS doporučujeme dodržovat izolaci. V listopadu mi přišlo byla vám nařízená izolace. Možná je to jen o tom, co kdo odešle. A ostatní v rodině nezajímali nikoho, když jim nic nebylo.

V Rakousku je opravdu zrušily. Tam už se do žádné izolace nechodí, jen pokud se necítíš dobře, tak na klasickou neschopenku. Není už nijak nakázáno kolik dní. Můžeš i chodit ven, do zaměstnání a do obchodu, ale s respirátorem. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 08. srpna 2022 21:51

Dneska mi napsala Ikea, že mi objednaný krámy přivezou - dle domluvy - ve středu... ale jestli prej  máme covid, tak že to zanechaj za prvníma dveřma, žádnej výnos až do bytu.

Se pomátli? Chtěla bych vidět, kdo jim případnej covid s takovouhle přizná (ne,my žádnej nemáme)

To už se zase blížíme k zavírání všeho nebo co? Paniku už jsme tady dlouho neměli

Offline slniecko admin
Avatar
17572 příspěvků moje polička 08. srpna 2022 22:39

Počujte, je pri covide normálne vypadávanie vlasov?

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 08. srpna 2022 22:44

slniecko Ano, hodně častá stížnost. Někdy ty pacientky říkají, že opravdu strašně moc. 

Offline slniecko admin
Avatar
17572 příspěvků moje polička 08. srpna 2022 23:00

Renusatko no...vsade to po sebe zbieram, po celych takych guciach...ako po macke...tak aspon sa nemusim plasit, ze je to nieco dalsie. Pevne dufam, ze to aspon dorastie.

Offline EDITH4B
Avatar
1996 příspěvků moje polička 08. srpna 2022 23:47

slniecko bohužel , setkáváme se s tím v kadeřnictví velmi často.Kolegyni vypadaly vlasy po hrstech.Trvalo několik měsíců než se to spravilo

Offline Kan
Avatar
6950 příspěvků moje polička 09. srpna 2022 00:00
Reakce na slniecko:

Počujte, je pri covide normálne vypadávanie vlasov?

​Já měla každé ráno polštář plný vlasů, musela jsem vzít na to vysavač. Srovnalo se mi to až tak za půl roku a můj kadeřník tvrdí, že je mám daleko jemnější, než před tím.. 

Offline slniecko admin
Avatar
17572 příspěvků moje polička 09. srpna 2022 02:09

EDITH4B Kan Renusatko fu...tak dúfam, že sa to spraví

a ďakujem!!!

Offline dupali
Avatar
372 příspěvků moje polička 09. srpna 2022 07:06

slniecko dceři se to stalo kdysi dávno i po jiné viróze než je kovid, takže se to bohužel stává... doplňovala jsem jí zinek a vitamín B. Měla chudák úplné lysiny, naštěstí zarostly.

Offline RoSa
Avatar
8201 příspěvků moje polička 09. srpna 2022 09:21

slniecko kup si vojtěšku, mně to uplně změnilo vlasy - hustší, silnější!