Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline letfenixa
Avatar
7952 příspěvků moje polička 25. července 2022 07:12

Mám 3 vakciny a následne prekonaný Covid. Do štvrtej sa mi fakt nechce.

Offline continuity
Avatar
33603 příspěvků moje polička 28. července 2022 09:19

Tady je nějaký rozhovor ve COVIDu a očkování. Pana neznám, ale zní to docela rozumně. 

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-politika-ctvrta-davka-v-cervenci-neni-dobry-napad-na-podzim-se-to-muze-vymstit-209993

Offline Vari
Avatar
1624 příspěvků moje polička 28. července 2022 11:37

Ja se nedivim, ze se to tak siri a pritom ta cisla nejsou zase tak zavratna. My jsme pozitivni vsichni, deti to maji potvrzeny pcr. Pritel mel nekolik pozitivnich antigenu plus je mu docela blbe, ale jeho praktik ho odmitnul poslat na pcr nebo mu udelat test kvuli neschopence, prej si ma vzit dovolenou nebo chodit do prace v respiratoru.

Offline continuity
Avatar
33603 příspěvků moje polička 28. července 2022 11:55
Offline Vari
Avatar
1624 příspěvků moje polička 28. července 2022 11:57

continuity Ja mam nastesti rozumnyho praktika, udelal mi test a vypsal mu na me osetrovacku, jakoze se nejsem schopna kvuli nemoci postarat o deti, prestoze mam jen trosku rymu. Ale je to des, pak nema pulka Prahy kaslat.

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 28. července 2022 12:03

Proč proč proč nechtěj psát ty PCR? Fakt mě nenapadá jediný důvod?

Offline continuity
Avatar
33603 příspěvků moje polička 28. července 2022 12:11

MP Meri tak já hlavně nechápu, proč člověka, kterému není dobře, praktik posílá do prace 

Mě zastupující lékařka hnala na ten jediný test zdarma, když ještě byl. Jsem jí řekla, že mi je jedno,jestli mám COVID nebo ne, protože mi je blbě bez ohledu na původce té virózy. 

Šílený celý. 

Offline Vari
Avatar
1624 příspěvků moje polička 28. července 2022 12:12

MP Meri Netusim. Me muj praktik na pcr taky neposlal, ale udelal mi v ordinaci antigen.

Offline Vari
Avatar
1624 příspěvků moje polička 28. července 2022 12:15

continuity Presne, pritel ten test nepotreboval kvuli ujisteni nemoci, ale kvuli neschopence. Deti byly na pcr taky jen kvuli tomu, at mam jistotu kvuli pripadnymu postcovidovymu syndromu.

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 29. července 2022 20:26

Vari Praktik se asi spletl, že není v Rakousku. Tam to tak prý od pondělí mají, teda psala kámoška, která tam žije. Že na covid už žádné týdenní karantény. Je ti blbě, seď doma. Máš respirační potíže, tak mezi lidi v respirátoru a hotovo. Dost mě to zrovna u Rakouska překvapilo. 

Offline Mermaid
Avatar
příspěvků moje polička 30. července 2022 12:42

Tak mám asi covid, poprvé. 3. davka pfizera v listopadu. Včera odpo se mi zničehonic udělalo špatně, do rána ucpaný nos, lehký kašel a teplota přes 38. K tomu bolest a únava, tak jsem si ráno udělala antigen a byl tam. Dojela jsem si na pcr test (neskutečný problém v sobotu sehnat odberove místo, bud jsou zrušena,  zavřená nebo nedělají samoplatce) a zítra bude výsledek, ale už s tím počítám s jako hotovou věcí

Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 30. července 2022 15:20

Mermaid 

Já byla taky překvapená, jak se to s testovacími místmi změnilo. Včera jsem měla maraton - dítě po poledni pozitivní antigen, ale jsem hrdinka, zvládla jsem ještě včera sehnat zastupující lékařku, vyřídit u ní žádanky, vypátrat odběrové místo, zarezervovat, vykoupat, odvézt, nechat vyšťourat a máme výsledky, suvenýr z prázdnin je potvrzen.

Offline Mermaid
Avatar
příspěvků moje polička 30. července 2022 16:42

dynda tak aspoň, že jsi dostala tu žádanku. Já bych musela čekat do pondělního odpo, pak nějakou dobu od odběru na výsledky, tak jsem si to holt zaplatila. Ale naštvaná jsem řádně, nechápu, proč nemůže být třeba jeden test měsíčně zdarma na pojišťovnu, když je obecně známo, že v pátek odpoledne a o víkendu praktici neordinuji a tu žádanku není jak získat. A jinak tedy dítěti přeji lehký průběh, mně je docela hnusně

Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 30. července 2022 18:51

Mermaid 

Byly to fofry, ale doktorka ještě ordinovala, měla jsem kliku. Dítě to mělo nejhorší včera, nepřijímal tekutiny ani jídlo, jenom ležel, sráželi jsme horečku a cestou z testu zvracel... Druhé dítě si to asi prodělalo už dřív, test má negativní, ale měla trochu rýmu a několik dní byla celkem zvadlá na své poměry. Čekali jsme, co se z toho vyklube a včera mě napadlo syna otestovat, když tak najednou padnul.

Tak ať se z toho rychle vyhrabeš.

Offline continuity
Avatar
33603 příspěvků moje polička 30. července 2022 19:09

Sestry děti se vrátili.z tábora s COVIDem. Ve středu jsme se měli konečně po dvou letech vidět, i jsem se začala konečně na něco těšit, včera jsem nakoupila všem dárky. 

No nic, zkouším to celé posunout o týden, máma je nešťastná, že se už taky těšila. Peklo toto. 

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 30. července 2022 19:10

dynda ty jo, chudák! Ať je brzy líp.

continuity taky chudáci, všichni!

Offline moora
Avatar
7522 příspěvků moje polička 30. července 2022 19:19

continuity tlapkam moc. At se ti to podari posunout

Offline Garfie
Avatar
23900 příspěvků moje polička 01. srpna 2022 03:45

continuity To je strašný, peklo fakt. :-( Je mi to moc líto, ale snad to půjde nějak přesunout. 

Mojí tetě umřel přítel, 75 let. Měl asi dva nebo tři dny průjem, ještě u nich byla nějaká návštěva, ve čtvrtek prý začal být špatný, začal se plést a být trochu zmatený. Teta zavolala jeho synům, jeden se tam pak k večeru zastavil a zavolali sanitku. V nemocnici zjistili, že má covid, už k němu nikoho nepustili a v pátek večer zemřel. Všichni jsou v šoku, těžko říct, jestli je tam s covidem nějaká přímá souvislost, ale možné to je. 

Offline continuity
Avatar
33603 příspěvků moje polička 01. srpna 2022 08:48

Garfie Evaeva moora díky. Oni jsou zatím celkem ok, tak doufám, že po neděli už budou ok a nikdo další z rodiny to už nechytne, ségra byla nemocná před měsícem. Ségra má kluky ve střídačce, takže je bude mít těchto 14 dní a zatím se netcwrila, že by to posunula taky. 

Offline continuity
Avatar
33603 příspěvků moje polička 01. srpna 2022 08:48

Garfie upřímnou soustrast, to je taky hrozny tyto náhlá úmrtí.