Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 24. ledna 2022 13:58

Já už jsem taky dost okorala ... ale chci vědět a o všem případně taky ostatní informuju. Rozhodnout si musí pak už každej sám. Za současné situace uz to s těmi kontakty, popř. kontakty kontaktů nejde brát úplně striktně. Tak se snažím moc nesoudit, jsou lidi, co by museli jít fakt z karanteny do karanteny a to není pro spoustu domácností reálné. 

A u ségry teď mají covid doma, ležej na stridacku oba + rok a půl staré dítě  Nedávno jsem tu psala, že po první dávce skončila v nemocnici s kolapsem organismu, druhou dávku dala v pohodě a teď tohle, zle ji je prý strašně. Mladá zdravá holka, ale asi holt zrovna tenhle virus ji děla v těle paseku. Musím se celkem držet, abych ji nepsala dvakrát denně, jak ji je, asi ze to je jediná sestra  

Offline Kokoska
Avatar
28248 příspěvků moje polička 24. ledna 2022 14:05

Lamicka muj kadernik nechtel nic, dokud byl sam. Ted je v podniku s dvema dalsimi a nacetl si qr kod, ze pry to musi mit pro kontrolu. Takze zase je to o lidech.

Offline Kokoska
Avatar
28248 příspěvků moje polička 24. ledna 2022 14:14

Janulik03 tak vam vsem drzim palce. Nasi uz to maji vsichni, dneska rano i snacha pozitivni antigen. Ale ze slin negativni, z nosu pozitivni. Na PCR byli vsichni ve ctvrtek odpoledne, vysledek v patek kluci podle ocekavani +, holky obe negativni, mala zacala mit ty horecky v noci na sobotu. Ty nastupy jsou strasne rychly. Hlavne at to ty vase deti dobre zvladnou, mala mela pry jednu chvili i pres 40 horecku, sileny. Ted uz je ji lip, dneska rano mela "jen" necelych 38.

Offline Janulik03
Avatar
16660 příspěvků moje polička 24. ledna 2022 15:03

Kokoska diik dufam ze to bude v poriadku. Uz som vychladla 

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 24. ledna 2022 15:11
Reakce na barbucha:

​To by taky mohlo trvat už stále

Já bych řekla, že pomalu nazrává doba si říct, že jak tady máme trvale chřipku, tak tu budem mít trvale covid (v nějaký tý variantě). A že je nejvyšší čas si na to zvyknout. Každej ať se chrání vším, co civilizace poskytuje, ale takový zavírání škol a podobný jurodivosti bych nechala až jako úplně poslední možnost, jako je při chřipce třeba 30% prokazatelně nemocných žáků v celý škole - a ne jeden dva pozitivní.

​Tak tohle si myslím už delší dobu, ale možná je to tím, že my v práci fungujeme celou dobu a nic jsme nikdy kontrolovat dle zákona nemuseli. To znamená, že my i pacienti se tam pohybujeme dlouhou dobu, bez toho, aniž by někdo řešil očkování nebo testy. Možná to tím vidím úplně jinak a ještě jsou tam všichni zdraví. Personál měl povětšinou covid bez příznaků nebo většinu ani nenapadlo, že je to covid a chodili kolikrát i do práce, tak mě to nijak nestresuje ani u kosmetičky nebo na lyžích. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30568 příspěvků moje polička 24. ledna 2022 15:20

Renusatko 

Tak my jsme proočkovaný, a testujou se jen neočkovaný a ti, kterejm neni dobře nebo měli kontakt. 

Já osobně bych teda byla radši, kdy se certifikátem musel prokázat i poskytovatel služeb, to jest kadeřnice nebo kosmetička - nevidim logiku v tý jednostrannosti a taky ani nijak zvlášť nestojím o to, aby na mně pracovala osoba, která se sotva drží na nohou a prská na mě mor z deseti centimetrů. Ano, máme tu covid, máme tu chřipky... ale zvyknout si na ně neznamená že je budu vyhledávat, to jsem zas až tak nemyslela

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 24. ledna 2022 15:52

barbucha ano presne tak,protoze je fakt, ,,sranda,, ze te kontroluje treba neockovany personal

Offline Lamicka
Avatar
13340 příspěvků moje polička 24. ledna 2022 16:04

Renusatko Me to taky nestresuje, ale porad jsou to platna pravidla. Pak je asi na case pravidla zmenit, jak to tady jiz padlo. 

Offline Kokoska
Avatar
28248 příspěvků moje polička 24. ledna 2022 16:05

barbucha souhlasím, jen by bylo docela fajn, kdyby se v období, kdy bývají běžné obyčejné chřipky - a bude nějaký možná "obyčejný" covid - ujalo nošení náhubků aspoň v MHD a obchodech. Ona ani ta obyčejná chřipka teda nic moc, když si vzpomenu na svoji poslední. Očkovat jsem se tenkrát nedávala a asi proti běžné chřipce nebudu, pokud ta potvora neuzavře nějaký pakt s covidem a nevznikne nějaký kříženec. Třeba někdo vymyslí vakcínu na obojí.

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 24. ledna 2022 16:20

Lamicka Když pravidla nedávají už vůbec žádný smysl, tak je potřeba je zrušit. V začátku to bylo úplně něco jiného, nic se nevědělo. Ale teď? Však já můžu jít lyžovat i pozitivní s covidem, když mám certifikát o očkování nebo o prodělání, protože ten mi prostě zůstane. Mnohem větší smysl by mi dával test, když už něco. Nebo jak píše barbucha, já ke kosmetičce nebo do restaurace mít certifikát musím, ale naopak žádná povinnost není. Teď teda testování, ale vím, jak to kolikrát funguje. A u nás? Pacient tam sedí kolikrát déle než na té kosmetice a nemusí mít nic. Proti nařízením nic nemám, kdyby dávala smysl. Čím méně budou smysl dávat, tím víc lidí to přestane dodržovat. Bude to podobné jako s rouškama na ulici. 

Offline mirajo
Avatar
2359 příspěvků moje polička 24. ledna 2022 17:01

Renusatko Nektery pravidla jsou trochu jak z Cimrmana... "neschopnost opustit myslenku". Kdyz tak pekne verime, ze ockovanej kadernika nenakazi, tak je jedno, ze uz vime, ze to neni pravda. Ale zvykli jsme si na to, bylo by to hezky a ten pocit jistoty! 

Offline Tabea
Avatar
4668 příspěvků moje polička 24. ledna 2022 17:12

Zarinya moje antivax známá se nechala zaměstnat lekarnou a dělá antigen testy.

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 24. ledna 2022 17:45

Tabea jeste,ze neockuje.

Offline Kan
Avatar
6949 příspěvků moje polička 24. ledna 2022 18:25

Tabea To tak bývá, kozel zahradníkem.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 24. ledna 2022 21:46
Reakce na mirajo:

Renusatko Nektery pravidla jsou trochu jak z Cimrmana... "neschopnost opustit myslenku". Kdyz tak pekne verime, ze ockovanej kadernika nenakazi, tak je jedno, ze uz vime, ze to neni pravda. Ale zvykli jsme si na to, bylo by to hezky a ten pocit jistoty! 

 nojo, máš recht!

Offline EDITH4B
Avatar
1996 příspěvků moje polička 24. ledna 2022 21:49

Mně už smysl nedává nic.Teď jsem skončila s celodenním pracovním blázincem.Šest z osmi klientů nachrmlaných.Očkovaní,dnes testovaní.Já a moje rodina komplet očkovaní (včetně dětí).Muž nachrmlaný, testovaný, negativní.Starší dítě totéž.V práci kolegyně neočkovaná, fit.A ti neočkovaní klienti k nám nemůžou.No.Chce se mi smát.

Offline Sweet Potato
Avatar
34804 příspěvků moje polička 24. ledna 2022 21:55

Moji marodi se z toho zatím nemůžou vyhrabat. Muž po týdnu zkonstatoval: vlastně mi nic moc není, ale zdravý se rozhodně necítím.

A starší dceři to vlezlo do dutin, od pátku polyká antibiotika a zatím žàdné zlepšení. Hrozné bolesti hlavy, které ji v noci budí, hrozná únava, bolavá záda, svaly...Třetí týden doma.

Doufám, že když si tu postěžuju, konečně se to zlepší. Tak se snažte. 

Offline Kokoska
Avatar
28248 příspěvků moje polička 24. ledna 2022 22:02

Sweet Potato urcite se to zlepsi. Ja se podle vyroku tveho manzela citim od zacatku listopadu, kdy na nas neco prsknul mensi skolkovej chlapecek. Ale uz aspon nemam ty zachvaty kasle. Ale proste to neni ono, nektery den dobry, pak zas vic smrkam, nekdy pali oci, nekdy boli hlava, dneska zas trochu zada... tak se to nejak strida a vlece, vsechny testy v prubehu te doby negativni.

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 24. ledna 2022 22:10

Sweet Potato chudinka! Ale ty antibiotika jí určitě rychle uleví.

Online continuity
Avatar
33584 příspěvků moje polička 24. ledna 2022 22:22

Sweet Potatoat jste brzo zdraví.to je peklo toto. 

Muž má 4 pozitivní kolegy. Myslíte, že někdo naridil karanténu nebo alespoň poslal celou partu na PCR testy? Ještě to tak.

Každé dítě má jednoho pozitivního spolužáka, ale nebyli ve škole dost dlouho, takže nemusí do karantény. No čekám, kdo to přivleče první.