Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 24. ledna 2022 10:43

andulka01 Právě.  Je to nátlak a spoustě lidí se to zdá v pořádku. Byli jsme jednou tady a nikdo nic nechtěl. My teda nic neporušujeme, máme teď prodělání nemoci, ale přijde mi to úplně postvené na hlavu, protože ten covid v klidu můžu mít a to potvrzení nic nedokazuje. Teď jsme 2x byli v Polsku, tam je to legální, že nikdo nic nechce a je to pár kilometrů dál. 

Online continuity
Avatar
33584 příspěvků moje polička 24. ledna 2022 10:51

andulka01 spis je k zblázněni, že se ty pravidla mění každý den. Byla infoace, ze na úrovni EU se domluví platnost dvou dávek na devět měsíců. Tak Rakusaci si to ted zkrátili na 180 dní.

Upřímně po překonání a dvou dávkách mám podle všech studií stejnou imunitu jak ti tridavkovy. No tak se z nás pomalu stávají neockovanci antivaxeri. 

A to mám naočkované i děti. Ale dávat 12 letému dítěti třetí dávku, aby mohlo do bazénu, se mi vážně nechce. Kontakt s covidem má ve škole tak 1x týdně. To ale nikdo neřeší.

Tady se na jakýkoliv boj s covidem totálně rezignovalo, jediné, co se řeší, je dotlačit už naočkované k dalšímu očkování, ať se děje, co chce. 

Offline Garfie
Avatar
23891 příspěvků moje polička 24. ledna 2022 11:04

Mně dnes přišlo starší dítě pozitivní ze školy, minulý týden jí bylo trochu divně, únava, bolest hlavy, lehce teplota (je očkovaná). Měla jsem podezřejní, ale pořád byla negativní. Tak by mě zajímalo, jestli to je jen pozdní záchyt, nebo měla nějakou jinou vizózu, teď se cítí skvěle pochopitelně. Na test jde až zítra.

Offline EDITH4B
Avatar
1996 příspěvků moje polička 24. ledna 2022 11:49

continuity pod to, co píšeš,se podepisuju.Plus teda,že kdo se doteď naočkovat nenechal,asi se už jen tak nenechá.A k těm zbytným aktivitám,jak psala Andulka,to že neočkovaný nesmí do kadeřnictví (těch pár mých neočkovaných klientek moc lituju),na masáže, pedikúru, já nepovažuju za zbytné...

Offline Klara
Avatar
474 příspěvků moje polička 24. ledna 2022 11:57

Lamicka K poctivým pitomcům - v pátek jsme byli na obědě s kolegou, kterýmu se o víkendu udělalo špatně a je podle ag pozitivní, na pcr výsledek čeká. Jediná já jsem doma, ostatní čtyři lidi (chytrý, vzdělaný, žádný popírači) jsou normálně v kanclu

Offline mirajo
Avatar
2359 příspěvků moje polička 24. ledna 2022 12:05

continuity Souhlasím. Plus, pokud nějakým nařízením odolává 20% lidí, můžu si říct, jsou mezi náma potížisti, bezohledný oportunisti atd. Když jich začne být přes polovinu, začala bych se zamýšlet, jestli třeba nemaj pravduNebo i kdyby pravdu neměli, tak už asi překračuju dlouhodobě hranice toho, co dokáže společnost akceptovat. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30568 příspěvků moje polička 24. ledna 2022 12:09
Reakce na EDITH4B:

continuity pod to, co píšeš,se podepisuju.Plus teda,že kdo se doteď naočkovat nenechal,asi se už jen tak nenechá.A k těm zbytným aktivitám,jak psala Andulka,to že neočkovaný nesmí do kadeřnictví (těch pár mých neočkovaných klientek moc lituju),na masáže, pedikúru, já nepovažuju za zbytné...

​Tak pro ty tvoje neočkovaný klientky ty návštěvy kadeřnictví, masáže nebo pedikury asi zbytný jsou - kdyby nebyly, byly by všechny už dávno naočkovaný. Nevím, proč je litovat (leda by jedna každá z nich měla nějaký závažný kontraindikace).

Offline Lamicka
Avatar
13340 příspěvků moje polička 24. ledna 2022 12:11

EDITH4B barbucha jenze v kolika salonech to kontroluji? Co vim od kamaradek a kolegyn, tak nikde nic. To je asi jako u tech vleku... jenze tam je clovek aspon venku. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30568 příspěvků moje polička 24. ledna 2022 12:20
Reakce na Lamicka:

To by clovek nepretrzite sedel doma a cekal az tohle obdobi zase prejde. 

​To by taky mohlo trvat už stále

Já bych řekla, že pomalu nazrává doba si říct, že jak tady máme trvale chřipku, tak tu budem mít trvale covid (v nějaký tý variantě). A že je nejvyšší čas si na to zvyknout. Každej ať se chrání vším, co civilizace poskytuje, ale takový zavírání škol a podobný jurodivosti bych nechala až jako úplně poslední možnost, jako je při chřipce třeba 30% prokazatelně nemocných žáků v celý škole - a ne jeden dva pozitivní.

Offline Pinot Noir
Avatar
24425 příspěvků moje polička 24. ledna 2022 12:22
Reakce na Klara:

Lamicka K poctivým pitomcům - v pátek jsme byli na obědě s kolegou, kterýmu se o víkendu udělalo špatně a je podle ag pozitivní, na pcr výsledek čeká. Jediná já jsem doma, ostatní čtyři lidi (chytrý, vzdělaný, žádný popírači) jsou normálně v kanclu

​Já už se těm lidem nedivím.

Offline barbucha blogger
Avatar
30568 příspěvků moje polička 24. ledna 2022 12:23
Reakce na Lamicka:

EDITH4B barbucha jenze v kolika salonech to kontroluji? Co vim od kamaradek a kolegyn, tak nikde nic. To je asi jako u tech vleku... jenze tam je clovek aspon venku. 

​Tak moje obyčejná kadeřnice chtěla vědět... zato v drahým Red salonu po něčem takovým ani nevzdechli

Offline Sweet Potato
Avatar
34804 příspěvků moje polička 24. ledna 2022 12:26

mirajo To mne nepřekvapuje. Jsme v podstatě optimisti. Není důvod čekat pod rouškou nějakou obludu.

Asi ji budu nosit i dál.

Offline Janulik03
Avatar
16660 příspěvků moje polička 24. ledna 2022 12:34

A ja som teda dost nahnevana na ucitelku v skolke. V piatok boli deti v skolke, v sobotu a v nedelu sme mali u nas decka. Pred vecerou dcere prisla sprava , podotykam ze  v nedelu ze skolka bude zatvorena. Ked sa domahala vysvetlenia po par spravach sa dozvedela ze jedna z uciteliek je pozitivna a to sa dozvedeli v piatok popoludni. No rodi om to nikto nepovedal a tak sme bi vsetci cez vikend v pohode spolu. Dvera hned isla malu domov otestovat ag a bola negativna.

Rano som odisla do prace a okolo desiatej mi dcera vola ze mala ma teploty a test ukazal pozitivitu. Tak som isla domov, otestovala som sa zatial ag testom a zajtra sa uvidi.  Vsetci sme nastastie 3× zaockovani, ale v praci mame aj neockovanych. Fakt skoda ze nam nedali vediet v piatok mohli sme sa tomu vyhnut. Teraz uz len aby malinka bola cim prv v poriadku.

Offline tv
Avatar
3537 příspěvků moje polička 24. ledna 2022 12:41

Janulik03 Tak tohle je velká svinarna, že vám nedali vědět, když už v pátek věděli, že je učitelka pozitivní.nechapu.

Online continuity
Avatar
33584 příspěvků moje polička 24. ledna 2022 12:45

tv no nám nedali vědět před Vánocemi. To je všude a pořád dokola. 

Offline brrr
Avatar
10001 příspěvků moje polička 24. ledna 2022 13:05

Klara No a co mají dělat? Karanténa se vztahuje jen na toho testovaného antigenem. Třeba si mohli vzít HO, ale z žádného nařízení pro ně nic nevyplývá. To je pak na každém, jak vyhodnotí situaci.

Offline Klara
Avatar
474 příspěvků moje polička 24. ledna 2022 13:13

brrr Jasně že nic oficiálního zatím nevyplývá, ale HO je u nás naprosto bez problému a tak bych čekala, že to aspoň někdo z nich vyhodnotí podobně :) (nejde z většiny o lidi s dětma, který by byli v karanténě či s nemocnýma potomkama každou chvíli doma)

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 24. ledna 2022 13:22

Janulik03 no ja už som tu písala ako v októbri bola Alica v pondelok v škôlke, v utorok som porodila, tak už do škôlky vôbec nešla a potom som sa náhodne na ihrisku asi po dvoch týždňoch dozvedela, že deň po mojom pôrode vyšiel ich učiteľke pozitívny test a triedu dali do karantény. Nam nikto nedal nič vedieť 

Offline brrr
Avatar
10001 příspěvků moje polička 24. ledna 2022 13:31

Klara Třeba si řekli,  že když se dneska testujou, tak to bude cajk. Mám pocit, že už dost lidí otupělo. Já bych asi taky šla do práce.